نورپردازی اتاق خواب

اصول نورپردازی اتاق خواب و طراحی دکوراسیون

معمولا وقتی در یک خانه جدید یا در بحث خانه تکانی و عوض کردن دکوراسیون نیم نگاهی به نورپردازی خانه می اندازیم، از نورپردازی اتاق خواب و اصول نورپردازی اتاق خواب به سادگی غافل می شویم. شاید برخی هم توجیه شان این باشد که اتاق خواب برای خواب است، روشنایی خاصی لازم ندارد و در اکثر مواقع چراغ آن را خاموش می کنیم. اما مهم است که بدانیم اتاقی که بسیاری زمان زیادی از روز را در آن می گذرانند چقدر می تواند اهمیت داشته باشد و نورپردازی اتاق خواب تا به چه حد در سلامت شما تاثیر گذار باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد اهمیت نورپردازی اتاق خواب و اصول آن، این نوشته را دنبال کنید!

 

چرا نورپردازی اتاق خواب اهمیت دارد؟

نه تنها نورپردازی بلکه مستقیم و غیر مستقیم بودن آن، شدت نور، رنگ نور، زاویه نور و بسیاری مسائل دیگر به طرز عجیبی در خلقیات شما، بازدهی شما، سلامت چشم و خستگی شما تاثیر می گذارند و به هیچ وجه نمی توان آن ها را نادیده گرفت!

نورپردازی اتاق خواب

نورپردازی مستقیم

نورهای مستقیم همان طور که از نامشان پیداست نور را به طور کاملا مستقیم به سقف یا هرجای می تابانند. مثلا یک لامپ که از سقف آویزان است یک نور مستقیم تلقی می شود.

 

نورپردازی غیرمستقیم

نورپردازی غیر مستقیم بر خلاف نورپردازی مستقیم مستقیما نور را از بالا به پایین نمی تاباند و جور دیگری محیط را روشن می کند. نورهایی که غیر مستقیم هستند اغلب به دیوار تابانده می شوند یا از سطوح دیگری کمک می گیرند. این نور ها با روشن کردن غیر مستقیم هر جا به جز زمین از شدت نور کاسته و همچنین برای نورپردازی کاربردی و دکوراتیو بسیار ضروری هستند.

 

روش های مختلف نورپردازی

تنها راه نورپردازی لامپ و لوستر نیست، راه های زیادی برای نورپردازی اتاق خواب وجود دارد که بسیاری از آن ها بسیار کاربردی هستند اما متاسفانه به ندرت استفاده می شوند، موافقید با هم این موارد را بررسی کنیم؟

 

به خواندن ادامه دهید: دکوراسیون هال و پذیرایی کلاسیک

 

نورپردازی با لوستر

نورپردازی با لوستر بعد از نورپردازی با لامپ یکی از معروف ترین و پرکاربرد ترین نورپردازی ها خصوصا در منازل زیبای ایرانی ست که طرفداران زیادی هم دارد.

نورپردازی اتاق خواب
محصولات روشنایی مناسب برای اتاق خواب

نورپردازی با لامپ های آویزان

لامپ ها در زیبایی از لوستر چیزی کم ندارند، لامپ های ادیسونی اخیرا بسیار محبوب شده اند، تنها سلیقه و در مواردی بودجه شماست که تعیین می کند از کدام موارد استفاده کنید.

 

نورپردازی با لامپ های خطی

لامپ های خطی را احتمالا در برخی کافه ها و رستوران ها دیده باشید. این لامپ های خطی همانطور که از نامشان هم پیداست بصورت یک خط پشت هم روی یک میله نصب شده اند.

 

نورپردازی با لامپ های هالوژن

لامپ های هالوژن همان لامپ های توکار شده در سقف و مخصوصا بالای اپن هستند که در خیلی از منازل دیده اید و برای اتاق خواب هم می توانند انتخاب بسیار مناسبی باشند.

 

نورپردازی با آباژور

نورپردازی در اتاق خواب را نوعی از نورپردازی معرفی کرده ایم که بهتر است نور مستقیم در آن نباشد. حالا یکی از بهترین گزینه ها برای نورپردازی با شدت کم و غیر مستقیم این است که از یک آباژور زیبا کنار تخت، میز توالت، پنجره یا هر جای دیگری استفاده کنید!

 

بهترین رنگ لامپ برای نورپردازی اتاق خواب

این موضوع به سلیقه افراد هم برمی گردد اما به طور کلی بهترین رنگ لامپ رنگی ست که به نور خورشید و در کل نور طبیعی نزدیک تر باشد.

 

نورپردازی اتاق خواب با ریسه

ریسه ها فوق العاده برای اتاق خواب ایده ال هستند، آن ها نورهایی با شدت کم هستند که چشم را اذیت نمی کنند، رویایی و خواب آور هستند پس اوقات خوبی در تخت خواب خود خواهید داشت و همچنین بسیار ارزان و به صرفه!

برای تماشای ۱۰ مورد از ایده های جذاب برای نورپردازی اتاق خواب از این ویدیو دیدن کنید.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.