روکش ها و پارچه مبل مختلف

اگر در خاطرتان باشد، در مقاله ای از همین سایت انواع پارچه مبل را از نظر مدل‌های موجود در سطح بازار و نقاط مختلف دنیا بررسی کردیم. اکنون به طور مختصر اشاره‌ای در مورد انواع مبل‌ها در بخش سازه‌های آن‌ها و به طور مخصوص پارچه مبل خواهیم کرد.

 

 پارچه مبل‌ های پارچه‌ای

پارچه مبل های راحتی، مبل های کلاسیک، مبل‌های سلطنتی که بزرگ‌ترین دسته بندی مبل را شامل می‌شوند، به صورت عادی و در حالت پیش فرض از پارچه تشکیل می‌شوند. در حقیقت بخش داخلی مبل‌ها ممکن است از چوب و مواد مصرفی صنعتی تشکیل شده باشد، اما رویه و ظاهر مبل‌ها اکثرا از پارچه تشکیل می‌شود. در همین مبل‌های پارچه‌ای نیز مبل‌ها به دو دسته تمام پارچه‌ای و نیم پارچه قسمت بندی می‌شوند.

مبل‌های دسته دوم از چوب یا مواد صنعتی برای تکمیل فرایند تولید در ظاهر خود کمک می‌گیرند. مانند مبل‌های استیل و کلاسیک. جنس پارچه ها نیز موضوع دیگری است. پارچه های مبل ها نیز متفاوت است. کتان، مخمل، ریون، پشم و … از جمله منسوجات طبیعی در ساخت مبل ها است و الیاف های صنعتی مانند پلی استرها، پلی اکریلیک ها و نانو بافت ها نیز بخش دیگری از پوشش های مبلی به شمار می روند.

پارچه مبل های چرمی

مبل‌های پرطرفداری که جای خود را در خانه‌های سنتی و مدرن باز کرده‌اند. این مبل‌ها که از دو دسته چرم‌های مصنوعی و طبیعی برای ساختار رویه مبل بهره می برند یک جلوه متفاوت و منحصر به فرد به دکوراسیون و خانه می بخشد. مبل های چرمی نیز از دو بخش کلی در ساختار رویه خود بهره می‌برند.

چرم های طبیعی که از پوست حیوانات و پس از دباغی و کارهای لازم بر روی آن‌ها تحویل تولیدکنندگان صنعتی و سنتی مبل می‌شود تا آن‌ها نیز مبل‌های دست ساز یا ماشینی را آماده کنند و قسمت دوم چرم‌های مصنوعی هستند که با مواد شیمیایی مجاز و صنعتی تولید و فرآوری می‌شوند. این مبل‌ها از نظر قیمت و دوام درجه بندی‌های متفاوتی دارند که در پستی جداگانه با عنوان راهنمای خرید مبل چرمی به طور تخصصی به آنها اشاره شده است.

 

روکش مبل

مبلمان به خاطر استفاده زیاد معمولا لکه و پاره می شود. اینجاست که به جای خرید مبلمان جدید می توانید برای مبل خود روکش تازه خریداری کنید. در این صورت هم مبل تان محافظت می شود و هم ظاهر  خانه عوض می شود. بنابراین با صرف هزینه کم صاحب یک مبل جدید می شود. پس با ما همراه باشید تا با جدیدترین روکش مبل آشنا شوید.

 

پارچه مبل و روکش مبل ایکیا

اگر مبل شما ایکیاست و کمی کهنه شده است، نگران نباشید. با وجود روکش های جدید ایکیا که به بازار آمده است می توانید ظاهر مبل تان را عوض کنید. البته اگر مبل تان ایکیا نیست باز هم می توانید از این روکش الهام بگیرید. بسته به نوع دکوراسیون خانه تان می توانید جنس و رنگ پارچه را عوض کنید.

پارچه مبل پاپیونی

آیا به دنبال یک پارچه مبل هستید که راحت جمع شود؟ در این صورت می توانید این روکش را انتخاب کنید. این روکش ها به راحتی روی مبل قرار گرفته و پاپیون زده می شوند. این روکش با پارچه ساده و رنگ خنثی بسیار زیباست.

 

پیشنهاد نویسنده: سبک دکوراسیون ایران باستان چیست؟

پارچه مبل چاک دار

اگر می خواهید پارچه ساده و تک رنگ را انتخاب کنید اما از خسته کننده بودنش می ترسید، این طرح مناسب شماست. این روکش با چاک مقابلش هم زیباتر شده و هم جمع کردنش آسان است. می توانید جنس و رنگ مورد نظر خودتان را انتخاب کنید.

 

پارچه مبل گلدار

هرگز قدرت یک مبل طرح دار و شلوغ را دست کم نگیرید. این روکش گلدار با طرح های گل و بوته می تواند به نقطه کانونی خانه تان تبدیل شود. پس اگر روکش مبل گلدار با دکورتان سازگاری دارد آن را انتخاب کنید.

 

پارچه مبل جیر

روکش ها و پارچه های پلاستیک قدیمی را فراموش کنید. امروزه می توانید با پارچه جیر هم یک روکش زیبا و ساده بدوزید تا مبل تان را دیدنی کند. پارچه جیر در رنگ های مختلف موجود است.

 

روکش مبل دوخته

اگر تصور می کردید روکش مبل فقط پارچه شل و ولی است که روی مبل انداخته می شود اشتباه می کردید. چون می توانید روکش را با دقت به مبل بدوزید، به طوری که با پارچه اصلی مبل هیچ فرقی نداشته باشد. در این صورت تشک مبل تان هم جداگانه مشخص است.

پارچه مبل شمعی

چه چیزی بهتر از یک پارچه مبل خوش رنگ و براق. پارچه شمعی هم یکی از پارچه هایی زیبایی است که می تواند برای مبل های اسپرت روکش خوبی ایجاد کند. در این صورت هم مبل تان لوکس به نظر می رسد و هم در برابر رطوبت و لکه مقاوم خواهد بود.

همچنین می توانید برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری مجموعه دکوریار از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

1 دیدگاه روشن روکش ها و پارچه مبل مختلف

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.