رنگ‌ های خنثی در خانه

از نظر روانشناسی رنگ‌ها به سه دسته‌ی فعال، غیرفعال و رنگ های خنثی تقسیم می‌شوند. رنگ‌های فعال به رنگ‌های گرم و هیجانی و رنگ‌های غیرفعال به رنگ‌های سرد گفته می‌شود. این نامگذاری رنگ‌ها بخاطر تاثیر آن‌ها در فضا می‌باشد. کلمه‎‌ی خنثی نیز در واقع به این معنی است که این رنگ جزو هیچ کدام از دسته‌های فعال و غیرفعال نمی‌باشد و کاملا بی‌طرف است. همین ویژگی باعث شده است که استفاده از رنگ های خنثی در دکوراسیون منزل بسیار رایج و متداول باشد.

 

رنگ های خنثی چه ویژگی‌هایی دارند؟

رنگ‎های سفید، مشکی، کرمی، خاکستری و قهوه‌ای و تقریبا تمامی رنگ‌‎های زمینی مات؛ جزو رنگ‎های خنثی در دکوراسیون داخلی به شمار می‎‌‌آیند. از جمله‌ ویژگی‌های اصلی رنگ‌های خنثی این است که به خوبی با تمامی ر‎نگ‎‌ها ترکیب می‌‎شوند و قدرت تطبیق‌پذیری بسیار بالایی دارند.

رنگ های خنثی در دکوراسیون داخلی ایرانی

همینطور این رنگ‌‎ها پس‌زمینه‎‌ی عالی را برای تمامی رنگ‎‌های سرد و گرم فراهم می‌‎کنند و شما با خیال راحت می‌توانید با توجه به سبک طراحی دکوراسیون خود از آن‎ها استفاده کنید. این رنگ‌های همه‎‌کاره از گذشته تا به امروز در دکوراسیون‌ خانه‌ها وجود داشته‌اند و شما با نگاهی به دیزاین خانه‎‌های ایرانی متوجه حضور آن‌ها در دکوراسیون ایرانی خواهید شد. اما با همه‎‌ی این‌ها اگر شما نتوانید رنگ‎‌های خنثی را به درستی در دکوراسیون‌تان استفاده کنید، فضای زندگی شما می‌تواند کسل‌کننده شود. ما در این مطلب راهنمای جامعی را برای استفاده از رنگ های خنثی در دکوراسیون داخلی به شما ارائه می‌دهیم تا بتوانید طراحی داخلی‌تان را جذاب، گرم و دوست‌داشتنی از آب در آورید.

 

رنگ‌های ختثی در ورودی خانه

ورودی خانه اولین جایی است که می‌تواند هر شخصی را تحت تاثیر قرار دهد و در واقع نقطه عالی برای نمایش خلاقیت و هنرتان می‌باشد. اما با این حال نیازی نیست که برای تحت تاثیر قرار دادن مهمانانتان، حتما از رنگ‌‎های روشن و بولد استفاده کنید. اولین ایده‌ی پیشنهادی ما به شما انتخاب کاغذ دیواری مناسب با الگوهای رنگی خنثی است که می‌تواند از لحاظ بصری جذابیت اتاق‌تان را چندین برابر نماید.

رنگ های خنثی برای کاغذ دیواری

انتخاب کاغذ دیواری با طرح‌های پیچیده اما به رنگ خنثی برای ورودی خانه ایده‌ی جذابی است. البته شما می‌توانید این کار را با کمک آثار هنری، قالیچه و تابلوهای نقاشی نیز انجام دهید و الگوهای خاصی را به دکوراسیون ورودی خانه‌تان اضافه کنید و آن را جذاب‌‎تر نمایید. ایده‌ی دوم پیشنهادی ما برای دکوراسیون ورودی خانه استفاده از مبلمان به رنگ خنثی می‌باشد. شما می‌توانید با کمک مبلمان مثل یک مبل تک یا نیمکت، شخصیت جالبی را به راهرو و ورودی خانه‌تان ببخشید. البته به شرط آنکه فضای کافی برای این کار داشته باشید. نگاهی به ورودی زیر که با کمک نیمکتی به رنگ خنثی تزئین شده است، بیندازید.

 

رنگ های خنثی در دکوراسیون منزل

شما می‌توانید از رنگ‌ کاشی‌ ورودی خانه نیز کمک بگیرید و از رنگ‌های آن برای تکمیل طرح رنگی‌ ورودی‌تان استفاده کنید. با این کار شما می‌توانید فضای یکپارچه و هماهنگی را بسازید. به یاد داشته باشید که شما مجبور نیستید برای ایجاد یک فضای خنثی تنها یک رنگ را انتخاب کنید. شما می‌توانید با انتخاب چندین تونالیته رنگ‌های خنثی در دکوراسیون داخلی فضای جذاب‌تری داشته باشید. از رنگ‎‌های کرمی، قهوه‌ای، آبی، خاکستری و مشکی استفاده کنید و با ترکیب آن‎ها طرح رنگی مناسب‌تان را پیدا کنید.

 

رنگ‌های خنثی در اتاق نشیمن

رنگ‎های خنثی گزینه‌ی امنی برای طراحی داخلی اتاق‌های نشیمن و پذیرایی می‌باشند. اگر از این می‌ترسید که استفاده‌‎ی بیش از حد از رنگ‎های خنثی باعث شود محیط‌ اتاق‌تان، خسته‌کننده بنظر برسد، بهتر است که برای‎ پرده‌ها و کوسن‌ها از رنگ‌‎های متفاوتی استفاده کنید و به این ترتیب روح و جان تازه‎ای به فضای زندگی‌تان ببخشید.

پیشنهاد نویسنده: رنگ های مناسب محل کار در خانه

همچنین می توانید برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری مجموعه دکوریار از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

0 دیدگاه روشن رنگ‌ های خنثی در خانه

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.