چیدمان خانه نقلی و کوچک با استفاده از وسایل کاربردی

چیدمان خانه بادکوراسیون منزل کوچک مخصوصا اگر پای وسایل زیاد در میان باشد، کار بسیار سخت و غیر ممکنی به نظر می رسد. اگر بخواهید تمام مبلمان و وسایل مورد علاقه تان را داشته باشید و در عین حال فضا شلوغ پلوغ و به هم ریخته دیده نشود، باید کمی تامل کنید.

رعایت یک سری نکات کوچک اما کاربردی می تواند به کمکتان بیاید و آپارتمان یا خانه نقلی شما را به فضایی کاربردی و در عین حال ایده آل تبدیل کند. حتما نیاز نیست فداکاری کنید و وسایلتان را حذف کنید، کافیست به ایده های عملی و کاربردی خلاقانه افرادی که در جایگاه شما برای چیدمان منزل کوچک با وسایل زیاد بوده اند، توجه کنید.

چیدمان خانه نقلی و کوچک با استفاده از وسایل کاربردی

چیدمان خانه برای دکوراسیون خانه نقلی روی زمین را خالی کنید

شما برای وسایل و لوازم ضروریتان به فضا احتیاج دارید، اما اگر نتوانید در اتاقتان قدم بزنید، قطعا حتی اتاق بزرگ هم به کارتان نمی آید. یکی از نکات مهم برای داشتن اتاقی دلبازتر، نصب قفسه ها و کمدهای اصطلاحا شناور است. در این حالت روی زمین خالی می شود و در زیر این قفسه ها نیز فضایی برای ذخیره سازی و قرار دادن وسایلتان خواهید داشت. به جای استفاده از آباژورهای ایستاده می توانید از مدل های سقفی با آویز بلند و دیواری استفاده کنید.

 

چیدمان خانه از وسایل و تجهیزات تاشونده استفاده کنید

ممکن است احساس کنید که در خانه کوچکتان به میز نهار خوری ۶ یا ۸ نفره احتیاج دارید، اما آیا واقعا می توانید آن را در داخل فضای نشیمنتان جای دهید. در این حالت پیشنهاد ما، استفاده از میزها و صندلی های تاشو است.

این میزها و صندلی های تاشو، فضای کف را آزاد می کنند و شما می توانید به راحتی در استفاده روزمره فضای بیشتری در اختیار داشته باشید. این روزها آشپزخانه های یک دیواره نیز متداول شده اند، شما می توانید جلوی این آشپزخانه ها درهای کشویی نصب کنید و در صورت به هم ریختگی و عدم نیاز آن قسمت از خانه، به آسانی جلوی آن را بپوشانید. درهای کشویی هنگام باز و بسته شدن نیز فضایی را اشغال نمی کنند و برای فضاهای کوچک یک گزینه ی بسیار کاربردی است.

 

چیدمان خانه را روشن کنید

فضاهای کوچک اغلب به دلیل کوچکی و گاهی حتی حذف پنجره ها ممکن است تاریک و دل گیر به نظر برسند. کمبود نور طبیعی را با افزودن انواع چراغ ها در هر اتاق به صورت جداگانه جبران کنید. اتاق خواب، آشپزخانه و نشیمن هرکدام به منابع نور جداگانه احتیاج دارند. انواع مختلف چراغ های دیواری، سقفی و آباژور های رومیزی می توانند به محیطتان نور کافی بدهند و خانه کوچکتان را به فضایی دل باز و دنج تبدیل کنند.

چیدمان خانه نقلی و کوچک با استفاده از وسایل کاربردی

آینه ها عناصر مهم و اصلی در چیدمان خانه هستند

اگر نور کافی و طبیعی برای روشن کردن خانه تان ندارید، آینه ها می توانند با انعکاس نور در فضا، به شما کمک کنند تا از آن میزان نوری که در اختیار دارید بیشترین بهره را ببرید. همچنین آینه ها به دلیل انعکاس فضاهای کوچک را بزرگتر نشان می دهند. می توانید یک دیوار را به صورت کامل آینه بزنید و یا اینکه یک دیوار را با انواع آینه های با شکل های هندسی مختلف بپوشانید.

 

فرش با ابعاد مناسب در چیدمان خانه انتخاب کنید

فرش یکی از مواردی است که نمی توان از آن صرف نظر کرد، اما توجه کنید ابعاد فرش ها در فضاهای کوچک اهمیت بالایی دارند، اگر یک فرش کوچک در خانه تان پهن کنید، خانه تان را به همان اندازه کوچک نشان می دهد. تا جایی که می توانید فرش ها را بزرگتر انتخاب کنید به گونه ای که مبل ها به صورت کامل روی فرش ها قرار بگیرند، این کار باعث می شود فضا بزرگتر نشان داده شود. ایده آل ترین گزینه برای فضاهای کوچک این است که کف را به صورت کامل فرش کنید.

 

رنگ های تیره برای فضاهای کوچک در چیدمان خانه

چون خانه تان کوچک است؛ مجبور نیستید آن را به جعبه ای کاملا سفید درآورید! درست است که گفته می شود، رنگ های روشن اتاق را بزرگتر نشان می دهد اما می توانید با پذیرفتن ابعاد کوچک خانه تان، دیوارها و یا سقف آن را تیره کنید. دیوارهای تیره می توانند خانه تان را شبیه به جعبه ای از جواهر کنند.

 

فضایی منسجم در چیدمان خانه بسازید

مطمئنا در یک فضای کوچک اشیا بیشتر از آن چیزی که در واقع هستند به چشم می آیند، پس حتما دقت کنید که با یکدیگر متناسب باشند. پالتی از رنگ های محدود برای چیدمان منزل کوچک با وسایل زیاد می تواند به شما کمک کند فضا منسجم تر به نظر برسد.

مهم نیست رنگ های انتخابیتان روشن، تیره، جذاب و خاص است، حتما تعداد کمی رنگ را وارد پالت رنگ دکوراسیونتان کنید. با چشم های ریزبین و نکته سنج اطرافتان را نگاه کنید و ببینید که آیا وجود قطعات مختلف در خانه تان ضروری است؟ فقط فضا را شلوغ کرده اید یا اینکه چیدمانی کاربردی دارید؟ پاسخ به این سوالات کمک می کند تا چیدمانی پالایش شده تر داشته باشید.

 

از وسایل چندمنظوره در چیدمان خانه استفاده کنید

برای فضاهای کوچک استفاده از وسایل و مبلمان چندمنظوره ضروری است. برای مثال تخت های باکس دار بسیار کاربردی هستند؛ این تخت ها فضایی مخصوص پتوهای اضافی و یا لباس های فصل تعبیه شده دارند. پاف های صندوق دار تهیه و حتما زیر نیمکت ها کمد تعبیه کنید. یک مبل تخت شو یکی دیگر از انتخاب های مفید برای خانه های کوچک به حساب می آید.

چیدمان خانه نقلی و کوچک با استفاده از وسایل کاربردی

فاصله از دیوارها را در چیدمان خانه حفظ کنید

حیف که مبل ها و وسایل زبان ندارند، وگرنه تمامشان فریاد می زدند که وقتی من را به دیوار می چسبانید، من فضای کافی برای نفس کشیدن ندارم. اگر امکانش برایتان وجود دارد حتما میان مبل ها و دیوار یا پنجره پشتشان فاصله بیندازید، این کار کمک می کند انرژی در فضا برای چیدمان منزل کوچک با وسایل زیاد بهتر جریان یابد و کوچکی آن باعث دلگیری و درهمی نشود.

 

به خواندن ادامه دهید: چیدمان خانه برای کریسمس

 

  • خانه نقلی را چگونه باید چید؟

رعایت یک سری نکات کوچک اما کاربردی می تواند به کمکتان بیاید و آپارتمان یا خانه نقلی شما را به فضایی کاربردی و در عین حال ایده آل تبدیل کند. حتما نیاز نیست فداکاری کنید و وسایلتان را حذف کنید

  • برای استفاده بهینه از فضا در خانه نقلی چه باید کرد؟

“یکی از نکات مهم برای داشتن اتاقی دلبازتر، نصب قفسه ها و کمدهای اصطلاحا شناور است. در این حالت روی زمین خالی می شود و در زیر این قفسه ها نیز فضایی برای ذخیره سازی و قرار دادن وسایلتان خواهید داشت. به جای استفاده از آباژورهای ایستاده می توانید از مدل های سقفی با آویز بلند و دیواری استفاده کنید

  • چگونه در خانه نقلی میز ناهارخوری داشته باشیم؟

ممکن است احساس کنید که در خانه کوچکتان به میز نهار خوری ۶ یا ۸ نفره احتیاج دارید، اما آیا واقعا می توانید آن را در داخل فضای نشیمنتان جای دهید؟ در این حالت پیشنهاد ما، استفاده از میزها و صندلی های تاشو است

  • فرش مناسب برای خانه نقلی چه ابعادی دارد؟

توجه کنید ابعاد فرش ها در فضاهای کوچک اهمیت بالایی دارند، اگر یک فرش کوچک در خانه تان پهن کنید، خانه تان را به همان اندازه کوچک نشان می دهد. تا جایی که می توانید فرش ها را بزرگتر انتخاب کنید به گونه ای که مبل ها به صورت کامل روی فرش ها قرار بگیرند، این کار باعث می شود فضا بزرگتر نشان داده شود. ایده آل ترین گزینه برای فضاهای کوچک این است که کف را به صورت کامل فرش کنید

  • مبلمان را چگونه در خانه نقلی قرار بدهیم؟

اگر امکانش برایتان وجود دارد حتما میان مبل ها و دیوار یا پنجره پشتشان فاصله بیندازید، این کار کمک می کند انرژی در فضا برای چیدمان منزل کوچک با وسایل زیاد بهتر جریان یابد و کوچکی آن باعث دلگیری و درهمی نشود

همچنین می توانید برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری مجموعه دکوریار از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

0 دیدگاه روشن چیدمان خانه نقلی و کوچک با استفاده از وسایل کاربردی

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.