آشنایی با انواع کاناپه

انتخاب از بین سبک‌ها و مدل‌های مختلف انواع  کاناپه و مبلمان خصوصاً مبل راحتی چوبی کار سختی است اما بد نیست بدانید که توجه به یکسری فاکتورها شما را در این امر یاری خواهد کرد. اولین فاکتوری که بسیار حائز اهمیت است سایز مبل و همخوانی آن با فضای اتاق است. مبل راحتی از جمله مبل‌هایی است که می‌توان ویژگی‌هایی نظیر کاربردی بودن، انعطاف پذیری بالا و تطبیق پذیری با هر نوع دکوراسیون داخلی از سنتی گرفته تا مدرن و لوکس را به آن نسبت داد. برای خرید مبل راحتی توجه به یکسری فاکتورها امری بسیار ضروری است. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا شما را با نکات کاربردی برای خرید کاناپه و مبل آشنا کنیم.

 

سبک زندگی شما چگونه است؟

هنگامی که صحبت از انواع کاناپه می‌شود، طراحان دکوراسیون داخلی پیشنهاد می‌دهند حتما به نوع سبک زندگی توجه کنید. در چیدمان مبل راحتی توجه به این نکته حائز اهمیت می‌باشد. اصولاً چه کاری در فضایی که قرار است مبل قرار گیرد، می‌خوهید انجام دهید؟ آیا فردی هستید که علاقه زیادی به تماشای بلند مدت تلویزیون دارید؟ اگر چنین است به دنبال انواع کاناپه باشید که بتوان آن را در اطراف تلویزون قرار داد. از طرفی، اگر از دورهمی‌های دوستانه یا خانوادگی لذت می‌برید بهتر است مبل‌های L شکل را انتخاب کنید تا فضای بیشتری برای نشیمن افراد فراهم شود.


تماشا و خرید انواع کاناپه و مبلمان

فضای خانه در هنگام خرید انواع کاناپه بسیار مهم است

علاوه بر خود انواع کاناپه، شما باید به سایر المان‌هایی که می‌خواهید در کنار مبل قرار دهید نیز توجه کنید. آیا می‌خواهید یک میز قهوه خوری داشته باشید؟ آیا به صندلی و یا انواع کاناپه نرم و کوسن دار علاقمند هستید؟ در هر قسمت از خانه یک نقطه کانونی وجود دارد، از این رو گاهی اوقات یک کاپانه نرم و راحت با مدل و رنگ جذاب می‌تواند نقطه ای کانونی برای اتاق نشیمن باشد و توجه میهمانان را در بدو ورود به اتاق به خود جلب کند.

اصولاً مبل‌هایی که دارای کوسن‌های رنگارنگ هستند بسیار جلب توجه می‌کنند و در زیبایی دکوراسیون داخلی نقش موثری ایفا می‌کنند. قبل از اینکه نسبت به خرید مبل راحتی یا کاناپه مورد علاقه خود اقدام نمائید باید فضایی که قرار است کاناپه در آن قرار گیرد را اندازه گیری کنید و فضایی را برای رفت و آمد در اتاق نیز در نظر بگیرید. علاوه بر آن باید به اندازه راه پله‌ها و درب‌ها نیز توجه نمایید زیرا مبل های بزرگ را نمی‌توان از درب‌های کوچک عبور داد.

پارچه انواع کاناپه مناسب شما کدام است؟

دستور العمل‌های مربوط به زیبایی انواع کاناپه از جمله فاکتورهای حیاتی هستند که به منظور انتخاب کاناپه یا مبل راحتی برای اتاق نشیمن و تاثیر گذاشتن بر میهمانان باید مورد توجه قرار گیرند. علاوه بر زیبایی، هنگامی که صحبت از پارچه مبلمان می‌شود، کاربرد نیز اهمیت پیدا می‌کند. از اوایل دهه 80 میلادی، اکثر صاحب خانه‌ها مبل کلاسیک سفید که بسیار شیک به نظر می‌آمد را انتخاب می‌نمودند. این مبل‌ها همیشه نو و تمیز بودند اما برای خانه‌هایی که کودک و یا حیوان خانگی داشتند مناسب نبودند زیرا پارچه مبلی سفید خیلی زود کثیف شده و آسیب میدید.

کاناپه های دسته بلند که از چرم خصوصاً چرم رنگ تیره ساخته می‌شدند در برابر جذب آلودگی مقاومت بالایی داشته و به طور کلی برای استفاده مداوم ایده آل بودند. اگر به دنبال نوعی پارچه مبلمان هستید که به راحتی تمیز گردد و دوام آن بالا باشد ما به شما چرم را پیشنهاد می‌دهیم. مبلمان چرمی از جمله مبل‌هایی است که طرفداران زیادی به خود جلب می‌نماید.

رنگ مناسب کاناپه شما کدام است؟

هنگامی که تصمیم به خرید مبل راحتی می‌گیرید، حتماً به رنگ آن توجه کنید. از انتخاب مبلمان خاص، زیبا و رنگارنگ هراس نداشته باشید. کاناپه‌ها و مبل‌های راحتی نقطه کانونی در هر اتاق می‌باشند زیرا دکوراسیون کلی فضا را در بر می‌گیرند و بر زیبایی آن اثر گذارند. اگر از انتخاب رنگ‌های برجسته و الگوهای منحصر بفرد می‌ترسید می‌توانید مبلمان دسته بلند دارای کوسن را انتخاب کنید. این مبلمان به فضای اتاق نشیمن جذابیت و تنوع می‌بخشد خصوصاً اگر آن را با بالشت‌ها، کوسن‌های رنگی و بافت دار، صندلی‌های کلاسیک و میز جلو مبلی تکمیل نمائید. برای آشنایی با نحوه انتخاب مبلمان در دکوراسیون داخلی به لینک مورد نظر مراجعه نمائید.

توجه به سبک مبلمان و همخوانی آن با فضا

هنگامی که در مورد سبک مبلمان تصمیم گیری می‌کنید بسیار مهم است که مدلی انتخاب نمائید که فضای اتاق را تکمیل کند. اگر کاناپه را برای اتاق نشیمن مدرن می‌خواهید باید مبلمانی که خطوط صاف، الگوها و سایه‌های دراماتیک دارد را انتخاب نمائید. در مقابل اگر دکواسیون اتاق شما تلفیقی از چندین سبک طراحی است، کاناپه با پارچه رنگارنگ بهترین گزینه برای انتخاب است.

برای افرادی که اتاق آن‌ها نمایی سنتی دارد، مبل کلاسیک دسته بلند با کوسن‌هایی که جنس پارچه آن‌ها مقاوم و بادوام است مناسب می‌باشند. در کل با توجه به هر سبک دکوراسیون داخلی، مبلمان با مدل خاص وجود دارد، از این رو هیچ هراسی به دل راه نداده و با خیالی آسوده با توحه به سلیقه خود نسبت به خرید انواع کاناپه اقدام کنید.

مهم ترین فاکتور خرید انواع کاناپه چیست؟

اولین فاکتوری که بسیار حائز اهمیت است سایز مبل و همخوانی آن با فضای اتاق است. مبل راحتی از جمله مبل‌هایی است که می‌توان ویژگی‌هایی نظیر کاربردی بودن، انعطاف پذیری بالا و تطبیق پذیری با هر نوع دکوراسیون داخلی از سنتی گرفته تا مدرن و لوکس را به آن نسبت داد

سبک زندگی چه اهمیتی در انتخاب کاناپه دارد؟

طراحان دکوراسیون داخلی پیشنهاد می‌دهند حتما به نوع سبک زندگی توجه کنید. در چیدمان مبل راحتی توجه به این نکته حائز اهمیت می‌باشد. اصولاً چه کاری در فضایی که قرار است مبل قرار گیرد، می‌خوهید انجام دهید؟ آیا فردی هستید که علاقه زیادی به تماشای بلند مدت تلویزیون دارید؟ اگر چنین است به دنبال انواع کاناپه باشید که بتوان آن را در اطراف تلویزون قرار داد. از طرفی، اگر از دورهمی‌های دوستانه یا خانوادگی لذت می‌برید بهتر است مبل‌های L شکل را انتخاب کنید تا فضای بیشتری برای نشیمن افراد فراهم شود.

فاکتورهای فرعی مهم در چینش کاناپه چه مواردی هستند؟

علاوه بر خود انواع کاناپه، شما باید به سایر المان‌هایی که می‌خواهید در کنار مبل قرار دهید نیز توجه کنید. آیا می‌خواهید یک میز قهوه خوری داشته باشید؟ آیا به صندلی و یا انواع کاناپه نرم و کوسن دار علاقمند هستید؟ در هر قسمت از خانه یک نقطه کانونی وجود دارد، از این رو گاهی اوقات یک کاپانه نرم و راحت با مدل و رنگ جذاب می‌تواند نقطه ای کانونی برای اتاق نشیمن باشد و توجه میهمانان را در بدو ورود به اتاق به خود جلب کند

پارچه انواع کاناپه مناسب شما کدام است؟

اگر به دنبال نوعی پارچه مبلمان هستید که به راحتی تمیز گردد و دوام آن بالا باشد ما به شما چرم را پیشنهاد می‌دهیم. مبلمان چرمی از جمله مبل‌هایی است که طرفداران زیادی به خود جلب می‌نماید

چه رنگی برای کاناپه مناسب است؟

از انتخاب مبلمان خاص، زیبا و رنگارنگ هراس نداشته باشید. کاناپه‌ها و مبل‌های راحتی نقطه کانونی در هر اتاق می‌باشند زیرا دکوراسیون کلی فضا را در بر می‌گیرند و بر زیبایی آن اثر گذارند. اگر از انتخاب رنگ‌های برجسته و الگوهای منحصر بفرد می‌ترسید می‌توانید مبلمان دسته بلند دارای کوسن را انتخاب کنید.

پیشنهاد نویسنده : ترکیب رنگ در دکوراسیون منزل

برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

0 دیدگاه روشن آشنایی با انواع کاناپه

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.