شما اینجایید:

صفحه اصلی دکوراسیون اداری آموزش طراحی دکوراسیون اداری

آموزش طراحی دکوراسیون اداری

طراحی دکوراسیون اداری و به طور کلی طراحی داخلی فضا یک مهارت شگفت انگیزه است  که در آن می توانید جنبه های خلاقانه و فنی خود را با هم ترکیب کنید.

آیا تا به حال به فضای اداری خود نگاه کرده اید و در مورد راه هایی برای تغییر یا بهبود آنها فکر می کنید؟ شاید در مجموعه شما چیزی “درست” مانند حال و هوا، انرژی، فضا به نظر نمی رسد .

اگر چنین است، می توانید سرگرمی و حس سبک خود را به شغلی پر رونق تبدیل کنید. البته این خود با چند سوال همراه است. به عنوان مثال، ممکن است در مورد چیزهایی مانند طراحی داخلی چیست؟ برخی از مزایای یک طراح داخلی چیست؟ آیا آموزش طراحی داخلی یک ضرورت است؟ یا آیا طراحی داخلی می تواند خودآموز باشد؟ خیلی خوشحالم که پرسیدی!

ما برخی از بهترین راه‌ها را برای شروع سفر طراحی یا بهبود مهارت‌های طراحی داخلی شما گردآوری کرده‌ایم.

طراحی دکوراسیون اداری چیست؟

طراحی دکوراسیون اداری فرآیند تجسم و ایجاد یک فضای کاری کاربردی برای تمامی پرسنل ، الهام بخش و از نظر زیبایی شناسی دلپذیر است. طراجی دکوراسیون اداری ، کاری فراتر از یک چیدمان ساده است که به دقت در نظر کدام وسیله در کجا قرار بگیرند. در این سبک از دکوراسیون باید تمام جنبه های لازم برای داشتن راحتی و آرامش افراد مشعول به کار در آن فضا در نظرفته شود و المان ها به گونه ای انتخاب و اجرا شود که تمامی چگونه اثر فضا بر افرادی که در آن  محیط اشغال دارند سنجیده شده باشد. در واقع می توان این طور گفت که یک طراح دکوراسیون اداری در کنار داشتن وظیفه طراحی فضا و تیدیل آن به یک فضای زیبا از نظر زیبایی های بصری ، باید با استفاده از علم و هنرش فضا را به یک فضای کاربردی تر تبدیل کند.

با این حال، طراحی دکوراسیون اداری ، بیشتر از  یک طراحی داخلی است. این واقعاً یک حرفه منحصر به فرد است که شامل برنامه ریزی بهترین استفاده از فضا، ارائه مفاهیم کلی برای طراحی ها، شرکت در بازرسی ها ، تحقیق، تعامل با افراد تامین کننده مالی پروژه/مشتریان، مدیریت ساخت و ساز پروژه و نظارت بر آن است.

پیشنهاد نویسنده :نکات مهم در طراحی دکوراسیون اداری مهم 

طراحی دکوراسیون اداری عناصر زیبایی شناختی و کاربردی را ترکیب می کند.

مردم معمولا طراحان دکوراسیون داخلی را با طراحان داخلی اشتباه می گیرند، اما نقش و مسیر شغلی آنها متفاوت است. طراحان داخلی برای فضا تزئین  ، انتخاب های سبکی  و وسایل مناسب  مانند مبلمان و منسوجات انجام می دهند .

طراحان داخلی باید جنبه های فنی ساخت  و استانداردهای سیستم های ساختمان را درک کنند.
طراحان به تحصیلات و گواهینامه رسمی نیاز دارند و حتی برای انجام این کار به مجوز کاری  نیاز دارند.
برای دنبال کردن حرفه ای در طراحی داخلی، 4 سال تحصیل و 2 سال سابقه کار قبل از صدور گواهینامه برنامه ریزی کنید.
دکوراتورهای داخلی برای شروع کار نیازی به تحصیلات رسمی یا گواهینامه ندارند.

آموزش رسمی اولین قدم رایج در یادگیری طراحی دکوراسیون اداری است.

طول برنامه، چه آنلاین یا حضوری، هزینه شهریه، و مکان و اندازه دانشگاه را در نظر بگیرید.
رتبه بندی برنامه، میزان پذیرش و شبکه فارغ التحصیلان را ارزیابی کنید.
اگر به اطلاعات بیشتری نیاز دارید تا تصمیم بگیرید که آیا این برنامه برای شما مناسب است یا خیر، قرار ملاقاتی را با یکی از اعضای هیئت علمی، افسر پذیرش یا دانشجوی فعلی تنظیم کنید.
در مورد کلاس هایی که ارائه می شود، موقعیت خاص برنامه یا فلسفه تدریس، و انواع مشاغلی که دانش آموزان پس از فارغ التحصیلی کسب می کنند، بپرسید.

پیشنهاد نویسنده : جذاب ترین نکات در طراحی دکوراسیون اداری

مبانی طراحی دکوراسیون داخلی

برای طراحی یک فضا ، ۷ عنصر طراحی داخلی یعنی فضا، خط، شکل، نور، رنگ، بافت و الگو وجود دارد که پایه های اصلی هر طراحی داخلی می باشند. هرکسی که بخواهد برای طراحی اصولی یک فضا اقدام کند باید شیوه های کاربرد این ۷ عنصر را بداند. یک طراح داخلی باید به منظور ترتیب بندی این هفت عنصر به خوبی با این قوانین آشنایی داشته باشد.

وحدت میان اجزا در دکوراسیون اداری

در هرنوع طراحی وجود یک الگو . هارمونی میان اجزا ی تشکیل دهنده اصلی ترین قانون می باشد. طراحی دکوراسیون اداری  باید به صورت بصری افراد را به هنگام مشاهده ی فضا به سمت درک یک فضا هدایت کند . عدم .ج.د یکپارچگی در فضا ،این هدایت بصری تنها گیج کننده خواهد بود. وجود تناسب مناسب در اشیا، شباهت رنگ/الگو/بافت، حداکثر فضاسازی اشیا، تکرار (گروه بندی) عناصر بر اساس شباهت، تنها چند راه و روش  برای دستیابی به «اتحاد» در طراحی داخلی هستند. برای مثال بهتره برای داشتن این همبستگی از مبلمان و میز اداری در سایز و رنگ متناسب اب فضا استفاده شود.

پیشنهاد نویسنده : به حد اکثر رساندن یهره وری با طراحی دکوراسیون اداری

برقراری تعادل و تاکید

وقتی صحبت از تعادل در طراحی دکوراسیون اداری می شود . منظور برقراری یک تعادل یک نواخت در کل فضا است.بنابراین اگر در گوشه ای از فضا حجم زیادی از وسایل را قرار داده شده است  باید در سمت خالی مقابل عنصری مانند یک گلدان گیاه بزرگ قرار دهید . گیاهان عناصر خوبی برای برقراری تعادل بصری در فضا هستند . اگر می خواهید در مورد اهمیت گیاهان در طراحی دکوراسیون اداری بیشتر بدانید، به مقاله ی دیگر ما با این عنوان سر بزنید.

بر اساس اصل تاکید ، برای روح بخشیدن به محیط بهتر است بر روی قسمت خاصی از چیدمان تاکید کنید. برای مثال شما می توانید از یک مبل با رنگ متضاد رنگ غالب محیز استفاده کنید و بهتر است آن را در نقطه ی کانونی فضا قرار دهید و یا می توانید از یک لوسترخاص در بالای مبلمان استفاده کنید . در مجموع می توان با کمک گرفتن از فرم ، رنگ و متریال خاص این تاکید را در فضا ایجاد کرد.

کلام آخر

شاید در ظاهر طراحی و دکوراسیون یک فضا به ویژه یک فضای اداری ساده به نظر برسد ولی باید گفت این طور نیست و به سطح بالایی از علم ، هنر و تجربه نیاز دارد .جدای این نکات حرفه ی طراحی دکوراسیون اداری بسیار حرفه ی زمان بر است و باید برای ارائه یک طراح جامع و خوب تمام نیازها ، سلایق و بوجه صاحب کسب و کار را سنجیده و در طراح نهایی پیاده سازی کنید. اگر برای طراحی دکوراسیون اداری مجموعه خود به مشاوره و کمک یک طراح احتیاج دارید تیم طراحان مجموعه دکوریار می توانند در این زمینه با شما همکاری داشته باشند.

سوالات متداول

چطور فضای دفتر کارمان را بزرگ تر کنیم ؟

می توانید دیوارهای غیر حمال را خراب کرده و برای جداسازی بخش های خاص از پارتیشن ها کمک بگیرید.

هزینه طراحی دکوراسیون داخلی به چه صورت محاسبه میشود؟

موارد دخیل در تعیین قیمت طراحی ; سبک طراحی (کلاسیک ، مدرن و … ) و متراژ پروژه میباشند.

خودمان فضای کاریمان را بازسازی کنیم هزینه کمتر می شود ؟

امروزه بسیاری از هموطنان عزیز خود اقدام به ساخت و اجرای پروژه میکنند ; که متاسفانه بدلیل عدم تسلط کافی در نیمه های راه به مشکلات بزرگی برمیخورد و ضرر های مالی زیادی را متحمل میشوند . متاسفانه امکان قبول پروژه ی نیمه کاره حتی اگر توسط ما طراحی شده باشد امکان پذیر نیست.

دکوراسیون مناسب اتاق مدیریت چه سبکی است؟

بهتر است از سبک کلاسیک و مدرن استفاده کنید . رنگ قهوه ای رایج ترین رنگ در دکوراسیون اتاق مدیریت می باشد.

 

 

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.