چیدمان مبل در پذیرایی دایره ای شکل

چیدمان مبلمان در دکوراسیون خصوصا چیدمان مبل در پذیرایی دایره ای شکل همیشه از معضلاتی بوده که در همان مراحل اول دکور کردن خانه با آن مواجه می شویم که البته در این انتخاب، مسلما علاوه بر شکل، فرم و زیابیی مبل، ابعاد و اندازه فضا و مهم ترین از همه شکل کلی آن نیز اهمیت زیادی پیدا می کند.

معمولا در خانه های ایرانی چیدمان معمولی مبلمان و نهایتا مبل ال شکل را می بینیم و کم تر شاهد چیدمان مبل های گرد هستیم. من یکی از دلایل این موضوع را سخت بودن جا دادن این مبلمان در خانه می دانم که در این مطلب ترفندهایی را برای کنار زدن این مشکل پیشنهاد می کنم. امیدوارم مبلمان های زیبای دایره ای را بیش تر در خانه های شما ببینیم.

چیدمان مبل در پذیرایی دایره ای شکل

محل قرارگیری مناسب مبلمان در پذیرایی دایره ای

به طور کلی در مورد مبلمان ها در پذیرایی دایره ای و نیم دایره مزایا و معایب متفاوتی مطرح می شود. این که این مبل ها به دلیل کمتر بودن فاصله نشیمنگاه ها از یکدیگر، فضای صمیمانه و گرم تری را ایجاد می کنند و یا این که به دلیل فرم گرد بودن، فضای پرن و بدون استفاده زیادی را در گوشه های اتاق به وجود می آورند.

اما با دانستن این موضوع که در چه فضاها و با چه چیدمانی آن ها را به کار ببریم در مفید یا مضر بودن به این مبل ها تاثیر زیادی خواهد گذاشت. مسلما اگر همه چیز از مکان قرار گرفتن، نوع چیدمان و حتی وسایلی که در اطراف آن ها استفاده می شوند به درستی انتخاب شوند، نه تنها مشکلی به وجود نمی آید بلکه به سک دکوراسیون کاملا منحصر به فرد خواهیم رسید.

 

چیدمان مبل دایره ای در کنار دیوار منحنی پذیرایی دایره ای

اولین و راحت ترین روشی که برای چیدمان مبل های دایره و نیم دایره وجود دارد، قرار آن ها در کنار دیوارها و پنجره های منحنی است. این کار باعث می شود که تمامی سطح آن دیوار با مبل پوشیده شده و هیچ فضای پرتی به وجود یاید. شما می توانید در این چیدمان یک مبل نیم دایره بزرگ برای کل دیوار در نظر گرفته و یا اینکه از یک مبل کوچک تر استفاده نمایید و بقیه فضای خالی را با مبل های تکی پر نمایید. به این منظور این راه را به عنوان ساده ترین روش پیشنهاد می کنم چون در خانه های کمی دیوارهای منحنی وجود دارد و اغلب دیوارها صاف هستند.

چیدمان مبل در پذیرایی دایره ای شکل

چیدمان مبل دایره ای در گوشه های پذیرایی دایره ای

مکان دومی که می توانید برای قرار دادن مبل دایره یا نیم ایره خود استفاده نمایید در گوشه های اتاق و سالن است. ممکن است در برخورد اول تصور کنید مبل های معمولی به دلیل گوشه دار بودنشان راحت تر در گوشه ها قرار گرفته و آن ها را به خوبی پر می کنند، اما گاهی اوقات که با فضای محدود روبه رو هستید نمی توانید از مبلمان های معمولی استفاده کنید زیرا نهایتا یک یا دو مبل د رگوشه ها جای می گیرند. بنابراین بهتر است در این مواقع مبل های نیم دایره را در پوشه قرار داده و جلوی آن ها از یک میز گرد بزرگ بگذارید.

 

قرار دادن مبل گرد در نقطه کانونی پذیرایی دایره ای

مکان دیگری که برای قرار دادن مبلمان گرد به شما پیشنهاد می کنیم، نقطه کانونی سالن نشیمن و یا پذیرایی خانه تان است. این نقطه کانونی می تواند شومینه، تلویزیون، یک پنجره بزرگ و یا هر عنصر دیگری باشد. فرم منحنی این مدل مبل باعث می شود که تمام تمرکز و توجه به سمت همان نقطه کانونی جلب شده و نقطه قوتی در چیدمان شما به وجود بیاید. برای ایده هم می توان یک مبل دایره ای را روبه روی نقطه کانونی قرار داد و هم می توان دو مبل نیم دایره را به صورت عمود بر نقطه کانونی چیدمان کرد.

 

پیشنهاد نویسنده برای پذیرایی دایره ای: چیدمان خانه نقلی و کوچک با استفاده از وسایل کاربردی

همچنین می توانید برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری مجموعه دکوریار از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

چیدمان مبل در پذیرایی دایره ای شکل

0 دیدگاه روشن چیدمان مبل در پذیرایی دایره ای شکل

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.