اصول لباس فرم در فضای اداری

لباس فرم کار در سال های اخیر به یک قانون نانوشته در میان  اکثر مشاغل تبدیل شده است. امروزه بیش تر افراد شاغل مجبور به پوشیدن لباس فرم برای کار هستند . در بیشتر موارد، تصمیم گیری برای الزام کارکنان به پوشیدن لباس فرم برای افراد که در  صنف های خاص ،  کار می کنند آسان تر است.

به عنوان مثال، کارکنان رستوران‌ها و فروشگاه‌های زنجیره ای ، معمولاً لباس‌های فرم دارند تا خود را از طریق آن از  مشتریان متمایز کنند. با این حال، بسیاری از کارکنان در دفاتر خصوصی و کوچک، بسته به نوع دفتر، برای کار لباس فرم خاصی نمی پوشند.

یونیفرم های  سازمانی برای کارکنان اداری و لباس های ایمنی در محل کار برای کارکنان مشاعل خاص که درگیر کارهای خطرناک هستند،طیف گسترده ای از مزایا را  برای کارکنان و هم کارفرمایان ارائه می دهند. دلایل زیادی برای مدیران در انتخاب لباس فرم مناسب  برای کارکنانشان وجود دارد،یکی از مهمترین دلایل که چرا لباس های فرم خوب هستنداین می باشد که بدون شک  یکنواخت شدن همه ی افراد یک برند بدون شک در دیده شدن بیشتر برند تاثیرگذار است.

یونیفرم باعث ایجاد دید و تصویر حرفه ای تری از شما و سازمانتان در دیدگاه مشتریان می شود .

پیشنهاد نویسنده: اهمیت گیاهان در دکوراسیون اداری

اهمیت لباس فرم در دکوراسیون اداری

 

اهمیت لباس فرم ثابت برای یک برند چیست ؟

اهمیت داشتن یک پوشش مخصوص در  محل کار را می توان به موارد زیر دسته بندی کرد:

لباس فرم های تمیز و یک دست قابلیت این را دارند که یک برند را تبلیغ کنند. این لباس ها می توانند استانداردها ، معیارها  و ارزش های شرکت شما را به خوبی به همه نشان دهند. یونیفرم ، نگرش و رفتار  کارمندان  جزو عامل های  تعیین کننده ای هستند که نشان می دهند آیا مشتری دوباره با شما  معامله می کند یا خیر. یونیفرم ها به افزایش دیدگاه نظم و ثبت برند شما در ذهن مشتریان کمک  بسزایی می کنند.

لباس های فرم  می توانند محرک مشتریان برای جذب شدن به سمت برند شما باشند. وقتی مشتریان وارد ساختمان می شوند و کارمندانی را می بینند که با شلوار جین و تی شرت نشسته اند، ممکن است فکر کنند که کسب و کار دارای نظم مشخصی نیست و همچنین کارمندان و مدیریت شغل خود را جدی نمی گیرند. از سوی دیگر، اگر کارمندان لباس های ثابت و تمیز بپوشند و هدفمندتر به نظر برسند، مشتریان احساس راحتی بیشتری می کنند تا کسب و کار خود را به آنجا بیاورند و با برند شما وارد مذاکره و معامله شوند.

پوشیدن لباس فرم می تواند این حس را در کارکنان ایجاد کند که عضوی از یک تیم هستند. وقتی کارمندان لباس ثابتی نپوشند مشتریان ممکن است برای شناسایی مرتبه و جایگاه کارمندان مشکل داشته باشند، به خصوص زمانی که برخی بهتر از دیگران لباس می پوشند. وقتی زمین بازی برای همه یکسان باشد، کارمندان می توانند با یکدیگر احساس آرامش کنند و به جای عمل فردی  به عنوان یک تیم واقعی به مجموعه نگاه کنند و منسجم تر  عمل کنند.

پیشنهاد نویسنده: ۷ ایده طراحی فضای باز در دکوراسیون اداری

رنگ های ثابت  می توانند  در ایجاد حال و هوای سازمانی تاثیر بسزایی داشته باشند. اگر مدیریت مجموعه، رنگ لباس فرم های سازمان یا برند خود را با دقت انتخاب کند،  این رنگ ها می توانند به مشتریان و کارمندان انرژی بدهند. کسب و کارهایی که در آن ها احتیاج به سر زندگی و شادابی است، نیاز به داشتن لباس فرم های روشن دارند که باعث می شود هم کارکنان و هم مشتریان احساس انرژی  بیش تری کنند. کنترل و انتقال انرژی  به کسب و کارها کمک می کند محصولات خود را هم بفروشند و هم  آن ها را تبلیغ کنند.

لباس فرم کارکنان شما را  از خطرات احتمالی که ممکن است آن ها را تهدید کنند، ایمن نگه می دارد. لباس های  ایمنی تولید شده توسط شرکت ها و سازمان ها، مانند کلاه های سخت یا کفش های ضد لغزش، از کارگران در برابر صدمات حین کار محافظت می کند. این امر شهرت و اعتبار برند شما را بهبود می بخشد و در عین حال به شما کمک می کند تا آسیب های ناشی از کار و اختلالات، آسیب ها و هزینه های ناشی از آنها را کاهش دهید.

اهمیت لباس فرم ثابت برای یک برند چیست ؟

چه نوع لباس فرم بهتر است ؟

شما  هرآنچه پول  برای لباس فرم  هزینه می کنید  همان مقدار کیفیت و جلوه را  از آن دریافت می کنید، بنابراین از تهیه ی لباس فرم ارزان قیمت خودداری کنید. شما نمی خواهید که این دیدگاه در ذهن  مشتریان شما  ایجاد شود که فکر کنند، کسب و کار شما در حال کاهش جایگاه  است یا اینکه محصولات شما ارزان قیمت هستند. بنابراین، باید از کیفیت بالای لباس‌ها مطمئن شوید تا این اطمینان را در ذهن مشتریان ایجاد کنید ، شما برای کارمندان و برند خود ارزش قائل هستید و تمامی آیکان ها انتخابی برای برند، هوشمندانه طراحی و اجرا شده است .

لباس فرم می تواند یکی از ارکان های اصلی در منعکس کردن هویت شرکت ویا صنعت شما به بقیه برندها و مشتریان باشد ، اما باید به این نکته هم توجه کرد یونیفرم انتخابی باید مناسب فضای اداری و محیط کار باشد و از همه مهم تر  در عین حال که شیک است  باید کاربردی  نیزباشد. شما می خواهید کارمندانتان در محیط کار همواره راحت باشند و بتوانند با لباس هایی که انتخاب می کنید به راحتی حرکت کنند و وظایف خود را به درستی انجام بدهند.

بسته به صنعت و فعالیت سازمان شما ، یونیفرم ها باید ویژگی های مشترکی مانند بادوام بودن بعد از شست و شو های مکرر ، مناسب فصل  و شست و شو راحت و جذاب بودن را دارا باشند.  باید درنظر مشتریان این حس ایجاد شود که کارمندان شما حرفه ای به نظر می رسند و می دانند که چه کاری انجام می دهند. پوشیدن یونیفرم های قابل تشخیص براساس بخشی که هریک از کارمندان کار می کنند، به مشتریان کمک می کند به شرکت و طرز کار هر یک از افراد و محصولات و خدماتی که توسط هر بخش ارائه می شود بهتر  اعتماد کنند.

در آخر می توان گفت شما می توانید با تهیه ی یک فرم ثابت برای کارکنان به اعتبار و جایگاه برند خود بهبود بیشتری ببخشید و توجه همگان را به سمت سازمان خود جلب کنید بنابراین از این آیتم کلیدی در برندسازی خود غافل نشوید.

نتیجه گیری

حالا اجازه دهید درباره‌ی یکی از برترین خدمات طراحی دکوراسیون اداری، یعنی “دکوریار” صحبت کنم. “دکوریار” با تیم متخصص و مجربی از طراحان دکوراسیون، به ارائه خدمات متنوع و حرفه‌ای در زمینه طراحی دکوراسیون اداری می‌پردازد.

از طراحی فضاهای باز و مناطق اجتماعی تا محیط‌های کاری مناسب با استفاده از رنگ‌ها، نورپردازی، و مبلمان ارگونومیک را شامل می شود. “دکوریار” به بهترین شکل محیطی دلپذیر و عملی برای کارمندان شما فراهم می‌کند.

با تجربه‌ی بیش از ۱۰ ساله و پروژه‌های موفق در دکوراسیون اداری. “دکوریار” به عنوان یکی از برترین شرکت‌های طراحی دکوراسیون اداری در صنعت شناخته می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان، با “دکوریار” تماس بگیرید و ما راهنمایی لازم را به شما خواهیم داد.

اطلاعات بیشتر و درخواست مشاوره رایگان، به وبسایت دکوریار مراجعه کنید. همچنین می توانید نمونه کار های دکوریار را از طریق کانال آپارت مشاهده بفرمایید.

پیشنهاد نویسنده: اهمیت آکوستیک کردن محل کار

سوالات متداول

چه جنس پارچه ای مناسب دوخت لباس فرم اداری است ؟

برای دوخت فرم اداری می توان از پارچه های کرپ ترک، فیونا،دیپلمات ترک و نخ پنبه استفاده کرد.

چه رنگی برای انتخاب لباس فرم اداری مناسب است ؟

عوامل زیادی مانند فضا و محیط کار، سن کارکنان ، جو محیط ، لوگوی برند شما می تواند در انتخاب رنگ لباس تاثیرگذار باشد ولی به طور کلی می توان از رنگ های مشکی ف سورمه ای و خاکستری استفاده کنید.

چه لباس هایی مناسب محل کار نیستند؟

بهتر است از پوشیدن کفش های پاشنه بلندو یا جلو باز و همچنین شلوارهای تنگ ، جین و چسبان در محیط کار خود داری کنید.

برای مصاحبه ی شغلی چه لباسی بپوشیم؟

بهتر است آراسته باشید و از رنگ های خنثی استفاده کنید و قبل از رفتن به مصاحبه در مورد لباس کارمندان آن جا تحقیق کنید.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.