چیدمان مبل در پذیرایی مستطیلی شکل

نحوه چیدمان منزل علاوه بر اهمیت زیادی که دارد به تخصص و آگاهی از چیدمان صحیح نیز نیاز دارد. هر فضایی با توجه به نقشه خاص خودش نیازمند طراحی منحصر به فردی می باشد. در این مطلب به نحوه چیدمان مبل و تلویزیون در پذیرایی مستطیل شکل می پردازیم و اینکه باید چه اِلمان هایی را برای چیدن مبل و تلویزیون در فضای مستطیلی بکار گرفت.

چیدمان مبل در پذیرایی مستطیلی شکل

چگونه پذیرایی مستطیلی را بچینیم؟

چیدمان مبل و تی وی در پذیرایی مستطیلی از یک فضای مربع شکل به مراتب سخت تر است، اما با رعایت برخی نکات در چیدن مبل و سایر لوازم خانه، می توان پذیرایی مستطیلی را از حالت دراز و نافرم خارج کرد و به فضایی چشم نواز تبدیل کرد. بهتر است قبل از هر چیز به ابعاد نشیمن و لوازم خانه خود دقت کنید و آنها را مورد بررسی قرار دهید: اینکه چند دست مبل دارید.

آیا تصمیم دارید میز غذاخوری را در پذیرایی قرار دهید یا خیر. در اولین مرحله برای چیدمان مبل و تلویزیون در پذیرایی مستطیل باید فضای مورد نظر را تقسیم بندی کنید و اگر کشیدگی فضا زیاد است می توانید با تقسیم ذهنی پذیرایی به دو بخش، قسمتی را برای قراردادن میز غذاخوری در نظر بگیرید و به نوعی فضای داخلی را تفکیک کنید و بعد شروع به چیدن مبل ها از نقطه کانونی پذیرایی کنید. برای چیدمان چنین طرحی باید حالت مستطیل را به دو مربع تبدیل کنیم. مبل ها را دور تلویزیون بچینیم و میز ناهارخوری در مربع دوم و نزدیک به آشپرخانه قرار بگیرد.

چیدمان مبل در پذیرایی مستطیلی شکل

چیدمان مبل در پذیرایی مستطیل شکل

در چیدمان پذیرایی ایرانی مستطیل شکل، می توان با توجه به جزئیات فضایی مدرن ایجاد کرد. به عنوان مثال بهتر است تا حد امکان از بکار بردن وسایل مستطیل شکل خودداری کنید، این کار باعث می شود فضای پذیرایی شما درازتر برسد. وسایل منحنی و گرد بهترین گزینه در طرز چیدمان پذیرایی مستطیل شکل هستند. مثلا از میز عسلی گرد استفاده کنید.

چیدن مبل و تلویزیون در فضای مستطیلی به اینکه شما چند دست مبل داشته باشید و اینکه آیا تصمیم دارید میز غذاخوری را در پذیرایی قرار دهید یا نه بستگی دارد. اما مهم است توجه داشته باشید که در چیدمان مبل در پذیرایی مستطیلی بخصوص پذیرایی های کوچک، هیچگاه مبل و صندلی را به دیوار نچسبانید و تا جایی که جلوه خوبی داشته باشد از دیوار دور کنید و فضا را با وسایل دکوری اضافی شلوغ نکنید.

 

استفاده از یک یا دو وسلیه دکوری خاص کافی است. استفاده از مبل های L بهترین انتخاب برای پذیرایی مستطیل شکل هستند، توصیه می شود چیدمان تلویزیون در پذیرایی مستطیلی به گونه ای باشد که روبروی مبلمان قرار بگیرد، ضمن اینکه برای زیباتر شدن فضا بهتر است بین مبل ها فاصله دهید و یک طرف را باز بگذارید تا هم محلی برای رفت و آمد باشد و هم از کشیدگی فضا کم کند.

قطعا چیدن دو دست مبل در پذیرایی مستطیل که فضای کمی داشته باشد جلوه خوبی ندارد. اگر فضای پذیرایی شما زیاد بزرگ نیست بهتر از نیم ست استفاده کنید. مثلا یک کاناپه سه نفره بهمراه یک یا دو مبل تک.

استفاده از پاف و یا مبل های نیمکتی در چیدمان پذیرایی مستطیل شکل هم جلوه خوبی به فضا می دهد. چیدمان مبل در پذیرایی مستطیل شکل بزرگبرای چیدن دو دست مبل در پذیرایی مستطیل شکل بهتر است مبل سلطنتی را در قسمت بالای خانه و مبل راحتی را در قسمتی که تلویزیون قرار دارد بصورت فضایی جداگانه بچینید. در چیدمان مبل و تلویزیون در پذیرایی مستطیلی، باید مسیرهای حرکتی، دسترسی فضاها به یکدیگر و راحتی افراد در فضا در نظر گرفته شود.

چیدمان مبل در پذیرایی مستطیلی شکل

چیدمان مبل و تلویزیون در پذیرایی مستطیلی

در یک طراحی دیگر برای چیدمان مبل و تلویزیون در پذیرایی مستطیل شکل میتوانید بالاترین قسمت پذیرایی را به کاناپه و تی وی اختصاص دهید و با ایجاد کمی فاصله، فضایی را برای میز ناهار خوری و یا دو مبل تکی بهمراه میز عسلی برای نشست دوستانه اختصاص دهید. در این نوع چیدمان برای پذیرایی مستطیلی می توانید با بکار بردن فرش مرزی برای این دو بخش ایجاد کنید.

 

پیشنهاد نویسنده: خانه باید چند لوستر داشته باشد؟

همچنین می توانید برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری مجموعه دکوریار از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

0 دیدگاه روشن چیدمان مبل در پذیرایی مستطیلی شکل

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.