شما اینجایید:

صفحه اصلی دکوراسیون اداری اهمیت گیاهان در دکوراسیون اداری

اهمیت گیاهان در دکوراسیون اداری

گیاهان در دکوراسیون اداری می توانند محیط کار شما را به مکانی مفیدتر و سالم  با بهره وری  و جذابیت بیشتر برای  مشتریان و کارمندان شما تبدیل کنند. و همچنین می توانید  به کمک آن ها به دکوراسیون اداری خود آرامش ، گرما و جریان زندگی را اضافه کنید . کارمندان با قرار دادن یک گیاه با طراحی منحصر به فرد در دکوراسیون اداری خود می توانند به دکوراسیون محل کار را بهبود بخشند و به ایجاد فضایی آرام تر برای همه کمک کنند.

گنجاندن گیاهان در فضای داخلی تنها سود مند است بلکه اگر درست انجام شود می تواند تقلیدی از طبیعا باشد که این بیان کننده ی فلسفه ی بیوفیلی می باشد . امروزه معماران با بهره وری از این فلسفه و گنجاندن المان های طبیعت مانند گیاهان در فضا سعی بر افزایش حس آرامش و خلق و خوی بهتر در محیط دارند.

طیف گسترده ای از گیاهان مناسب فضا های سرپوشیده  برای انتخاب وجود دارد . از گیاهان مناسب برای فضای کم تور گرفته تا گیاهان  تصفیه کننده هوا . در این مقاله به بررسی  چند گیاه تزئینی مناسب دکوراسیون اداری می پردازیم . که می توانید به راحتی  از آن ها نگهداری کنید و به کمک آن ها به محیط خود حس زنده بودن را بی افزایید .

پیشنهاد نویسنده: ۷ ایده طراحی فضای باز در دکوراسیون اداری

چه گیاهانی مناسب دکوراسیون اداری هستند ؟

برای اینکه یک گیاه مناسب برای محیط خود انتخاب کنید باید ابتدا یک دیدگاه درست و واضح از نور محیط، توانایی شما در نگهداری از گیاه داشته باشید

اگر شما یک محیط با نور کم دارید بهتر است سراغ گیاهانی بروید که نیاز کمتری به نور مستقیم دارند مانند :

دیوارهای خزه ای در دکوراسیون اداری

ممکن است اولین فکری که در ذهن همه ی افراد بیاید استفاده از گلدان هایی با گل های پتوس می باشد . چرا که این گل ها به نور ومراقب کمی احتیاج دارند و حتی گاها در آب بدون خاک ماندگاری بیشتری دارند ولی این ها تنها گیاه های مناسب یک فضای بسته نیستند . شما می توانید از خزره ها به شکل دیوارهای زنده استفاده کنید .

اگر دکوراسیون اداری شما کوچک است و فضای کافی برای قرار دادن گلدان ندارید می توانید از این دیوارهای خزه ای برای جدا کردن بخش ها به جای دیوارهای کاذب استفاده کنید .همچنین می توان از سیستم های آب یاری خود کار نیز برای آن ها استفاده کرد تا در هزینه و وقت صرفه جویی کنید.

 

دیوارهای خزه ای در دکوراسیون اداری

زامفولیا

اگر به دنبال یک گیاه چشمگیر هستید . زامفولیا گیاه مناسبی برای شماست که دربیشتر دفتر های کار وجود دارد . علت انتخاب زیاد این گیاه ، نیاز حداقلی به مراقبت، ، نور  و ماندگاری طولانی مدت آن است .  این گیاه در نور فیلتر شده  بهترین عملکرد را دارد و نباید در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرد .

آنچه  که در مورد این گیاه بسیار جالب توجه  است . ریشه هایی شبیه سیب زمینی این گیاه است که در زیر خاک پنهان است و توانایی ذخیره ی  آب را در خود دارد و به همین دلیل است که توصیه می شود هر ده روز یک بار گیاه را آب یاری کنید.  اگر شما هم جزو آن دسته افراد هستید که از قارچ گرفتن گیاه و یا حشره  گذاشتن خاک گیاه خود نگران هستید باید بگوییم این گیاه کاملا مناسب شما است .

سانسوریا در دکوراسیون اداری

سانسوریا در دکوراسیون اداری

یکی از اصلی ترین نگرانی های همه ی مدیران برای انتخاب گیاه مناسب برای دکوراسیون اداری این است که آیا نگهداری از گیاه چقدر هزینه دارد ؟ و یا چقدر زمان برای شاداب بودن گیاه باید وقت صرف شود ؟

برای پاسخ به این نگرانی ها بهتراست به سراغ گیاهانی مانند سانسوریا بروید که نیاز چندانی به مراقبت ، توجه و آبیاری مرتب ندارد بروید و بسیار مناسب افرادی است که در نگهداری گل و گیاه مبتدی هستند .

به گیاه سانسوریا گیاه نامیرا نیز می گویند و بسیار مناسب تصویه ی هوا می باشد . می توانید با انتخاب گیاه سانسوریا برای دکوراسیون اداری خود ، فضای اداری را به یک محیطی پر حس و شاداب تبدیل کنید.

سانسوریا در دکوراسیون اداری

اگر دکوراسیون اداری شما نور کافی را دارد شما برای انتخاب گزینه های بیشتری دارید .

یوکا در دکوراسیون اداری

گیاه یوکا به دلیل خاص و شکیل بودن قابلیت القای حس قدرت به محیط شما است . این گیاه نیاز آبی کمی دارد و از آفات در آمان است و از همه مهم تر جزو دسته گیاهانی می باشد که همیشه سبز است . شما می توانید از این گیاه هم به عنوان گیاه رو میزی و هم کنار سالنی استفاده کنید .

شفلرا

این گیاه رشد آهسته ای دارد و از گیاهان بومی مناطق استوایی و استرالیا می باشد و تنها لازم است گیاه را درمعرض نور مستقیم قرار دهید و کمی رطوبت محیط را بالا ببرید .

یشم در دکوراسیون اداری

اگر دکوراسیون اداری شما دارای نور جنوبی خوبی هست توانید برای ایجاد فضایی دلپذیر برای کاکنان خود از این گیاه استفاده کنید . گیاه یشم حداقل به 3تا 4 ساعت نور مستقیم در روز احتیاج دارد .می توان گفت اگر با گیاه مهربان باشید و نیاز هایش که شامل آبیاری منظم ، زهکشی هست را فراهم کنید گیاهی با وفا است با شما و تا ده ها سال کنار شما خواهد ماند . از این گیاه توقع رشد زیاد را نداشته باشید و اجازه دهید به آرامی به رشد خودش ادامه دهد .

آگلونما

گیاه بومی مرداب های شرق آسیا است و گفته می شود این گیاه قابلیت جذب هوای آلوده و ذرات ناسالم موجود در هوا را دارد و به جای آن اکسیژن به فضا می دهد .

این گیاه  همچنین قابلیت تولید اکسیژن در شب را نیز دارد و انواع مختلفی دارد که می توانید متناسب با رنگ بندی و طراحی دکوراسیون اداری خود یکی از انواع آن را انتخاب کنید .

این گیاه نیاز آبی زیادی ندارد و باید زمان آبیاری آن را از خشکی سطح خاک آن تشخیص داد همچنین این گیاه به رطوبت زیادی احتیاج ندارد ، همواره سبزه است و ماندگاری زیادی در هواهای گرم دارد .

نتیجه گیری

امید می رود مطالب گفته شده برای شما مفید بوده باشد و شما را در انتخاب گیاه مناسب دکوراسیون اداری کمک کرده باشد . همکاران ما می توانند برای دکور کردن محیط کاری شما ، متناسب با نیاز ها و انتظاراتی که دارید راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهند همچنین با گذاشتن نظرات ارزشمند خود می توانید ما را در تولید مطالب بهتر یاری کنید .

حالا اجازه دهید درباره‌ی یکی از برترین خدمات طراحی دکوراسیون اداری، یعنی “دکوریار” صحبت کنم. “دکوریار” با تیم متخصص و مجربی از طراحان دکوراسیون، به ارائه خدمات متنوع و حرفه‌ای در زمینه طراحی دکوراسیون اداری می‌پردازد.

از طراحی فضاهای باز و مناطق اجتماعی گرفته تا ایجاد محیط‌های کاری مناسب با استفاده از رنگ‌ها، نورپردازی، و مبلمان ارگونومیک، “دکوریار” به بهترین شکل محیطی دلپذیر و عملی برای کارمندان شما فراهم می‌کند.

با تجربه‌ی بیش از ۱۰ ساله و پروژه‌های موفق در دکوراسیون اداری، “دکوریار” به عنوان یکی از برترین شرکت‌های طراحی دکوراسیون اداری در صنعت شناخته می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان، با “دکوریار” تماس بگیرید و ما راهنمایی لازم را به شما خواهیم داد.

اطلاعات بیشتر و درخواست مشاوره رایگان، به وبسایت دکوریار مراجعه کنید. همچنین می توانید نمونه کار های دکوریار را از طریق کانال آپارت مشاهده بفرمایید.

پیشنهاد نویسنده: ۷ ایده طراحی دکوراسیون دفتر کار + عکس

سوالات متداول

چرا خاک گیاهان پشه های ریز می گذارد؟

علت آن این است که باید بین آبیاری ها فاصله باشد تا رطوبت خاک خشک شود در غیر این صورت لارو پشه ها در خاک رشد می کند.برای درمان پشه می توانید از سم ایمیداکلوپراید استفاده کنید.

چرا برگ های گیاه زرد زنگ شده است ؟

علت آن این است که شما منظم به آبیاری گیاهان نپرداخته اید.

چرا ساقه گیاه شل شده است؟

اگر گیاه ساقه سالمی دارد و فقط شل شده است بهتر است گیاه را دوباره بکارید و آب یاری منظم بپردازید ولی اگر ساقه ی گیاه گندیده و سالم نیست علت آن پوسیدگی ریشه است بهتر است گلدان کوچک تر بشود و خاک عوض بشود.

بهترین زمان عوض کردن خاک گیاهان ؟

بهتر است به طور میانگین 10 تا 16 ماه بعد از کاشت گیاه خاک تعویض شود.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.