چگونه خانه بزرگ را پر نشان دهیم؟

داشتن خانه کوچک ممکن است در سال‌های اخیر محبوبیت پیدا کرده باشد، اما بسیاری از مردم هنوز رویای زندگی در خانه بزرگ با اتاق‌های بزرگ، سقف‌های بلند و پلان‌های مفهومی باز گسترده را در سر می‌برند. اما پس از جابجایی همه مبلمان، برخی از صاحبان خانه با خرید خانه ای بسیار بزرگ مشکل دارند.

یک خانه بزرگ در واقع می تواند کاملا خالی، سرد و ناراحت کننده باشد. و وقتی در خانه خود احساس راحتی نمی کنید، ممکن است سخت باشد که پشت درهای بسته خودتان باشید – در جایی که باید بیشتر احساس کنید که شبیه خود هستید.

 

چگونه خانه بزرگ دنج بسازیم؟

Kayla Goldstein، طراح داخلی و مالک Kayla LLC، یک شرکت طراحی داخلی در شمال نیویورک، می‌گوید: «دلیل اینکه خانه‌های بزرگ دنج به نظر نمی‌رسند این است که همه چیز معمولاً از هم دور و دور است. تعریف دنج بودن نزدیک به هم و کوچک است، چیزی که در اتاق‌های بزرگ یا خانه بزرگ به سختی انجام می‌شود. در حالی که ممکن است رسیدن به آن دشوار باشد، اما ایجاد یک خانه بزرگ راحت تر غیرممکن نیست. در اینجا چند راه برای انجام آن وجود دارد:

چگونه خانه بزرگ را پر نشان دهیم؟

اتاق را به بخش هایی تقسیم کنید

کورتنی کین، مدیر عملیات MyRoofingPal می‌گوید: «خانه‌های بزرگ عالی هستند، اما اغلب فاقد آن احساس «دنج» هستند، زیرا فضای منفی بیش از حد وجود دارد. بهترین راه برای اینکه یک خانه بزرگ احساس راحتی کنید، استفاده کافی از فضا است. استفاده از یک فضای بزرگ فقط برای یک هدف ممکن است سخت باشد، بنابراین کارشناسان ما استفاده از آن را به چند روش توصیه می کنند، در عوض، هر یک دارای یک منطقه اختصاصی است.

 

چندین فضای کوچکتر و صمیمی تر در یک خانه بزرگ ایجاد کنید

به عنوان مثال، یک گوشه مطالعه، تلویزیون و محل پاتوق خانواده یا منطقه اداری،” Marty Basher، یک طراح با کمدهای مدولار پیشنهاد می کند. “مناطق را با استفاده از فرش، مبلمان و روشنایی جدا کنید.” برای اینکه فضاهای کوچکتر در یک اتاق بزرگ حتی صمیمی تر شود، از یک صفحه نمایش برای جدا کردن آن از بقیه اتاق استفاده کنید.

فقط مطمئن شوید که طرح یکسان در هر بخش جریان دارد. به یاد داشته باشید که اگرچه مناطق ممکن است اهداف متفاوتی داشته باشند، اما همچنان در یک اتاق قرار دارند. بنابراین، سبک طراحی را در کل منسجم نگه دارید.

 

مبلمان خود را به صورت استراتژیک بچینید

وقتی نوبت به چیدمان مبلمان می رسد، نمی خواهید فضای زیادی بین قطعات در هر بخش از اتاق ایجاد کنید. فضای بیش از حد می تواند باعث شود که منطقه خالی یا بسیار کم باشد. همچنین می تواند باعث شود مهمانان شما احساس کنند که برای گفتگو باید فریاد بزنند. گلدشتاین می‌گوید: «مطمئن شوید که فاصله بین مبلمان بیش از 18 اینچ نباشد، بنابراین خیلی از هم دور نباشند.

اگر مبلمان را دور میز قهوه چی می‌چینید، مطمئن شوید که همه چیز مکمل و از نظر اندازه باشد. یک میز قهوه کوچک توسط قطعات بزرگ و حجیم بلعیده می‌شود و جفت‌های خارج از تعادل فضای زیادی ایجاد می‌کنند. برای لطافت بیشتر ظاهر، میز قهوه خوری را با یک عثمانی بزرگ جایگزین کنید.

این قطعه مبلمان می تواند با حذف لبه ها و گوشه های تیز و جایگزینی سطوح سخت با سطوح نرم، فضا را به گونه ای پر کند که سفت و سختی کمتری داشته باشد. گلدشتاین پیشنهاد می کند: «یک راه خوب دیگر برای اطمینان از دنج بودن اتاق، ایجاد یک دایره مکالمه است. “شما می خواهید تمام مبلمان صندلی شما روبه روی یکدیگر باشد تا فضا برای اتصال مناسب باشد.”

کانون توجه داشته باشید

نقطه کانونی یکی از اولین چیزهایی است که فرد هنگام قدم زدن در اتاق متوجه آن می شود. در میان همه چیز برجسته است، چشم را به سمت خود جلب می کند و می تواند لحن اتاق را تنظیم کند. بسیاری از طراحان معمولاً انتخاب یک نقطه کانونی برای یک اتاق را توصیه می کنند، اما بشیر بیش از یک نقطه کانونی را برای اتاق های بزرگ توصیه می کند.

او می‌گوید: «داشتن تنها یک نقطه کانونی در یک اتاق، فضا را گسترش می‌دهد،» و اضافه می‌کند که «داشتن چند نقطه، فضا را کمی جدا می‌کند و آن را کوچک‌تر می‌کند.» برای تقویت ایده راحتی، گلدشتاین توصیه می‌کند نقطه کانونی را انتخاب کنید که «به احساس گرما منجر شود» و در صورت داشتن یک شومینه یا اجاق گاز پیشنهاد می‌کند. لازم نیست خیلی تحت اللفظی هم باشد. آن احساسات گرمی که گلدشتاین به آن اشاره می‌کند می‌تواند صمیمانه‌تر از نوع «گرم و مبهم» باشد. برای چنین احساساتی، او یک دیوار گالری خانوادگی با عکس های عزیزان شما را توصیه می کند.

 

سقف های بلند را کوتاه تر نشان دهید

سقف‌های بلند یا طاق‌دار یک امتیاز معماری در بسیاری از خانه‌ها هستند، اما می‌توانند فضای عمودی زیادی را نیز ایجاد کنند. برای کمک به رفع این مشکل، گیاهان بلند و وسایل روشنایی را نصب کنید که به فضا می رسند و سقف را پایین تر می کنند. همچنین می توانید یک چراغ روشنایی بزرگ را از سقف آویزان کنید که به پر کردن فضا کمک می کند.

 

پالت رنگ خود را در نظر بگیرید

رنگ رنگ شما همچنین می تواند بر بلندی و بلندی اتاق تأثیر بگذارد. راب پترسون، مالک و مدیر عامل شرکت Paint Denver می‌گوید: «برای اتاق‌هایی با سقف‌های بلند، دیوارهای دو رنگ راه بسیار خوبی برای ایجاد حس آرامش‌بخش با فریب دادن چشم‌ها به این فکر است که سقف‌ها از آنچه که هستند پایین‌تر هستند». یکی دیگر از ترفندها این است که سقف را به رنگ تیره تر از دیوارها رنگ کنید، حتی اگر اندکی باشد.

این باعث می شود که سقف کمتر به نظر برسد و اتاق راحت تر به نظر برسد. این نکات به ویژه در اتاق های نشیمن بزرگ به خوبی کار می کنند. این ترفندها به فضای عمودی یک اتاق بزرگ کمک می کند، اما در مورد وسعت فضا چطور؟ پترسون یک نکته حرفه ای دیگر برای رنگ آمیزی دارد: استفاده از رنگ های تیره تر. نور از سطوح با رنگ روشن‌تر منعکس می‌شود و فضاها را بزرگ‌تر و بازتر نشان می‌دهد.

انتخاب رنگ‌های تیره‌تر و کمتر بازتاب‌دهنده روی دیوارها می‌تواند فضای اتاق را راحت‌تر از استفاده از رنگ سفید یا کرم معمولی کند. این دیوارهای رنگارنگ را با تزئینات رنگ روشن جفت کنید تا مرزهای فضا را برجسته کرده و گستردگی را از بین ببرید. این نکات در هر اتاقی از خانه بزرگ، به ویژه اتاق نشیمن و اتاق خواب، به خوبی کار می کنند.

 

از پرده استفاده کنید

پرده‌ها و سایر روش‌های کاری پنجره، لمس ملایمی را به سطوح سخت و خالی ایجاد شده توسط دیوارها و پنجره‌ها اضافه می‌کنند. آنها با ایجاد حریم خصوصی، جذب صداها برای کاهش انعکاس و جلوگیری از سرمای واقعی به ایجاد احساس گرمتر و صمیمیت در اتاق کمک می کنند. پرده ها همچنین به پر کردن فضای منفی عمودی و کاهش نور روشن در فضای باز کمک می کنند. در حالی که نور طبیعی هرگز چیز بدی نیست (و به بهبود خلق و خوی شما کمک می کند)، گاهی اوقات ممکن است در یک محیط آرام و صمیمی بیش از حد تیره به نظر برسد.

 

اتاق ها را با نور گرم روشن کنید

نورهای روشن می توانند احساس عقیم و غیر دعوت کننده داشته باشند و باعث شوند احساس کنید بیش از حد دیده می شوید، تقریباً مانند اینکه زیر نورافکن هستید. از نور گرم استفاده کنید تا در خانه بزرگ خود احساس راحتی بیشتری داشته باشید. این باعث آرامش می شود و گفته می شود که آرامش بخش تر از نورپردازی خنک است، که گفته می شود باعث می شود احساس هوشیاری بیشتری داشته باشید.

نور گرم باعث از بین رفتن درخشش مایل به قرمز، نارنجی یا زرد می شود. برای دستیابی به این نوع نورپردازی، از آباژورهای پخش کننده نور استفاده کنید، در شومینه خود آتش روشن کنید، چراغ های رشته ای آویزان کنید، لامپ نمک هیمالیا را روشن کنید یا چند شمع روشن کنید. وقتی صحبت از لامپ‌ها می‌شود، از لامپ‌های رشته‌ای استفاده کنید یا لامپ‌های LED کم‌مصرف‌تر را با درخشش گرم یا رنگ سفید ملایم انتخاب کنید. همچنین می‌توانید یک دیمر نور نصب کنید تا بین تنظیمات سردتر و گرم‌تر قرار بگیرد.

 

لایه در پارچه ها

فرش ها صدا را جذب می کنند و یک بالشتک گرم بین پاهای شما و کف سرد و سخت خانه شما ایجاد می کنند. در همین حال، بالش های مخملی و پرتابی، لمس های ظریفی را ایجاد می کنند و به برانگیختن احساس راحتی و میل به غرق شدن در نرمی کمک می کنند.

 

از عناصر طبیعی استفاده کنید

چیز زیادی در محیط های سرد و خشن زنده نمی ماند، بنابراین وقتی گیاهان روشن، شکوفا و زنده را در یک اتاق می بینید، فضا به طور خودکار گرم تر و مغذی تر می شود. گیاهان آپارتمانی و گل های تازه به اتاق نشاط می بخشند، به تمیزی هوا کمک می کنند و می توانند خلق و خوی شما را تقویت کنند.

تزئین با عناصر طبیعی می تواند به شما کمک کند تا با طبیعت ارتباط برقرار کنید و حس تعلق و راحتی تقریباً اولیه را در خود پرورش دهید. این احساسات در فضای کلی یک اتاق سرریز می شوند. یکی دیگر از دلایلی که استفاده از عناصر طبیعی خانه بزرگ شما را دنج تر می کند این است که اشکال ارگانیک قطعات طبیعی به از بین بردن خطوط واضحی که احساس محدودیت و نابخشودنی می کنند کمک می کند.

 

کاری کنید که خانه شما شبیه خانه ای صمیمی باشد

وقتی بالاخره احساس می کنید در خانه بزرگ هستید، احساس امنیت می کنید که خودتان واقعی خود باشید. وقتی خانه بزرگ را با چیزهایی که دوست دارید پر می کنید، بیشتر شبیه خانه به نظر می رسد، بنابراین از احاطه کردن خود با آن چیزها نترسید. این همچنین به شما کمک می کند تا بیشتر خود را نشان دهید، از جمله شخصیت و علایق خود.

برای رسیدن به این هدف، اقلام مورد علاقه خود را از خانه دوران کودکی خود و ریزه کاری هایی از سفرهای خود اضافه کنید، تصاویر عزیزان خود را آویزان کنید یا یک اثر هنری قرار دهید که با شما صحبت می کند. خود را فقط به موارد فیزیکی که دوست دارید محدود نکنید. خانه خود را با افراد و حیوانات خانگی که دوست دارید نیز پر کنید.

یک حیوان را پذیرفته، یک سنت جدید خانوادگی را شروع کنید، فرزندان در حال رشد خود را با قاب درب اندازه گیری کنید، یک مهمانی یا گردهمایی خانوادگی را میزبانی کنید – شروع به ساختن خاطراتی در خانه بزرگ خود کنید که مدت ها پس از از بین رفتن ویژگی های ملموس آن باقی می مانند. هرچه فضای شما احساسات مثبت بیشتری ایجاد کند، احساس آرامش بیشتری در آن خواهید داشت.

چگونه خانه بزرگ را پر نشان دهیم؟

پیشنهاد نویسنده: مبل تخت خواب شو بخریم یا نه؟

برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

0 دیدگاه روشن چگونه خانه بزرگ را پر نشان دهیم؟

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.