دکوراسیون اتاق به سبک مونوکروم

در دکوراسیون به سبک مونوکروم فقط داشتن یک رنگ کافی است. طرح رنگ مونوکروم یکی از ساده ترین پالت های دکوراسیون برای اجرا است، با این وجود می‌تواند یکی از سخت ترین ها برای چیدمان دکوراسیون باشد، پس هنگام چیدن باید نکته های ریز مربوط به هر رنگ را خوب رعایت کنیم. اگر اشتباه انجام شود، مونوکروم ممکن است بسیار یکنواخت باشد و تبدیل به یک اتاق خسته کننده، بدون تنوع و بدون علاقه شود.

دو تصور غلط رایج درمورد دکوراسیون به سبک مونوکروم این است که به اشتباه فکر می‌کنند فقط می‌توان از رنگ بژ استفاده کرد یا اینکه فکر می‌کنند به این معنی است که فقط در یک اتاق بدون هیچ گونه تغییر دیگری باید تنها از یک رنگ استفاده کرد. درواقع از هر رنگی می‌توان استفاده کرد: صورتی، نارنجی، آبی و غیره. گرچه مونوکروم به معنای تک رنگی است اما به این معنا نیست که هیچ گونه تناژ دیگری از آن رنگ را نمی‌توان استفاده کرد.

به عنوان مثال، ممکن است اتاقی با رنگ های سرمه ای، آبی کاربنی، آبی آسمانی کمرنگ و آبی تجارتی تزئین شده باشد، اما هنوز هم مونوکروم است زیرا همه تغییرات آبی است. همچنین مونوکروم به این معنا نیست که هر سطح از اتاق باید یک رنگ باشد؛ شما می توانید از رنگ سفید یا سایر رنگ های خنثی برای پشتیبانی رنگ اصلی خود استفاده کنید.

درواقع، اتاق نارنجی درعکس زیرنشان می دهد که تمام تخت سفید است، اما اکثریت قریب به اتفاق اتاق را سایه های مختلف رنگ شاد نارنجی در بر گرفته است. نگاهی به اتاق های موجود در اینجا بیندازید. همه مونوکروم هستند، با این حال درهیچ کدام فقط از یک رنگ استفاده نشده و یکنواخت نیز نیستند.

دکوراسیون اتاق به سبک مونوکروم

پیشنهاد نویسنده: دکوراسیون اتاق با رنگ روشن

 

آبی در دکوراسیون اتاق به سبک مونوکروم

اگر دوست دارید کارها را ساده انجام دهید، یک پالت مونوکروم کاملا طبیعی است و وقتی نوبت به انتخاب رنگ شاد در خانه می رسد، با انتخاب رنگ آبی هرگز اشتباه نکرده اید. نگاه کنید که این اتاق آبی چقدر آرام است و نسبتا از ویژگی های سبک دکوراسیون مینیمال پیروی می کند. صندلی آبی پررنگ و گیاه سرخس سبز روی میز به اندازه کافی کنتراست ایجاد می کند تا رنگ های ملایم آبی را در در بقیه فضا ایجاد کند.

 

سفید در دکوراسیون اتاق به سبک مونوکروم

خالص، آرام و ظریف؛ رنگ سفید در دکوراسیون به سبک مونوکروم سرعت یک اتاق خواب جذاب، در عین حال آرامش بخش را تنظیم می‌کند.

دکوراسیون اتاق به سبک مونوکروم

اتاق بنفش به سبک مونوکروم

درحالیکه رنگ بنفش روشن در دکوراسیون اتاق خواب کودک عالی است و رنگ های پاستلی در هر اتاقی زیبا به نظر می‌رسند‌، سایه های عمیق آلویی رنگ که در عکس زیر نمایش داده شده است می‌تواند استفاده شود و کاملا مناسب اتاق خواب اصلی است.

دیوارهای تیره‌، با وجود تصورات غلط رایج‌، می‌توانند در واقع یک اتاق کوچک را بزرگتر نشان دهند و به طور شگفت آوری انتخاب خوبی برای اتاقی است که نور زیادی ندارد. وقتی دیوارها به همان اندازه دیوارهایی که در اینجا نشان داده شده استحکام دارند، یک سقف سفید به شما کمک می کند تا از احساس غار بودن اتاق جلوگیری کنید.

 

اتاق سبز به سبک مونوکروم

تمیز، تازه و آرام؛ رنگ سبز در اتاق خواب بسیار دوست داشتنی باست. هنگامی که سایه های مختلف رنگ سبز را ترکیب می‌کنید، مانند اتاق خواب موجود در عکس زیر، آنقدر جالب هست که کل اتاق به تنهایی می‌تواند این رنگ را داشته باشد.

در اینجا به تمام بافت ها نگاه کنید: نیمکت روکش مخملی، سر تخته ای، فرش برش خورده، میز کناری فلزی، ملافه چاپی و پرده های شفاف. ترکیبی گسترده از بافت های سبز رنگ رازی است که از یکنواختی در یک اتاق مونوکروم جلوگیری می‌کند.

 

اتاق خاکستری به سبک مونوکروم

آرام، پیچیده و معاصر؛ خاکستری در بحث تزئینات داخلی محبوبیت زیادی پیدا کرده است. به این اتاق خواب زیبا و خاکستری نگاهی بیندازید و دلیل آن را به آسانی می‌توان فهمید.

اگرچه یک اتاق کاملاً خاکستری که اشتباه چیده شده باشد استریل یا سرد به نظر می‌رسد، اما در اینجا همچین اتفاقی رخ نداده است. این به این دلیل است که بافت های زیادی برای افزایش جذابیت های اتاق وجود دارد و سایه های خاکستری در فضای اتاق به طرف گرم گرایش دارند. کاملا زرق و برق دار.

دکوراسیون اتاق به سبک مونوکروم

اتاق صورتی به سبک مونوکروم

نه تنها برای اتاق دختران کوچک، بلکه صورتی برای اتاق خواب اصلی نیز مناسب است به شرطی که تمام وسایل ساده نگه داشته شوند. در این اتاق خواب، تخت خواب چهارخانه صورتی صحنه نمایش را به دست گرفته است، اما بقیه مبلمان کاملاً سنتی هستند و ظاهر کلی را عالی و شیک نگه می‌دارند.

پرده های صورتی رنگ یکدست با دیوارها و فرش ترکیب می‌شوند. آثار هنری قاب دار بالای تخت بگذارید تا الگوی دیگری به غیر از خود تخت نیز در اتاق وجود داشته باشد و سعی کنید این قاب ها بسیار بزرگ باشند.

همچنین می توانید برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری مجموعه دکوریار از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

0 دیدگاه روشن دکوراسیون اتاق به سبک مونوکروم

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.