شما اینجایید:

صفحه اصلی دکوراسیون اداری نکات مهم در طراحی دکوراسیون اداری مدرن

نکات مهم در طراحی دکوراسیون اداری مدرن

فضاهای کاری دیگر تنها بر اساس تعداد کارمندان طراحی و دکوراسیون اداری نمی شوند. بلکه بر اساس تطبیق با نیاز های کارمندان و به منظور بهبود شرایط اقامت، خلاقیت و البته بهره‌وری بیشتر از زمان کاری طراحی و دکوراسیون می شوند.

بسیاری از شرکت ها شعار «کارکنان سالم، کارکنان شاد هستند» را حفظ می کنند و با این فرض، طراحی دکوراسیون اداری مدرن تا حد زیادی به نیازها و عملکرد کاربران بستگی دارد. شرکت ها علاوه بر فراهم کردن تمام امکانات رفاهی برای همکاران به منظور توسعه فعالیت‌های مجموعه،  نیازهای مجموعه برای رشد را نیز در خط مقدم  طراحی دکوراسیون اداری قرار می‌دهندتا به طور مثبت اهداف مجموعه را چه در داخل و چه در خارج از شرکت  منعکس کنند.

چرا دفاتر با دکوراسیون اداری مدرن بازدهی بیشتری دارند؟

موفقیت طراحی دکوراسیون  اداری مدرن به 4 دلیل اصلی است:

1. از دست دادن استعدادها را کاهش دهید

هم همکاران شما و هم کاندیداهای جدید برای فعالیت در مجموعه ی شما ترجیح می دهند در جایی بمانند که احساس راحتی و ارزش کنند.

طراحی ودکوراسیون ادری  دفتر برای بهبود رفاه کارمندان ، خطر از دست دادن کارکنان را به دلیل مشکلات بهداشتی یا شرایط نامناسب فضای کار کاهش می دهد.

این  امکانات رفاهی شامل مبلمان، دکوراسیون، نورپردازی، چیدمان محل کار و غیره است.

همه این ویژگی‌ها تأثیر مستقیمی بر بهره‌وری بیش تر از فضای کار دارند و می‌توانند در جذب و حفظ استعدادها نیز تأثیرگذار باشند.

2. افزایش فضاهای کاری اشتراکی

 

فلسفه طراحی دکوراسیون اداری مدرن  دفاتر ، بر کاهش مناطق فردی برای ارتقای کار تیمی در فضاهای مشترک متمرکز است.

این امر تعامل همکاران در بخش های مختلف مجموعه که فعالیتی متمایز با یک دیگر  دارند را برجسته می کند و تنش بین کارکنان را کاهش می دهد . ایجاد فضاهای اشتراکی به نفع ارتباط بین بخش های مختلف  است و تأثیر مستقیمی بر نتایج به دست آمده دارد.

3. خلاقیت کامندان را تشویق کنید

عناصری مانند نور، رنگ و دکوراسیون اداری برای الهام بخشیدن به همکاران شما ضروری هستند.

به عنوان مثال، در نظر گرفتن  مناطقی برای استراحت و تفریح کارمندان در دکوراسیون اداری یک طرح  ایده آل هست . فضاهای استراحت به کارمندان اجازه می دهند با انگیزه و شارژ مجدد به فعالیت های خود بازگردند.

4. هویت سازمانی را بهبود می بخشد

طراحی دکوراسیون ادری مجدد فضای کاری خود به یک دفتر با دکوراسیون ادری  مدرن نه تنها عملکرد کارکنان شما را بهبود می بخشد، بلکه به شما کمک می کند تا ارزش های سازمان خود را به توانید بهتر از  قبل به اشتراک بگذارید.

شخصی سازی  دکوراسیون ادری دفتر باعث می شود ایده ها راحت تر جریان پیدا کنند و به رشد کسب و کار کمک کنند.همچنین در ارتقای جایگاه مجموعه ی شما در ذهن مشتریان و سازمان های همکار اثر قابل توجه ای دارد.

8 ویژگی طراحی  دکوراسیون اداری مدرن

چگونه دفاتری با دکوراسیون اداری مدرن طراحی کنیم؟

اگر به دفاتر 20 سال پیش نگاه کنیم، تحول واضحی در مبلمان، توزیع وسایل، دکوراسیون، رنگ ها و مفهوم آن مشاهده می کنیم.

دفاتر کوچکتر بودند، با اتاقک هایی که یک کارمند را از کارمند دیگر جدا می کرد. و دورتر می توانستید جایی را که مدیر اقامت می کرد، بدون فضاهای مشترک با دیگر کارکنان پیدا کنید. امروز دیگر  طراحی های دکوراسیون ادری اینطور نیست.

پیشنهاد نویسنده: 7 ایده ی طراحی دکوراسیون ادری 

 

5ویژگی اصلی در تکامل طراحی دکوراسیون ادری مدرن :

مبلمان ارگونومیک

ارگونومی چیزی نیست جز انطباق با کاربر و وقتی صحبت از طراحی دکوراسیون ادری مدرن دفاتر می شود، مبلمان برای کمک به جلوگیری از مشکلات فیزیکی و استرس طراحی شده است. و افزایش تمرکز همکاران می باشد . سوال اساسی این است که همکاران شما در محل کار چقدر راحت هستند؟ آیا آنها به طور موثر به اهداف خود می رسند؟ اگر پاسخ های شما منفی است، بهتر است بررسی کنید که آیا آنها از ناراحتی دائمی رنج می برند یا خیر.

جایگزین هایی مانند صندلی مدیریتی نیلپر حس مدرن و راحتی مبلمان ارگونومیک را با هم ترکیب می کنند تا در طول روز  کارمندان بعد از نشیتن های طولانی همجنان عملکرد مثبتی داشته باشند.

پیشنهاد نویسنده :صندلی اداری ارگونومیک 2024

فضاهای چند منظوره

از آنجایی که اشکال کار تغییر کرده است، نیازهای کارمندان  نیز تغییر کرده است. این بدان معناست که طراحی  دکوراسیون اداری مدرن نیز باید کاربردی و چند منظوره باشد.

به طوری که می توانیم به محل کار استفاده های متفاوتی بدهیم، مثلاً برای جلسات برنامه ریزی نشده، بین تعداد کمی از کارمندان، طوفان فکری و … با استفاده از مبلمان چند منظوره می توان به بهبود بهره وری  دفتر کمک کند.

فناوری یکپارچه

بدون تکنولوژی چه بلایی سر ما می آید؟ این نه تنها به ساده سازی فرآیندها کمک می کند، بلکه اقامت کارمندان را در محل کار نیز بهبود می بخشد.

صفحه های مسطح مانند میزکنفرانس، پروژکتورها و مبلمان تکنولوژیکی از جمله اتصالات صوتی و داده از جمله عناصر تکنولوژیکی هستند که توسعه فعالیت های ما را در دفاتر مدرن تسهیل می کنند. به همین دلیل است که پیدا کردن مبلمانی که فناوری را یکپارچه کند بسیار مهم است.

محیط های مشارکتی

گرایش ها در فضاهای کاری با هدف رها کردن فضاهای فردی و مهاجرت به سمت فضاهای مشارکتی است. زیرا این فضاها متضمن صرفه جویی قابل توجه، ارتقای خلاقیت، بهبود ارتباطات و افزایش بهره وری است.

به این ترتیب، موانع معماری در طراحی دکوراسیون ادری مدرن از بین می‌روند و کار مشترک بین کارکنان و بخش‌ها را تشویق می‌کنند. شما می توانید لیستی از مبلمان برای ایجاد یک فضای کاری مشترک را در اینجا پیدا کنید.

فضای باز

یافتن پنجره های بزرگ در دفاتر، با دید به بیرون یا تراس، با بهره گیری از نور طبیعی و احساس گرما و وسعت، به طور فزاینده ای رایج است.

همانطور که در بالا ذکر شد شیوه های کار تغییر کرده است و در این فضاها تفاوتی بین کارمندان وجود ندارد. به طور طبیعی، ممکن است در فضاهای باز حواس پرتی وجود داشته باشد، اما می توانید با پیروی از برخی دستورالعمل های ساده، آنها را کاهش دهید.

کلام آخر

می توان با بهره گیری از ویژگی های دکوراسیون ادری مدرن ، فضای کاری مطلوب تری را به منظور بهره وری بیش تر از تایم کاری و ایجاد علاقه مندی بیش تر کارمندان به کار و محیط کاری  ایجاد کرد.

سوالات متداول

طراحی دکوراسیون دفتر کار را چگونه شروع کنیم؟

برای اینکه بتوانید در طراحی دکوراسیون دفتر کار خود از اصول طراحی و ایده های طراحی دکوراسیون بهره مند شوید، پیشنهاد می شود که به یک گروه مجرب طراحی مانند تیم طراحان فرداد آروند مراجعه کنید.

چرا طراحی دکوراسیون اداری اهمیت دارد؟

طراحی دکوراسیون اداری به بهبود محیط کاری، افزایش بهره‌وری و ارتقای روحیه کارمندان کمک می‌کند.

آیا تکنولوژی می‌تواند در طراحی دکوراسیون اداری نقش داشته باشد؟

بله، با استفاده از تکنولوژی‌های نوین مانند صفحات لمسی و تجهیزات هوشمند، می‌توان کارایی و سهولت کار را افزایش داد.

چه خدماتی در طراحی دکوراسیون اداری ارائه می‌شود؟

دکوریار خدماتی از جمله طراحی فضا، انتخاب مبلمان، نورپردازی و اجرای پارتیشن‌های اداری را ارائه می‌دهد.

 

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.