چگونه در خانه از آینه استفاده کنیم؟

استفاده خلاقانه از آینه ها در خانه می تواند آن ها را نه تنها برای بررسی ظاهر شما مفید کند، بلکه برای گرفتن نور و پخش آن به گوشه های تاریک تر، ایجاد توهمات بافتی و فضایی، و برجسته کردن اکسسوری ها و زیور آلات مورد علاقه شما با انعکاس آنها در بینایی شما مفید است. زوایای مختلف نکات زیر را دنبال کنید تا چگونه آینه‌های خانه خود را به طور بهتری استفاده کنید.

 

بهبود نور

برای افزایش میزان نور طبیعی در اطراف اتاق، به سادگی یک آینه را در مقابل یا در کنار پنجره قرار دهید. مهم نیست که آسمان بیرون چقدر تاریک باشد، از نور روز استفاده می کند. هرچه آینه بزرگتر باشد، فضای روشن تر و بزرگتر احساس می شود. به عنوان مثال، در اتاق خواب، آینه سرزی ما قطعه مناسبی است که فضا را سبک‌تر و بازتر می‌کند، به‌ویژه زمانی که بالای یک صندوق عقب آینه‌ای قرار می‌گیرد. یک لحظه در مورد آن فکر کنید.

با این حال، فقط نور طبیعی نیست که می توان به این روش دستکاری کرد. آینه‌ها به طور موثر بر خروجی سایر منابع نور نیز تأکید دارند. اگر وظیفه دارید یک فضای غاردار یا یک گوشه تاریک را تزئین کنید، قرار دادن یک آینه در نزدیکی یک چراغ رومیزی می تواند تفاوت را ایجاد کند. قرار دادن آینه در محل صحیح اتاق به شما امکان می دهد نور طبیعی را بهینه کنید.

برای انجام این کار، آینه را در مجاورت یک پنجره قرار دهید تا زاویه نور را کاملاً بگیرد و آن را در سراسر اتاق بتاباند.

ایجاد بافت

 

از آینه‌ها می توان برای ایجاد بافت به دو صورت استفاده کرد. اولین مورد با نصب یک قاب آینه بافتی است که سطح سه بعدی را به دیوار اضافه می کند. این‌ها می توانند به عنوان اثاثیه در هر اتاق عمل کنند. راه دوم برای افزودن بافت به اتاق این است که آینه را طوری قرار دهید که یک شی بافت دار در اتاق را منعکس کند – برای مثال میز قهوه خوری روستایی، چوبی، گلدان یا پرتاب خز مصنوعی.

به این فکر کنید که بیشتر وقت خود را در آن اتاق کجا می گذرانید و دوست دارید چه زاویه ای را ببینید. به عنوان مثال، در اتاق نشیمن، زمانی که روی مبل می نشینید، ممکن است دوست داشته باشید که بتوانید گلدانی را ببینید که روی سطح پشت شما قرار گرفته است. در این صورت می توانید آینه را در مقابل گلدان و مستقیماً در خط چشم خود قرار دهید.

 

در فضای خارج از منزل

به یاد داشته باشید که آینه ها فقط برای داخل خانه نیستند و وقتی ما زمان و تلاش زیادی برای ایجاد یک باغ طراح صرف کرده ایم، چرا آن را منعکس نکنیم و از زوایای بیشتری از آن لذت ببریم؟ آینه‌های باغ را می توان در مکان های متعددی قرار داد تا جلوه ای قدرتمند ایجاد کند. به عنوان مثال، در مقابل محیط باغ در میان درختچه های شکوفه، می تواند ایده یک دروازه مخفی را ایجاد کند.

از طرف دیگر، می توانید مجموعه ای از سه آینه کوچکتر را در امتداد دیوار قرار دهید تا فضای نشستن شما بزرگتر به نظر برسد. پنل های آینه‌ای روی زمین در میان حاشیه ها نیز می توانند آنها را پرتر، متراکم تر و شاداب تر نشان دهند. هنگام آویزان کردن آینه روبه‌رو از قانون یک سوم استفاده کنید. به سادگی ارتفاع قفسه مانتو خود را بگیرید، آن را دو برابر کنید و ارتفاع ایده آلی برای آینه برای رفتن به بالای آن خواهید داشت.

عرض آینه نباید بیشتر از خود مانتل باشد. هنگامی که شکل، رنگ و بافت آینه را انتخاب کردید که به بهترین وجه با اتاق سازگار است، آینه باید به صورت متقارن و بدون تماس با سقف قرار گیرد.

ایجاد توهم فضا

هرچه آینه بزرگتر باشد، فضای بیشتری ایجاد می کند. به دقت در مورد زاویه اتاقی که می خواهید منعکس شود فکر کنید. برای مثال، قرار دادن یک آینه در مقابل پنجره، هم نور طبیعی و هم فضای سبز را به اتاق کوچکتر می آورد. در اتاقی که احتمالاً در آن سرگرم خواهید شد، یک آینه بزرگتر می تواند با ایجاد توهم بیشتر مهمانان، فضای اتاق را افزایش دهد.

 

راهرو خود را تزئین کنید

آینه ای در ورودی خانه به محض ورود، احساس نوری نشاط آور را به شما می دهد.

 

نحوه ایجاد یک نقطه کانونی با یک آینه

وقتی صحبت از انتخاب هنرهای تزئینی برای خانه شما می شود، آینه‌ای با قاب حکاکی شده تزئینی می تواند به اندازه یک نقاشی تأثیر بگذارد. مانتل‌ها اغلب مکان محبوبی هستند که بالای آن آینه آویزان می‌شود، اما در اتاق‌هایی که فاقد این ویژگی هستند، یک قطعه بزرگ، ابزاری عالی برای دیکته کردن مرکز اتاق است.

روش دیگر، با استفاده از گروهی از آینه‌های کوچکتر برای دمیدن زندگی جدید به یک دیوار ساده آزمایش کنید. چه یکنواختی را انتخاب کنید چه آینه‌هایی با همان شکل و با همان قاب رنگی یا ترکیبی متنوع از طرح ها و اندازه ها را انتخاب کنید، نتیجه یک بیانیه درخشان خواهد بود.

پیشنهاد نویسنده: تشک خوب از کجا بخریم؟

همچنین می توانید برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری مجموعه دکوریار از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

0 دیدگاه روشن چگونه در خانه از آینه استفاده کنیم؟

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.