شما اینجایید:

صفحه اصلی دکوراسیون اداری جذاب ترین نکات در طراحی دکوراسیون اداری

جذاب ترین نکات در طراحی دکوراسیون اداری

برخلاف گذشته که بیشتر افراد از نقش طراحی دکوراسیون اداری  محیط کار غافل بودند. امروزه طراحی دکوراسیون داخلی یکی از اولین قدم ها در راه اندازی کسب و کار است.  به دلیل هزینه های نسبتا بالای دکوراسیون اداری ،  در مواقعی این موضوع مهم جدی گرفته نمی شود. تنوع زیاد در دکوراسیون اداری و سبک های طراحی داخلی به هر کسب و کاری با سطح درآمد این امکان را می دهد که محیط کاری مرتب و زیبایی داشته باشد. طراحی مناسب فضای کاری ، می تواند اعتبار و روحیه شرکت را بهبود بخشد. مهم است که به یاد داشته باشید که دکوراسیون باید منعکس کننده ماهیت کاری مجم.عه باشد.  دکوراسیون اداری به کار رفته در محیط عامل ایجاد تفاوت در فضا ها است برای مثال تفاوت بین طراحی دکوراسیون داخلی یک مرکز پزشکی و یک دفتر تجاری ضروری است.

طراحی داخلی یک دفتر کار شامل  طراحی دیوارها، سقف ها، کف، چراغ ها، مبلمان، دیوارها، پنجره ها و غیره است.

نکات کلیدی در طراحی دکوراسیون اداری

سقف و دیوارها

هنگام برنامه ریزی برای طراحی  سقف و دیوارها در دکوراسیون اداری، مهم است  عواملی مانند بودجه، زیبایی و سیستم های عایق صدا و آتش را در نظر داشته باشید. هدف از این چیدمان باید ایجاد حس راحتی  و مدرن در محل کار باشد. اگر می خواهید برای دیوارها از کاغذ دیواری استفاده کنید باید طرح‌هایی انتخاب شود که فضا را بزرگ‌تر و روشن‌تر نشان دهد و همچنین با فرهنگ و هویت سازمانی  تطابق داشته  باشد. سقف در دکوراسیون اداری هم باید به گونه‌ای طراحی شود که نورپردازی مناسبی را فراهم کند. دیوارهای کاذب به دلیل زیبایی و پوشاندن تاسیسات، برای دکوراسیون اداری مناسب هستند.

پیشنهاد نویسنده :کاربردانواع دیوار کاذب در طراحی دکوراسیون اداری

 انتخاب کفپوش

جنس کفپوش انتخابی برای طراحی دکوراسیون اداری باید مقاوم و مناسب برای ترددهای زیاد باشد .تمیز کردن و نگهداری از آن آسان باشد. مواردی مانند سرامیک، وینیل یا پارکت، اغلب انتخاب‌های محبوب برای کف پوش هستند.

 رنگ

به هنگام انتخاب اثاثیه ی مناسب دفتر کار مهم است  به محدودیت های بودجه، چیدمان و صنعت آن توجه داشته باشید. انتخاب رنگ بندی مناسب و معقول برای دکوراسیون اداری  یک دفتر کار بسیار مهم و سازنده است.  برخی رنگ ها شادی بخش و برخی ایجاد حس خستگی می کنند برای مثال  رنگ آبی فراوان می تواند خسته کننده باشد ویا رنگ‌های زنده انرژی‌بخش هستند. در حالی که رنگ‌های پاستلی و رنگ‌های آرام می‌توانند آرامش بخش باشند. به همین دلیل، رنگ ها نقش مهمی در طراحی محیط های کاری مدرن دارند.

پیشنهاد نویسنده :اصول انتخاب رنگ برای دکوراسیون داخلی

مبلمان در دکوراسیون اداری

طراحی مبلمان اداری و چیدمان آن ها باید به گونه‌ای باشد که راحتی و سلامت کارکنان را تضمین کند و  فضای استراحت کافی را برای کارمندان  داشته باشند. برای طراحی مبلمان اداری در فضای کار می‌توانید از صندلی‌های ارگونومیک، میزهای با ارتفاع استاندارد و مبلمان راحتی کمک بگیرید. مبلمان اداری نه تنها از نظر زیبایی‌باید مناسب باشند. بلکه از نظر عملکردی هم، کاربردی و راحتی کافی را داشته باشند.

درب و پنجره:

درها و پنجره ها باید به گونه ای نصب شوند که تهویه مناسب و نور طبیعی را فراهم کنند. اگر  کارمندان در طول تایم کاری ، نور طبیعی کافی دریافت نکنند. ممکن است ، روحیه و بازدهی کارمندان  آسیب ببیند. بنابراین، به نفع کارمندان و کارفرمایان است که نور طبیعی و تهویه را از طریق استفاده از پنجره‌ها و درهای  مناسب و بزرگ‌تر به حداکثر برسانند.

 نورپردازی دکوراسیون اداری

در دکوراسیون اداری، طراحی نورپردازی باید به  گونه‌ای باشد که روشنایی کافی و مناسب به صورت یکنواخت در تمام فضا فراهم باشد و امکان تنظیم نور برای مناطق مختلف وجود داشته باشد. با این کار سلامت چشم کارکنان تضمین می‌شود و بهره‌وری از زمان کاری و حس راحتی در محل  کار افزایش می‌یابد.

انتخاب متریال مناسب

در طراحی دکوراسیون اداری، انتخاب مواد باماندگاری بالا و کیفیت مطلوب ، مانند چوب، شیشه، فلز و سنگ اهمیت دارد. استفاده از چنین موادهایی،بر زیبایی شناسی  و حرفه‌بودن  فضا  اثر مثبت دارد و آن ها را  تقویت می‌کنند، در برابر استفاده طولانی مدت مقاوم هستند و هزینه های تعمیر و بازسازی را کاهش می دهند . همچنین  نظافت و نگهداری آسانی دارند.

 انتخاب طرح پلان بسته یا  پلن بسته برای دکوراسیون اداری

پلان باز دکوراسیون اداری، دارای مزایایی مانند تقویت  تعامل و همکاری بین اعضای تیم است. در حالی که پلان بسته،بیش تر  برای کارهایی که به فضایی ساکت ، نیاز به تمرکز عمیق و ایجاد حریم خصوصی مناسب است. انتخاب بین این دو سبک باید بر اساس نیازهای خاص مجموعه ی  شما، نوع فعالیت‌های انجام شده در آن فضا  و ترجیحات کارکنان شما صورت گیرد. اکثر مجموعه ها و سازمان‌ها تمایل دارند که ترکیبی از هر دو سبک را انتخاب کنند.

پیشنهاد نویسنده: فضای کار پلن باز در دکوراسیون اداری 

استفاده از گل و گیاه

استفاده از گیاهان سبز در فضای اداری که نگهداری نسبتا راحتی دارند و به آبیاری منظم احتیاج ندارند ، می‌تواند به بهبود کیفیت هوا و القای  حس طبیعت کمک کند. گیاهان همچنین می‌توانند به کاهش استرس و افزایش روحیه کارکنان نیزکمک کنند.

کلام آخر

در نتیجه، دفاتر تبدیل به بخش جدایی ناپذیر از زندگی هر کارمندب تبدیل شده اند . به همین علت  برنامه ریزی برای  طراحی این فضاها با کمک متخصصان ضروری است. تاکتیک‌های طراحی دکوراسیون اداری مناسب  که برای متحیر کردن وارتقای جایگاه ذهنی کسب و کار در ذهن بازدیدکنندگان و ایجاد فضای کاری آرامش بخش و جذب کننده استفاده می‌شوند، در دفاتر از اهمیت بالایی برخوردار هستند. زیرا تصویر و فلسفه عملیاتی سازمان را نشان می‌دهند و به تصویر می‌کشند. هنگامی که به دنبال این نوع خدمات هستید، می توان به مجموعه ای از شرکت های طراحی داخلی اعتماد کرد.

شرکت دکوریار تجربه گسترده ای در طراحی فضاهای اداری  دارد. هدف اصلی این مجموعه  ارائه برترین و کاربردی ترین  طراحی از طریق یک متدولوژی پیشرفته است.

از چه رنگ هایی برای اتاق مدیریت استفاده کنیم؟

می توانید از رنگ های طلایی ، مشکی و طلایی برای دکوراسیون فضای اتاق مدیریت استفاده کنید.

چه رنگی را برای دکوراسیون دفتر کار انتخاب کنیم که همیشه مد باشد؟

دکوراسیون کرم قهوه‌ای با انواع متریال‌ها، از جمله چوب، چرم و پارچه‌های بافت‌دار، به خوبی هماهنگ می‌شود و می‌تواند به خلق فضایی زیبا و مجلل کمک کند. می‌توانید مبلمان چرم قهوه‌ای خود را با میزها و قفسه‌های رنگ کرمی رنگ ست کنید تا یک فضای گرم داشته‌باشید.

چطور سرو صدای مخیط کار را کم کنیم ؟

می توانید از دیوارهای پیش ساخته از جنس آکوستیک استفاده کنید.

چه طور یک فضای استراحت برای دفتر کار کوچک درست کنیم؟

می توانید با اضافه کردن یک مبل راحتی و یک میز برای قرار دادن قهوه ساز این فضا را ایجاد کنید.

 

 

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.