طراحی دکوراسیون با رنگ سفید

تأثیر رنگ‌ها در زندگی و در حالت روانی انسان‌ها فراتر از چیزی است که ما بخواهیم آن را به یک رنگ خاص محدود کنیم، اما حقیقتاً اعجاز دکوراسیون با رنگ سفید به حدی زیاد است که قابل چشم‌پوشی نیست. این رنگ هم از لحاظ ذاتی و هم از لحاظ تأثیر روانشناختی آن یکی از بهترین گزینه‌هایی است که می‌توان در ساختمان‌های مسکونی کار برد.

 

دکوراسیون با رنگ سفید

رنگ سفید قدرتمندترین رنگ برای استفاده در طراحی دکوراسیون داخلی به شمار می‌آید. رنگ سفید بستری است برای خود نمایی بقیه رنگ‌ها، به دیگر رنگ‌ها اجازه میٰ‌دهد خود را به نمایش بگذارند و به چشم بیایند و همه این‌ها در کنار هم فضایی خلاقانه را برای شما فراهم می‌آورند که از بودن در آن لذت می‌برید.

 

دکوراسیون با رنگ سفید در آشپزخانه

آشپزخانه به عنوان قلب یک خانه معرفی می‌شود و در آن هم مسئله زیبایی، هم مسئله نظافت و هم مسئله ظرافت اهمیت دارد. بنابراین می‌توان استفاده از رنگ سفید در این قسمت را به هر کدام از این موارد ربط داد. شما می‌توانید از رنگ سفید به صورت خالص یا ترکیبی برای رنگ سرامیک‌ها و کاشی‌ها استفاده کنید. استفاده از رنگ سفید خالص در کابینت مدرن شما را ناامید نمی‌کند یا می‌توانید در کابینت ممبران از ترکیب رنگ سفید و منبت کاری استفاده کنید.

طراحی دکوراسیون با رنگ سفید

پیشنهاد نویسنده: چیدمان آشپزخانه کوچک

 

در نهایت می‌توانید رنگ سقف آشپزخانه را به رنگ سفید تغییر دهید و برای کابینت‌ها به صورت ترکیب رنگ فلزی یا نقره‌ای و رنگ سفید استفاده کنید. وجود رنگ سفید به شما کمک می‌کند که به راحتی کثیفی‌ها و لکه‌های چربی را تشخیص دهید و در نظافت آشپزخانه دچار مشکل نشوید.

 

رنگ سفید در دکوراسیون نشیمن

استفاده از رنگ سفید در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن در وهله اول به مسئله زیبایی مرتبط است. شما می‌توانید این زیبایی را به شکل‌های مختلفی در اتاق نشیمن خود به وجود بیاورید. حالت ایده آل این است که شما رنگ دیوارها را کاملاً سفید یا کرم رنگ انتخاب کنید و در کنار آن از سرویس مبل مدرن یا سرویس مبل راحتی استفاده کنید. از طرف دیگر می‌توانید برای پرده‌ها از رنگ سفید استفاده کنید و رنگ زمین و همچنین دیوارها را به رنگ‌های ترکیبی مانند کرم و زرد تغییر دهید.

طراحی دکوراسیون با رنگ سفید

دکوراسیون با رنگ سفید در اتاق ‌خواب

اتاق‌خواب یک فضای خصوصی برای خانواده‌هاست که معمولاً افراد غریب و ناآشنا تردد چندانی به آنجا ندارند. این فضا برای استراحت‌های نیمروزی و رفع تنش روحی و روانی هم انتخاب می‌شود.برای دیوار اتاق خواب توصیه می‌شود که از همان رنگ سفید معمولی رنگ گچ استفاده شود و در کنار آن ممکن است ترکیبی از رنگ آبی آسمانی و لاجوردی هم استفاده شود. رنگ سفید می‌تواند گزینه‌ای برای کمد دیواری یا برای آینه و دراور بوده یا حتی به صورت یک پرده نازک توری رنگ برای اطراف اتاق خواب باشد.

 

انواع دکوراسیون با رنگ سفید

در دکوراسیون منزل چندین نوع رنگ سفید وجود دارد که برای یک طراحی مناسب بهتر است با آنها آشنا شوید. کافیست کمی بیشتر به محیط اطراف خود توجه کنید تا بتوانید مثال‌هایی از رنگ‌هایی که در پایین معرفی کرده‌ایم را مشاهده نمایید.

حتما می‌دانید که سفید یکی از رنگ‌های بسیار پر طرفدار در میان دکوراسیون خانه‌های شیک ایرانی به شمار می‌آید و بسیاری از مردم در سراسر جهان بخصوص در میان کشورهای اسکاندیناوی نیز به دلیل ساده بودن ست کردن رنگ سایر المان‌های منزل با این رنگ از آن برای زیباسازی استفاده می‌کنند. این رنگ‌های استفاده شده در خانه‌های سفید رنگ عبارت‌اند از:

 • رنگ سفید ساده
 • رنگ سفید گچی
 • رنگ سفید استخوانی
 • رنگ سفید عاجی
 • رنگ سفید مرمری
 • رنگ سفید کاپوچینویی
 • رنگ سفید صدفی
 • رنگ فیلی ملایم
 • رنگ سفید و  یاسی
 • رنگ سفید و سبز
 • رنگ سفید و آبی

طراحی دکوراسیون با رنگ سفید

پیشنهاد نویسنده: انتخاب اصولی لوستر برای خانه

برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

0 دیدگاه روشن طراحی دکوراسیون با رنگ سفید

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.