دکوراسیون محل کار

رازهای دکوراسیون محل کار

انتخاب با شماست! می‌توانید به محل کارتان به چشم یک فضای اجباری نگاه کنید که روزانه ۸ ساعت باید در آن سپری شود؛ یا آن را بخشی از زندگی روزمره ببینید که به شما امکان رشد، ارتباط و مفید بودن می‌دهد. اگر انتخابتان دیدگاه دوم است تحسینتان می‌کنیم و قرار است در این مقاله به شما کمک کنیم تا محیط کار جذابتری بسازید.

 

خوشبختانه دکوراسیون محل کار این قابلیت را دارد که با یک سری تغییرات ساده، کاملا متحول و بهینه شود. اگر متخصص طراحی داخلی نیستید هیچ نگران نباشید! در این مطلب قرار است تمام اصول دکوراسیون دفتر کار را به بیانی ساده و کاربردی برایتان توضیح دهیم. برای ساختن محیط کاری پرانرژی و جذاب با ما همراه باشید.

 

چرا دکوراسیون محل کار  اهمیت دارد؟

قبل از بررسی اصول دکوراسیون دفتر کار بهتر است دلیل این کار برایمان روشن شود. بنظرتان واقعا دکوراسیون اداری تاثیر قابل توجهی روی عملکرد کارمندان دارد؟ جواب قطعی این سوال «بله» است!

 • اولا در کشورهای پیشرفته این مساله کاملا درک شده و از طراحی اداری به عنوان یک ابزار برای عملکرد و انگیزه کارمندان استفاده می‌شود (یک مثال خوب برای این مورد شرکت گوگل است). خوشبختانه در کشور ما هم، این روزها توجه بیشتری به محیط کاری می‌شود. از نظر روانشناسی، انگیزه افراد تا حد زیادی از محیط کارشان گرفته می‌شود. نیروهای باانگیزه یعنی اشتیاق و خلاقیت بیشتر در انجام پروژه‌ها، صدای شادتر در ارتباط با مشتری، و در نهایت موفقیت بیشتر سازمان در رسیدن به اهداف خود.
 • دوما حتی اگر بازده کاری را هم در نظر نگیریم، محیط کار در کیفیت زندگی خود کارکنان تاثیر مستقیم دارد. ساعات زیادی از زندگی افراد در محل کار سپری می‌شود و شرکت‌ها و ادارات تقریبا خانه دوم کارمندان به حساب می‌آیند. با این حساب، توجه به دکوراسیون دفتر کار یک معامله دو سر سود است که هم در روحیه کارمندان و هم در موفقیت کارفرمایان تاثیر دارد.

دکوراسیون محل کار

اصول دکوراسیون محل کار

برای رسیدن به یک دکوراسیون اصولی برای دفتر کار، باید از نور و دما تا عناصر تزئینی بررسی شود. ما در ادامه تمام این اصول را برایتان توضیح داده‌ایم. توصیه می‌کنیم با توجه به بودجه، نظر همکاران و شرایط محیط کارتان، مواردی از لیست را انتخاب کنید و برای اجرای آنها برنامه‌ریزی کنید.

 

نور مناسب در محل کار

تامین نور استاندارد اولین نکته در طراحی اداری است. کافی نبودن نور باعث خستگی، سردرد، نقص بینایی و خستگی چشم می‌شود. شما می‌توانید از دو منبع نور در محیط کارتان استفاده کنید:

 • نور طبیعی: قطعا استفاده از نور طبیعی اولویت بیشتری دارد. این نور می‌تواند از طریق پنجره و نورگیر سقفی تامین شود. بهتر است پنجره‌ها با مساحت زیاد و تا نزدیک سقف طراحی شوند. برای کنترل نور مستقیم آفتاب در ساعات ظهر می‌توانید از پرده کرکره مناسب استفاده کنید.
 • نور مصنوعی: اگر ساعات کاری شما تا بعد از غروب آفتاب ادامه دارد، یا پنجره مناسب در اتاق کارتان ندارید باید از نور مصنوعی استفاده کنید. بهتر است لامپ‌ها را طوری نصب کنید تا نور آن به صورت یکنواخت در اتاق کار پخش شود و بازتاب و سایه ایجاد نکند. اگر از چند منبع نوری استفاده می‌کنید بهتر است ترکیبی از نور زرد و سفید باشند و آن‌ها را با فاصله یکنواخت نصب کنید.

 

پیشنهاد نویسنده: نحوه چینش فضای دور کاری

 

دمای مناسب در محل کار

دمای نامناسب به سادگی می‌تواند باعث خستگی و افت کارایی بشود. برای حفظ دمای مناسب در محیط کار، لازم است تجهیزات گرمایشی و سرمایشی در شرکت تامین شود. برای فعالیت‌های اداری معمول، دمای۲۰ الی ۲۲ درجه سانتی‌گراد مناسب است. راستی در بحث دما، به تهویه و جریان هوا هم توجه کنید. بهتر است چند مرتبه در روز به کمک پنجره یا تجهیزات، هوای اتاق را به گردش دربیاورید.

 

کنترل سر و صدا در محل کار

ازدحام و سر و صدای یکی از عوامل استرس و تمرکز کم در کارکنان است. برای کنترل صداها، بهترین راه بخش‌بندی داخلی درست در شرکت است. یعنی بخش‌های مختلف با توجه نوع فعالیتشان طبقه‌بندی شوند. برای مثال بهتر است اتاقی که ارباب رجوع در آن رفت و آمد دارند را از اتاق‌هایی که نیاز به تمرکز دارند فاصله دهید. اگر محدودیت بودجه ندارید، می‌توانید از ابزارهایی مثل پنجره دوجداره و پنل‌ها برای کنترل سر و صدا استفاده کنید.

دکوراسیون محل کار
پارتیشن بندی برای تفکیک قسمت های مختلف محل کار و جلوگیری از سر و صدا

انتخاب رنگ در دکوراسیون محل کار

در اکثر محیط‌های کاری و رسمی از رنگ‌های خنثی و ملایمی مثل سفید، خاکستری روشن و کرم استفاده می‌شود. این رنگ‌ها به‌خصوص برای دفتر کارهای کوچک ایده‌آل هستند و فضا را دلباز نشان می‌دهند. اما اگر رنگ معمولی و همیشگی شرکت برایتان کسل کننده شده، می‌توانید انرژی تازه‌ای را در محیط ایجاد کنید. برای انتخاب رنگ دفتر کار به نکات زیر توجه کنید:

 • یک ایده جذاب استفاده از رنگ لوگو و برند شماست. این کار احساس تعلق و شور بیشتری را در دفتر کارتان جاری می‌کند. در نظر مراجعین نیز هماهنگی دفتر با برند، حس یک شرکت باپرستیژ و معتبر را به همراه خواهد داشت.
 • اگر دفتر شما چندان رسمی نیست می‌توانید از رنگ‌های خاص‌تری استفاده کنید. رنگ بنفش ملایم یک انتخاب جذاب است که هم انرژی در محیط ایجاد می‌کند و هم تاثیر مثبتی در نگاه مراجعین دارد. برای زیبایی هر چه بیشتر، بنفش را با اکسسوری‌های روشن و کرم ست کنید.
 • زرد رنگی جوان پسند و پرانرژی است که در فضاهای استارتاپی کاربرد ویژه‌ای دارد. اگر دلتان طوفانی از انگیزه، رقابت و پویایی می‌خواهد حتما به رنگ زرد در دکوراسیون دفتر کارتان فکر کنید.
 • برای ادارات رسمی و بزرگ، قهوه‌ای و نسکافه‌ای انتخاب مناسبی است. این رنگ به‌خصوص در دفتر رؤسا و مدیران جلوه خوبی دارد. اگر فضای اتاق چندان بزرگ نیست می‌توانید فقط دیوار پشت میز مدیریت را قهوه‌ای کنید و سایر دیوارها را سفید باقی بگذارید.
 • انتخاب طیف درست رنگ آبی کمی سخت است، اما اگر تن مناسبی را انتخاب کنید تاثیرات شگفت انگیز آن را خواهید دید. رنگ آبی الهام‌بخش، آرام و غنی است. برای ست کردن مبلمان با دیوار آبی دستتان باز است و می‌توانید از انواع رنگ سفید، زرد و رنگ‌های مکمل استفاده کنید.
 • استفاده از رنگ قرمز در دفاتر کار چندان رایج نیست. اما اگر به روانشناسی این رنگ نگاه کنید می‌توانید به خوبی از آن به نفع خودتان استفاده کنید. قرمز رنگی الهام بخش، پرهیجان و پرشور است. پس بهترین فضا برای این رنگ، اتاق ایده و طوفان فکری است. درست مانند رنگ قهوه‌ای، برای قرمز هم می‌توانید یک دیوار را رنگ کنید و بقیه را سفید نگه دارید.

نکته: یک روش دیگر برای دیوار دفتر کار، استفاده از کاغذ دیواری است. نصب کاغذ دیواری در شرکت‌های لوکس و رسمی بسیار پرطرفدار است. اگر محدودیت هزینه ندارید می‌توانید با توجه به ویژگی رنگ‌هایی که اشاره کردیم، یک طرح مناسب و ترجیحا خلوت را برای دفتر کارتان انتخاب کنید.

 

مبلمان در دکوراسیون محل کار

حالا که دیوارها کامل شدند بهتر است به مرحله انتخاب مبلمان برویم. مبلمان درست، راحتی جسمی و روحی کارکنان را به همراه دارند و از اجزای مهم دکوراسیون دفتر کار به حساب می‌آید. قبل از خرید مبلمان به کیفیت آن و ابعاد اتاق اداری توجه کنید. در ادامه نکات زیر را هم به خاطر بسپارید:

 • میز و صندلی اداری جزء جدانشدنی تمام دفاتر کار است. برای خرید میز حتما به ابعاد و ارتفاع آن توجه کنید. در خرید صندلی اول استاندارد بودن و دوم قابل تنظیم بودن ارتفاع و پشتی بسیار مهم است. صندلی باید به صورت ارگونومی طراحی شده باشد و ستون فقرات را کاملا پوشش بدهد.
 • برای نظم و ترتیب دادن به اتاق کار، یک قفسه، کمد یا فایل اداری خریداری کنید.

اگر احساس می‌کنید جداسازی بخش‌هایی از دفتر کارتان ضروری است، از پارتیشن استفاده کنید.

 • اگر شرکت شما مراجعه کننده حضوری دارد، حتما به فکر صندلی و مبلمان مناسب برای نشستن آنها باشید.
 • یک میز جلسه با تعداد کافی صندلی برای اتاق کنفرانس یا اتاق مدیریت تهیه کنید.
 • و در نهایت برای خرید مبلمان به نوع فعالیت کارمند و نیازهای او توجه کنید. میز مناسب برای یک معمار با میز کارشناس فروش کاملا متفاوت است.

 

تابلو برای دکوراسیون اداری محل کار

تا اینجای مقاله موارد بدیهی یک دفتر کار را توضیح دادیم. اما موردی که تفاوت یک دفتر کار معمولی با محیطی شاداب و باهویت را ایجاد می‌کند، استفاده از اکسسوری و دکوری‌ها هستند. انواع گیاهان، گلدان‌ها، وایت برد، تقویم، ساعت و وسایل تزئینی از عناصر رایج برای تکمیل محیط کار هستند. اما مهم‌ترین و جذاب‌ترین دکور برای هر دفتر کاری تابلوها هستند.

درست است که تابلو در دسته دکوری‌ها قرار می‌گیرد، اما وجود آن برای هر دفتر کار شیک و مدرنی ضروری است. زیبا کردن محیط کار با یک تابلوی مناسب، رضایت کارکنان را از محیط افزایش می‌دهد. در واقع با یک تغییر ساده و بدون زحمت، کیفیت و انرژی کاری تا حد زیادی بالا می‌رود. در راهنمای زیر، نمونه‌ای از بهترین تابلوها برای دکوراسیون دفتر کار را با هم مشاهده کنیم:

 • هیچ وقت قدرت رنگ‌ها را دست کم نگیرید! یک تابلوی مدرن با رنگ‌های زنده و شاد، افکار و ایده‌های خلاقانه را در محیط کار شما به جریان می‌اندازد.
 • ساده‌ترین راه برای ایجاد انگیزه در محیط کار، استفاده از تابلوهایی با جمله انگیزشی است. تابلویی که هر بار سرتان را بالا آوردید انرژی تازه‌ای به شما بدهد.
 • در محیط‌های رسمی‌تر، استفاده از نقاشی‌های اصیل و تابلو خط جلوه فوق‌العاده‌ای در دکوراسیون دارند.
 • تابلو عکس‌های مینیمال و سیاه سفید بهترین انتخاب برای دفاتر معماری، وکالت و هر نوع دفتر شیک و باپرستیژی هستند.
 • اگر استارتاپی هستید که خلاقیت و انگیزه در آن حرف اول را می‌زند، به جای تابلو رئالیسم از سبک‌های متفاوت پست امپرسیونیسم، اکسپرسیونیسم و آبستره استفاده کنید.
 • ساختمان اداری بسته و بی‌روحی دارید؟ با یک تابلو طبیعت جذاب در ابعاد بزرگ، تکه‌ای از زیبایی جهان و رنگ‌ها را به شرکتتان بیاورید.

 

اضافه کردن محل کار در خانه و چینش آن

اضافه کردن یک اتاق کار در هر خانه ایده خوبی است، حتی برای افرادی که محل کارشان در خارج از منزل می باشد. شما از این مکان آرام و کاربردی در هر بار استفاده لذت خواهید برد. اما سؤال مهم این است که چگونه یک دفتر کار کارآمد برای خود طراحی کنید؟ بدین معنا که شما نیاز به یک مکانی دارید که نیازهای شما را پاسخگو باشد، اما در عین حال لذت بخش و راحت به نظر برسد.

ایجاد چنین مکانی کار ساده ای نیست. هنگامی که شما شروع به برنامه ریزی برای طراحی دکوراسیون اتاق کار و مطالعه می کنید، با تمام چالش های ممکن (از فضا و مکان تا مبلمان مناسب) روبرو می شوید، درست همانطور که برای طراحی سایر اتاق ها نیز این گونه است. برای ایجاد یک فضای کاری مناسب در خانه شخصی لیستی از نکات مهم و ضروری را به شما ارائه می دهیم تا با آگاهی از آن ها به راحتی بتوانید به طرحی ایده آل دست یابید. با ما همراه باشید.

دکوراسیون محل کار

طراحی محل کار در منزل و تعیین مکان مناسب

اولین نکته مهم، تعیین مکان است. حتی اگر شما حق انتخاب بین اتاق های مختلف را داشته باشید، برای نتیجه گرفتن از کار خود سعی کنید انتخاب خود را به درستی انجام دهید. ما توصیه می کنیم یک مکان بسیار آرام انتخاب کنید که ترجیحاً دور از اتاق کودکان و یا اتاق نشیمن باشد. خروجی ها یک ایده فوق العاده هستند، زیرا دفتر کار شما را برای مشتریان در دسترس تر می کنند.

برای افرادی که به صورت تمام وقت کار می کنند، دفتر کار به اندازه هر اتاق دیگر در خانه حائز اهمیت است. این افراد زمان زیادی را در داخل دفتر کارشان می گذرانند، به همین دلیل باید به دفتر کارشان توجه ویژه ای داشته باشند، نه این که آن را در اولویت دوم اهمیت قرار دهند. یک دفتر کار مکانی برای نگهداری مدارک و اسناد با ارزش و اطلاعات کاری مهم است و شما باید آن را هنگام ترک کردن قفل کنید. آنچه که شما قطعاً نمی خواهید با آن روبرو شوید این است که فرزندان شما با گزارش های سالانه شما هواپیماهای کاغذی درست کنند!

 

دفتر کار ارگونومیک

این که قرار است چند ساعت در دفتر خود وقت بگذرانید را مشخص کنید، خصوصاً کسانی که باید یک روز کاری رسمی نیز داشته باشند، پس به راحتی و آسایش خود توجه ویژه داشته باشید. ارگونومی مناسب به شما کمک می کند از مشکلات معمولی فیزیکی، آسیب های مکرر و همیشگی مثل وضعیت نشستن، کمردرد، سندرم تونل کارپال (مشکل استخوان مچ دست) و یا خستگی چشم جلوگیری کنید. اولین چیزی که بدان نیاز دارید یک صندلی راحت است. صندلی را انتخاب کنید که بعد از چند ساعت بدن شما را خشک و بی حرکت نکند و این امکان را برای شما فراهم کند که به آرامی به آن تکیه داده و پاهای خود را بر روی زمین قرار دهید.

صندلی هایی که مجهز به جای قرارگیری دست هستند بسیار ایده آل می باشند. به یاد داشته باشید که حالت قرارگیری شما بر روی صندلی و این که آیا بر روی آن راحت هستید یا نه بر کار اثرگذار خواهد بود، بنابراین بهترین و مناسب ترین صندلی را خریداری کنید. چندان به قیمت بالای آن اهمیت ندهید، چرا که خرید آن باعث می شود تمام قسمت های بدن شما در وضعیتی راحت قرار گیرند. بهترین نوع صندلی باید بزرگ، دارای یک تکیه گاه مجزا، پد و قابلیت تنظیم ارتفاع باشد.

 

روشنایی مناسب محل کار

در صورت امکان، دفتر خود را نزدیک به یک منبع نور طبیعی غنی قرار دهید. فضاهای کاری روشن از لحاظ بهره وری بهترین فضاها می باشند، به همین دلیل است که شما باید هر کاری برای ورود نور به داخل دفتر کارتان انجام دهید، مثلا پنجره ها را بزرگ تر کنید، پرده ها را حذف کنید و غیره. از سوی دیگر، باید در اتاق هایی که بسیار محدود به نور طبیعی دسترسی دارند یا اصلاً هیچ نوری به داخل آنها نمی تابد، از چراغ های سرپوشیده قوی، چراغ های رومیزی و یا سقفی استفاده شود تا فضای کار شما را روشن کنند.

موقعیت قرارگیری کامپیوتر شما نیز اهمیت دارد و شما باید آن را به گونه ای تنظیم کنید که نور در صفحه آن منعکس نشود. نور باید در همه حال متعادل باشد، زیرا این تنها راه برای عدم آسیب به چشم و در کل برای حفظ سلامتی شما است.

 

سامان دهی حرفه ای محل کار

اجازه دهید یک نکته را خاطر نشان شویم، یک دفتر کار شلوغ کارایی بالایی ندارد. دفتر کار باید آرام بوده و همیشه تمیز باشد. شما باید بدانید هر چیز کجا نگهداری می شود تا زمان ارزشمند خود را در تلاش برای پیدا کردن وسایل هدر ندهید. اگر حجم کار شما اجازه مرتب کردن فایل ها را به شما نمی دهد، می توانید 10 دقیقه پس از اتمام کار را به سازماندهی و مرتب کردن دفتر کار خود اختصاص دهید.

مرتب نگاه داشتن وسایل برای هر دفتر کار امری ضروری است. شما باید این مکان را به خوبی سازماندهی و مرتب کنید، مرتب کردن وسایل موجود در کمدها، کشوها و یا قفسه های بزرگ به شما در مرتب نگاه داشتن تمام فایل های مهم کمک می کند. با این حال، افرادی هستند که هرج و مرج و بی نظمی را دوست دارند و شلوغی مانع از کار کردن آن ها نمی شود.

 

محل کار و سبک دکوراسیون داخلی آن

افرادی که کار آن ها به صورت تمام وقت است دقیقاً می دانند دکوراسیون دفتر کار آن ها چه قدر اهمیت دارد. آن ها بیش از 40 ساعت در هفته در دفتر کار خود وقت می گذرانند که اساساً به این معنی است که این افراد بیشتر در اتاق کار خود هستند تا دیگر قسمت های خانه. این امر باعث می شود دفتر کار برای این افراد در درجه اول اولویت قرار گیرد و همین انگیزه ای برای زیبا کردن آن ایجاد می کند.

واضح است که برای دکوراسیون محل کار می توان از بازسازی لوازم قدیمی و یا تهیه لوازم گران قیمت مدرن استفاده کرد که همگی به بودجه شما بستگی دارند. حقیقت این است که شما لزوماً مجبور نیستید هزینه زیادی برای زیبا کردن دفتر کار خود بپردازید، استفاده از کاغذ دیواری گران قیمت و عتیقه های قرون وسطی اجباری نیست!

در اصل می توانید از چیزهایی استفاده کنید که فکر می کنید الهام بخش ترین هستند و حس خوبی به شما می دهند، مثلاً می توانید مجموعه ای از کتاب ها را در یک قفسه کتاب زیبا قرار داده و رنگ آمیزی آن را به صورتی که مناسب است انجام دهید. اگر شما طرفدار فیلم هستید، مجموعه ای از پوسترها را خریداری کنید و آن ها را در قاب های سفید مدرن آویزان کنید.

اگر دوست دارید دکوراسیون محل کار شما ساحلی باشد، می توانید از کاورها و کوسن های بژ با بافت های شنی استفاده کنید. می بینید که همه چیز امکان پذیر است و به خود شما بستگی دارد.

 

استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون داخلی محل کار

هیچ راه حلی ارزان قیمت تر از استفاده از گل و گیاه برای آرامش فکر و روح در دفتر نیست. گیاهان هوا را با اکسیژن بیشتری طراوت می بخشند و تنها با نگاه کردن به آن ها می توان حس آرامش و سرزندگی پیدا کرد. اگر فکر می کنید زمان لازم برای مراقبت از گیاهان را ندارید، می توانید گیاهانی را انتخاب کنید که نیازی به توجه و مراقبت زیاد ندارند.

 

استفاده از تلفن خصوصی

این که شما در خانه فعالیت می کنید، بسیار عالی است؛ زیرا مجبور به تحمل کردن ترافیک، سر و کله زدن با افراد زیاد و یا به هم خوردن برنامه های کاری خود نیستید. با این حال، داشتن یک دفتر کار در خانه به این معنی است که فضای کاری خود را با کل خانواده به اشتراک می گذارید و این امر شامل اشغال کردن خطوط تلفن، اینترنت کم سرعت و یا حتی حواس پرتی های جدی است که قابل تحمل نیستند.

یکی از کارهایی که می توانید برای آسان تر کردن کار خود انجام دهید استفاده از یک خط تلفن اختصاصی برای اتاق کار است. انجام این کار معجزه ای برای کار شما خواهد بود، زیرا هنگامی که منتظر یک تماس مهم هستید دیگر نگران این نیستید که کسی خط تلفن را اشغال کند و شما این گونه می توانید اعتماد مشتریان خود را جلب کنید که احتمالا چنین چیزی با یک خط تلفن خانگی امکان پذیر نیست.

در این صورت، هیچ کس به ایمیل های صوتی شما دسترسی نخواهد داشت و مشتریان هنگام پاسخ دادن تلفن توسط فرزند شما دیگر سردرگم نخواهند شد. اگر این یک گزینه برای اعتبار کسب و کار شما نیست، توصیه می کنیم یک تلفن همراه یا یک خط اینترنت تهیه کنید.

 

راحتی و آسایش در محل کار

شما به یک دفتر برای کار کردن نیاز دارید تا استراحت اما آیا تا به حال به این اندیشیده اید که شما به یک مکانی برای مطالعه و یا جایی برای یادگیری در آن در زمان استراحت نیاز دارید؟ به همین دلیل است که هر دفتر باید دارای صندلی های راحت، به ویژه کاناپه و میزهای کوچک در کنار آن باشد. وسایل رنگارنگ و بالشت های طرح دار برای تقویت خلاقیت عالی هستند و مطمئنا مشتاقانه به دنبال هر لحظه برای استفاده کردن از آن ها خواهید بود. استفاده از انواع رنگ در اطراف به شما کمک می کند که خلاقانه فکر کنید و راه حل های نوین پیدا کنید.

 

آیا باور دارید که بهترین ایده ها زمانی به ذهن خطور می کنند که اصلاً انتظارش را ندارید؟ محل کار خود را به یک مکان راحت تبدیل کنید و این ایده را امتحان کنید!

 

عملکرد خوب محل کار

اجازه دهید محل کار چیزی باشد که واقعا باید باشد. همانگونه که به افرادی که از مشکل بی خوابی رنج می برند توصیه می شود هنگام بی خوابی از رفتن به اتاق خواب اجتناب کنند، به شما هم توصیه می شود از دفتر کار برای کار کردن استفاده کنید، نه چیز دیگر.

مکانی را انتخاب کنید که کارایی داشته باشد، حتی یک میز کوچک در آشپزخانه می تواند یک مکان مناسب برای کار کردن در نظر گرفته شود، البته اگر در هنگام کار کردن راحت باشید. تنها کافی است که یک گوشه را انتخاب کرده و در آن یک قفسه کتاب یا یک کمد برای نگهداری فایل ها قرار دهید، این کار به شما امکان متمرکز شدن بر روی کار را می دهد.

موضوع دیگری که باید در نظر گرفته شود خلاص شدن از شر صداهای اضافی و آزاردهنده است. اکثر افراد از اثرات منفی میزهای قدیمی که صدای ناهنجار ایجاد می کنند آگاه نیستند. بنابراین، دقت داشته باشید که همه کاغذهای غیر ضروری، مدادها، شارژرها و کاغذهای آب نبات را از خود دور کنید، زیرا آن ها می توانند حواس شما را پرت کنند!

 

انتخاب مبلمان راحت و مناسب برای محل کار

به طور کلی دو نکته در مورد محل کار خانگی باید در نظر گرفته شود: راحتی و کاربرد. فضای دفتر کار خانگی باید به اندازه کافی راحت بوده و از بازده بالایی برخوردار باشد؛ بنابراین در طراحی چنین فضایی استفاده از مبلمان اداری مناسب نیز حائز اهمیت می باشد و باید در کنار دو مورد ذکر شده به این امر نیز توجه شود. زمانی که به خریداری مبلمان اداری مناسب برای دفتر کار خود در خانه فکر می کنید باید مواردی را در نظر بگیرید که در ادامه به بیان آن ها خواهیم پرداخت.

 

نکات انتخاب مبلمان راحت و مناسب
 • صندلی های چرخ دار از جمله انواع مبلمان های اداری هستند که در محل کار های خانگی نیز مورد استفاده قرار می گیرند. انتخاب انواع مناسب آن بسیار کاربردی بوده و فضای دفتر کار شما را تغییر می دهد.
 • خرید انواع چرمی مبلمان های اداری نیازمند صرف هزینه زیادی می باشد و در انواع مختلفی وجود دارند. صندلی های ارگونومیک از گران ترین انواع صندلی های اداری محسوب می شوند.
 • قبل از خرید صندلی های چرخ دار جستجوی کلی انجام داده و بر اساس نیاز و بودجه خود برای خرید آن ها اقدام نمایید. اندازه گیری دقیق اتاق و در نظر گرفتن فضای لازم برای استفاده از مبلمان اداری از دیگر عواملی است که باید در هنگام انتخاب مبلمان اداری در نظر گرفته شود.
 • توجه داشته باشید که اتاق های خالی همیشه بزرگ تر به نظر می رسند. بنابراین فضای اتاق را در هنگام پرشدن با وسایل مختلف نیز در نظر بگیرید.
 • استفاده از یک میز و صندلی به طور قطع فضای زیادی اشغال می کند. در کنار آن ها استفاده از یک کتابخانه و میز و صندلی برای پذیرایی از مراجعین نیز باعث می شود فضا سریع پر شود؛ بنابراین قبل از خرید، ابعاد اتاق را دقیق اندازه گیری کنید و به هر آن چه که نیاز دارید در اتاق قرار دهید، فکر کنید.
 • شاید در فضای اتاق کار خود تنها به استفاده از لپ تاپ نیاز داشته باشید. در این صورت تنها لازم است از یک میز و صندلی در اتاق استفاده نمایید. بنابراین با توجه به نیاز خود و فضایی که در دسترس دارید می توانید یک خرید موفقیت آمیز انجام دهید.
 • مبلمانی برای اتاق کار خود انتخاب کنید که بیش ترین کاربرد را در دفتر کارخانگی شما دارد. شاید شما به خرید مبلمانی شیک و جذاب علاقمند باشید، اما این مبلمان آن طور که باید مورد استفاده قرار نگیرد و با این کار تنها هزینه ای اضافی پرداخت کرده اید.
 • از خرید میزهای کوچکی که فضای کافی برای قرار دادن وسایل ندارند و برای قرار دادن وسایل نیاز به کشوهای اضافه است خودداری کنید. دفتر کار خانگی، محل کار شما محسوب می شود و نوع چیدمان مبلمان اداری آن باید بر اساس نیاز و حداکثر کارامدی صورت گیرد.

 

چقدر زمان در محل کار خود سپری می کنید؟

تخمین میزان زمانی که در محل کار خود می گذرانید عامل مهمی در میزان راحتی فضا تلقی می شود. اگر میزان زمانی که از محل کار خود استفاده می کنید کوتاه است و مراجعین زیادی به آن جا رفت و آمد می کنند، استایل دفتر مهم تر از راحتی آن می باشد. اما اگر زمان زیادی در اتاق کار خود هستید به میزان راحتی آن باید توجه ویژه ای داشته باشید.

محل کار خانگی شما باید با توجه به فضا و نیازهای شما طراحی شود. زمانی را برای ارزیابی این نیازها قبل از اقدام به طراحی اتاق صرف کنید. با یک انتخاب صحیح، می توانید دفتر کار اداری شیک، راحت و کارامد برای خود تهیه کنید.

برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.