چک لیست طراحی دکوراسیون اداری | ۱۵ نکته

در گذشته طراحی دکوراسیون اداری اداری چندان اهمیت نداشته است و برندها تلاش و هزینه ای برای دکور کردن فضای کار خود نمی کردند. ولی امروزه می توان گفت طراحی دکوراسیون اداری اولین و مهم ترین قدم برای هر برندی می باشد.

چرا که به کمک آن می توانید سازمان خود را معرفی کنید وجایگاه آن را در ذهن ها ترفیع دهید. همچنین می توان گفت بعد از خانه ، فضای کار دومین محلی است که افراد تایم زیادی از روز خود را در آن جا می گذرانند.

حتی گاها بعضی افراد تایم بیشتری از زمانی که خانه هستند در محیط کار خود می باشند . شاید یکی از دغدغه های اصلی اکثر افراد صاحب کسب و کار این باشد که دکوراسیون اداری ممکن است هزینه مالی زیادی را برای مجموعه به همراه داشته باشد ولی باید بگویم وجود تنوع زیاد در دکوراسیون اداری و طراحی های داخلی ، این امکان را فراهم کرده است که هر کسب و کار با سطح بوجه ی خود به زیبا سازی محیط خود بپردازد.

در این مقاله ما به بررسی 15 نکته ی ضروری برای طراحی دکوراسیون اداری که باید با آن ها آشنا باشید می پردازیم پس با ما همراه باشید.

پیشنهاد نویسنده: ۷ ایده طراحی دکوراسیون دفتر کار + عکس

نکات مهم در طراحی دکوراسیون اداری

چک لیست طراحی دکوراسیون اداری

اولین قدم برای طراحی دکوراسیون اداری این هست که بدانید چه مراحلی پیش روی شماست و موارد مورد اهمیت برای طراحی دکوراسیون اداری را بدانید. در اینجا ۱۵ نکته مهم که حتما باید در چک لیست طراحی دکوراسیون اداری شما وجود داشته باشد را گرد آوری کرده ایم.

۱- بهره برداری بیشتر از دکوراسیون اداری

یکی از دغدغه های اکثر کسب و کار ها نداشتن فضای کار کافی برای کارمندان می باشد . شما می توانید برای حل این مشکل از دکوراسیون اداری های مدرن و مینیمال استفاده کنید .

چرا که دراین سبک ها اساس نداشتن وسایل اضافی و سادگی است همچنین در این طراحی ها بیشتر از رنگ های روشن و خنثی مانند سفید ، خاکستری  و کرم زیاد استفاده می شود که باعث بزرگ تر به نظر رسیدن فضا می شود.

۲- نور کافی در فضای اداری

بهتر است برای دکوراسیون فضای کار خود به سراغ سبک هایی باشید که نور کافی مورد نیاز فضای شما را فراهم می کند .تحقیقات نشان می دهد نور کافی برای بهبود خلق و خو ، بهره وری بیشتر از زمان کاری و افزایش سطح انرژی اثر بسزایی دارد .

۳- انتخاب مبلمان و میزها

انتخاب مبلمان و میزهای اداری باید متناسب با دکوراسیون اداری باشد . از خرید مبلمان و میزها های بیشتر از احتیاج خود داری کنید به خصوص اگر فضای کوچیکی دارید ابدا به سراغ مبلمان های حجیم نروید و از کنار هم قرار دادن مبلمان ها به صورت فشرده خود داری کنید .

۴- شلف و قفسه ها در دکوراسیون اداری

از اثر شلف و قفسه ها غافل نشوید چرا که به نظم و هماهنگی بیشتر فضا کمک می کند به ویژه اگر فضای دکوراسیون اداری کوچکی دارید. همچنین می توانید از این قفسه ها برای جدا مردن فضای میز کارکنان نیز استفاده کنید.

۵- استایل دکوراسیون اداری کوچک

سبک های روستیک ، کلاسیک و سبک روستایی یا rural مناسب فضای شما نیست. به جای آن به سراغ سبک های امروزی ، مدرن و مینیمال بروید.

۶- زیبا و الهام بخش کردن فضا

از گلدان هایی با گل های مناسب فضای دکوراسیون اداری خود استفاده کنید و فضا را زیبا تر کنید. حضور گیاهان نه تنها به فضای شما شادابی بیشتری می دهد بلکه باعث می شود کسب و کار شما جاه طلبانه تر نشان می دهد .

پیشنهاد نویسنده: اهمیت گیاهان در دکوراسیون اداری

۷- رنگ آمیزی دکوراسیون اداری با رنگ های انرژی بخش

لازم نیست از رنگ های تیره مانند طوسی استفاده کنید به جاش به سراغ رتگ های درخشان و انرژی ژا استفاده کنید تا فضا برای شما و کارکنانتان کسل کننده نشود.

 

پیشنهاد نویسنده: اصول انتخاب رنگ برای دکوراسیون داخلی

۸- تطابق رنگ آمیزی محیط با سبک انتخابی

اگرچه رنگ انتخابی شما باید منطبق با استایل دکوراسیون اداری شما باشد ولی از این نکته غافل نشوید. بهتر است در رنگ آمیزی از  تنوع زیادی استفاده نکنید و تنها از یک تا دو رنگ استفاده کنید برای مثال بهتر است رنگ بیس و اصلی شما همان رنگ برند شما باشد.

۹- اساس ارگونومی برای دکوراسیون اداری

در جهان امروزی افراد بیشتر تایم خود را نشسته بر روی صندلی و پشت میز های خود سپری می کنند. قطعا گذراندن تایم زیاد به صورت نشسته برای بدن مضر است و کمر درد و مشکلات دیگری را به همراه خواهد داشت .

به همین علت  بهتر است میز و صندلی اداری که می خرید در کنار زیبایی و سازگاری با دیگر اجزای دکوراسیون شما در انتخاب آن ها استاندارد لازم مشاهده شود.

۱۰- انتخاب محل مناسب اتاق و یا میز مدیریت

یکی از نکات اساسی در دیزاین فضای دکوراسیون اداری قرارگیری موقعیت مکانی اتاق و میز مدیر عامل می باشد حتما در این انتخاب دقت کافی را داشته باشید. همچنین باید محل قرار گیری میز مدیر عامل به گونه ای باشد که بتواند بر دیگر بخش ها نظارت داشته باشد .

این موضوع را در فضاهایی که اتاق ندارند و میز مدیر در فاصله ی کمی از مارکنان قرار دارد راحت تر می توان اجرا کرد.

۱۱- مرتب و تمیز نگه داشتن فضا

برای مرتب و تمیز نگه داشتن محیط راه حل های زیادی وجود دارد برای مثال می توانید از باکس های در دار و یا کمد ها برای قرار دهی وسایل اضافه استفاده کنید .

۱۲- انتخاب آیتم های چند کاره

برای مثال می توانید از میز کارهای گروهی استفاده کنید و افرادی که کار مشابه انجانم می دهند و یا یک تیم هستند از این میزها استفاده کنند . این آیتم ها به کاربردی تر بودن فضای دکوراسیون اداری به ویژه در محیط های کوچک کمک زیادی می کنند.

۱۳- خوش بو نگه داشتن فضای اداری

عود، شمع ها تنها کاربرد رمانتیک کردن فضای خانه ها را ندارند بلکه شما می توانید با استفاده از آن ها فضای دکوراسیون اداری خود را خوش بو تر کنید چرا که طی تحقیقاتی که بر روی مغز انجام شده است مشاهده شده بوی مطلوب بر روی بازدهی ، حافشه و دقت افراد اثر به سزایی دارد.

۱۴- افزایش حس رضایت در کارکنان

شما می توانید در فضای خود محیط هایی برای استراحت و یا کار چند منظوره ی کارکنان ایجاد کنید . این کار باعث می شود افراد به محیط حس خانه را پیدا  و با آرامش بیشتری کار کنند .

۱۵- موقعیت مکانی

سعی کنید موقعیت مکانی را انتخاب کنید که نزدیک وسایل نقلیه ی عمومی باشد. با انجام این کار حس اهمیت دادن به کارمندان خود را به آن ها القا می کنید و همچنین موضل رفت و آمد را هم تا حدودی برای آن ها حل کرده اید.

سوالات متداول

چه متراژی فضا برای فضای کار احتیاج داریم ؟

برای اجاره یا خرید یک فضا برای برند خود بهتر است آینده نگر باشید. فضای را انتخاب کنید که قابلیت این را داشته باشد که شما نیروی کار خود را افزایش دهید و همچنین از دکوراسیونی استفاده کنید که با این تغییر سازگار باشد.

بهترین مدل برای صندلی دکوراسیون فضای اداری چیست ؟

بهتر است به سراغ صندلی هایی بروید که در کنار سازگاری با سبک فضای شما دارای ویژگی هایی مانند قابلیت تنظیم ارتفاع ، تکیه گاه و نشیمن راحت باشد .

ارزان ترین سبک دکوراسیون فضای اداری چیست ؟

شما می توانید برای صرفه حویی در هزینه ها به سراغ سبک منیمال یا مدرن بروید چرا که دراین سبک ها هدف سادگی و استفاده کم از وسایل است .

مناسب ترین دکوراسیون برای فضای اداری کوچک چیست ؟

بهتر است طراحی دکوراسیون به گونه ای باشد که شما در کمترین فضا بیشترین بهره برداری داشته باشید مثلا می توانید از میز های کار اداری چند منظوره استفاده کنید .

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.