10 نکته کاربردی برای تزیین با لوستر

10 نکته کاربردی برای تزیین با لوستر

خرید نورپردازی برای خانه شما می تواند به طرز تکان دهنده ای دشوار باشد، حتی برای کهنه کارها. گزینه‌ها می‌توانند گیج‌کننده باشند، دکوراسیون با فضا باید مطابقت داشته باشد.

در اینجا 10 نکته ضروری برای تزیین با لوستر، با مقداری تازه آورده شده است.

10 نکته کاربردی برای تزیین با لوستر

با مرور وب سایت ها و بازدید از فروشگاه ها شروع کنید

وقتی نوبت به انتخاب لوستر می رسد، مهم است که تور خود را پهن کنید. امروزه گزینه های روشنایی تقریباً نامحدودی وجود دارد، اما می توانید با فکر کردن در مورد طراحی اتاقی که قصد دارید لوستر را در آن آویزان کنید، شروع کنید. آیا فضای سنتی است؟ یکی که با لهجه‌های میان قرن مشخص شده است؟ آیا زیبایی خانه های کشاورزی دارد؟ این می تواند به شما کمک کند تا حس لوستری را که بی عیب و نقص با استایل شما هماهنگ می شود، تعیین کنید.

 

لوستری را انتخاب کنید که اندازه مناسب اتاق باشد

اگر لوستری را نصب کنید که برای فضا خیلی بزرگ است، ممکن است احساس ناراحتی کنید. خیلی کوچک است و کم حجم است. این یکی از آن عناصر طراحی است که در آن تناسب کلیدی است.

چندین مکتب فکری در مورد اندازه لوستر وجود دارد، اما کارشناسان تمایل دارند موافق باشند که یک فرمول ریاضی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند لوستر با اندازه ایده آل خود را پیدا کنید. می‌توانید خودتان این کار را انجام دهید (ابعاد اتاق را با هم به فوت اضافه کنید، و سپس نتیجه را به اینچ تبدیل کنید—که قطر بهینه لوستر خواهد بود).

پیشنهاد ویژه نویسنده: دکوراسیون خانه آنجلیناجولی

 

پالت رنگ و مواد فضا را تکمیل کنید

یک لوستر باید شبیه به سبک آن اتاق خاص باشد. به عنوان مثال، هر چیزی جز لوسترهای کریستالی در سالن های ورسای کاملاً نامناسب به نظر می رسد.

هنگام جستجوی لوستر، به رنگ ها و موادی که در اتاق خودنمایی می کنند فکر کنید. آیا چوب های گرم یا چوب های تیره رایج هستند؟ آیا به رنگ های روشن تمایل دارید یا از پالت خنثی لذت می برید؟ آیا شما فلزات را مخلوط می کنید یا فقط یک فلز در اتاق وجود دارد؟ وقتی به لوسترهای چوبی، مهره‌ای، کریستالی یا فلزی نگاه می‌کنید، باید به این موارد توجه کنید.

10 نکته کاربردی برای تزیین با لوستر

قطعات دکور باید ظاهر لوستر را بازتاب دهند

اگر ترجیح می‌دهید، می‌توانید یک اتاق نیز در اطراف وسایل بسازید، به خصوص اگر یک اتاق نمایشی باشد که به سادگی آن را دوست دارید. اگر لوستر دارای چوب‌های قدیمی است، صندلی‌ های ناهارخوری را با همان چوب تقلید کنید. اگر لوستر شما برنجی است، دستمال های برنجی مانند شمعدان، اشیاء تزئینی یا قاب عکس ببافید.

 

نیازی به خرید لوستر کریستالی ندارید

بله، لوسترهای کریستالی مطمئناً زیبا هستند، اما لزوماً نیازی به استفاده از این گزینه بسیار سنتی ندارید. اگر در دنیای خرید لوستر تازه کار هستید، آنها بسیار فراتر از جزئیات کریستالی رفته اند. برای داشتن ظاهری چشمگیر و در عین حال غیر کریستالی، با شیشه های رنگی، فلزات درخشان یا شیشه، لامپ های حباب مانند که اغلب در لوسترهای اسپوتنیک دیده می شوند، استفاده کنید. اگر به دنبال مواد طبیعی هستید، لوسترها اکنون به صورت طناب، صدف دریایی، چوب اصلاح شده، کاغذ و مهره عرضه می شوند. برای مینیمالیستی شدن، به دنبال لوستر های بی خاصیت باشید که جزئیات کوچک و قابل توجهی مانند روکش فلزی مات یا طرح های هندسی را در خود دارند.

اگر علاقه مند به لوستر های کریستالی هستید و خانه و فضایی کلاسیک و مدرن دارید می توانید از لوستر های کریستالی مدرن برند ملیک استفاده کنید.

یک لوستر را در مکانی غیرمنتظره قرار دهید

اگرچه لوسترها در مکان‌های کلاسیک – اتاق‌های غذاخوری، ورودی‌ها، اتاق‌خواب‌های اصلی – عالی به نظر می‌رسند، اما وقتی در فضایی غیر سنتی آویزان می‌شوند، تازه و خلاقانه هستند. آیا اتاق رختشویی شما می تواند از سبک و تجمل بیشتر استفاده کند؟ آیا اتاق پودری دارید که به دکوراسیونی چشم نواز نیاز دارد؟ شاید آشپزخانه شما نیاز به نور اضافی داشته باشد و یک لوستر بتواند این کار را انجام دهد. حتی اتاق های کودکان نیز به طور فزاینده ای لوسترهای بازیگوشی را به نمایش می گذارند. مرزها را با جایی که لوسترهای خود را آویزان می کنید فشار دهید.

 

گنجینه های قدیمی را به لوستر تبدیل کنید

برای لوستری که واقعاً سرها را می چرخاند، به اشیاء قدیمی که می توانند به عنوان نورپردازی عمل کنند، نگاه نکنید. علاقه مندان به عتیقه فروشی، یافته های خود را از بازارهای کثیف گرفته و آنها را به قطعات قابل توجهی تبدیل کرده اند. در یک مغازه یا بازار قدیمی، چشمان خود را به دنبال قیف های فلزی بزرگ، سبدهای سبک، قوطی های رنگ زنگ زده و سایر اقلامی که شکل دایره ای دارند، نگاه دارید. سپس یافته خود را به یک مغازه نورپردازی ببرید تا به صورت حرفه‌ای سیم‌کشی شود—و دوباره، این یعنی دارای گواهینامه UL.

 

لوستر را به درستی آویزان کنید

بسته به جایی که لوستر خود را قرار می دهید، دستورالعمل هایی وجود دارد که می توانید آنها را دنبال کنید. وقتی یک لوستر را بالای میز ناهارخوری آویزان می‌کنید، کارشناسان عموماً موافق هستند که باید 30 تا ۵۰ سانتی متر بالای میز شما آویزان شود. قانون ساده است – هر چه سقف بلندتر باشد، لوستر بلندتر است. در صورت نیاز، زنجیر را می توان طولانی یا کوتاه کرد. برای ورودی، اکثر متخصصان معتقدند که لوستر نباید کمتر از ۳۰ سانتی متر آویزان شود.

 

در مورد محل آویزان کردن لوستر فکر کنید

یک انتخاب ساده مکان می‌تواند به شما کمک کند که آیا شما یک سنت‌گرا هستید یا فردی که تمایل به دکوراسیون غیرمتعارف دارد. اگر ظاهر کلاسیک را دوست دارید و بقیه فضای شما غرق در فضای امتحان شده و واقعی است، برای مثال، لوستر خود را روی میز ناهار خوری قرار دهید. در غیر این صورت، اگر به دنبال استایلی غیرمنتظره هستید، آن را کمی خارج از مرکز آویزان کنید.

10 نکته کاربردی برای تزیین با لوستر

لوستر خود را به نقطه کانونی اتاق تبدیل کنید

لوسترها به عنوان مرکز توجه در یک اتاق به زیبایی عمل می کنند. این بدون شک در صورتی درست است که لوستر به‌ویژه آراسته باشد یا رنگ‌های زنده را نمایش دهد. در فضای خود، به جای لوستری که مستقیماً در کانون توجه قرار دارد، مبلمان یا وسایل دکوری بزرگ و جذاب را کنار بگذارید و اجازه دهید بدرخشد.

همچنین می توانید برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری مجموعه دکوریار از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

0 دیدگاه روشن 10 نکته کاربردی برای تزیین با لوستر

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.