دکوراسیون اتاق با رنگ خنثی

رنگ‌ خنثی مانند بژ، سفید، کرم، قهوه ای، سیاه و خاکستری از مناسب‌ترین و بدون ریسک‌ترین گزینه‌های ممکن برای دیوارهای اتاق خواب هستند. این نوع رنگ‌ها فضایی آرام و ساده را در دکوراسیون اتاق خواب بوجود می‌آورند که موجب می‌شود اتاق خوابی بدون استرس و آرامش‌بخش داشته باشید. همچنین بد نیست بدانید که رنگ‌های خنثی به خوبی با دیگر رنگ‌ها هماهنگ می‌شوند. در این مطلب به معرفی رنگ های خنثی در اتاق خواب پرداخته می‌شود.

 

 رنگ سفید

رنگ سفید حس پاکی، طراوت، آرامش و آسودگی را به انسان انتقال می‌دهد. بنابراین با توجه به این ویژگی‌ها این رنگ برای دیوارهای اتاق خواب، انتخابی مناسب خواهد بود تا خوابی آسوده داشته باشید. تنها به یاد داشته باشید که از رنگ سفید براق بجای سفید مات استفاده کنید تا محیط، خسته کننده نباشد و فضای اتاق خواب بزرگتر جلوه داده شود.

 

رنگ خاکستری

یکی دیگر از رنگ های خنثی در اتاق خواب رنگ خاکستری است. این رنگ یکی از پرکاربردترین رنگ‌های دیوار در سبک مدرن و معاصر است که همانند دیگر رنگ‌های خنثی، حس آرامش را در اتاق خواب ایجاد می‌کند. اما به یاد داشته باشید که نقاشی تمامی دیوارهای اتاق خواب به رنگ خاکستری، باعث ایجاد حس افسردگی می‌شود. بنابراین، دکوریجات و وسایل را به رنگ خنثی روشن مانند قهوه‌ای انتخاب کنید تا این حس از بین برود.

 

رنگ سیاه

وجود رنگ سیاه در هر اتاق خوابی ضروری است، اما استفاده آن بطور کلی برای دیوارهای اتاق خواب، مطمئنا مورد پسند هیچ کس نخواهد بود. البته بد نیست بدانید یکی از هوشمندانه‌ترین راه‌های استفاده از این رنگ برای دیوار اتاق خواب، به کار گرفتن آن به عنوان دیوار تاکیدی در کنار دیوارهای سفید یا خاکستری رنگ است تا حس غم و افسردگی آن‌ها از بین برود.

 

رنگ قهوه‌ای

رنگ قهوه‌ای نماد زمین است و از نظر روانشناسی یادآور قدرت و استواری است. همچنین وجود گسترده این رنگ در طبیعت، آن را به یکی از محبوب‌ترین رنگ‌های دکوراسیون اتاق خواب تبدیل کرده است. این رنگ فضایی آرامش‌بخش بوجود می‌آورد تا خوابی آسوده داشته باشید. به یاد داشته باشید که نقاشی دیوارهای اتاق خواب به رنگ قهوه‌ای تیره فضای اتاق را دلگیر می‌کند، بنابراین بهتر است از طیف روشن‌تر آن استفاده کنید.

دکوراسیون اتاق با رنگ خنثی

نکات کلیدی استفاده از رنگ خنثی در دکوراسیون اتاق

 

یک محیط آرام بخش خلق کنید

اگر می‌خواهید محیط آرامی خلق کنید، باید از پالت رنگ خنثی استفاده کنید. مثلا می‌توانید در یک گوشه از اتاق یک مبل چند تکه قرار دهید و روی آن چندین کوسن بگذارید. توجه داشته باشید که کوسن‌ها همگی روشن و خنثی باشند به‌طوری که قدری جلب توجه کنند اما باعث ایجاد بی‌نظمی بصری در دکوراسیون اتاق نشوند.

می‌توانید روی کفپوش چوبی با رنگ تیره یک  فرش خاکستری مایل به قهوه‌ای بیندازید تا یک حالت تضاد ایجاد شود. رنگ دیوارها و پرده‌ها می‌بایست به رنگ عاج، بژ و خاکستری مایل به قهوه‌ای باشد. همه‌ی این‌ها در کنار هم محیط آرام بخشی را خلق می‌کند و ما را به استراحت و آسودگی دعوت می‌کند.

 

طرح و بافت

هنگام طراحی دکوراسیون با ترکیب رنگ خنثی باید طرح‌ها و بافت‌های متنوعی را وارد کار کنید. با در کنار هم قرار دادن سخت و نرم، براق و مات و زبر و لطیف اتاق حالتی پویا به خود می‌گیرد.

در مورد استفاده از بافت‌هایی مثل کتان، جیر، مخمل و پوست گوسفندی فکر کنید. وقتی صحبت از استفاده از بافت در اتاق نشمین خنثی به میان می‌آید گزینه‌ها بسیارند. طرح‌ها از این لحاظ شبیه یکدیگرند که باید بین آن‌ها تضاد ایجاد کنید، اما برای این کار سعی کنید از قوانین ترکیب کردن طرح‌ها در دکوراسیون پیروی کنید.

 

دکوراسیون اتاق با رنگ خنثی

با خاکستری حالتی از پیچیدگی ایجاد کنید

هنگام استفاده از رنگ‌های خنثی در دکوراسیون خیلی راحت می‌توان به‌حالت پیچیدگی دست پیدا کرد. این حالت زمانی به‌دست می‌آید که یک طیف از خاکستری با مبلمان لوکس در هم می‌آمیزد. پرده‌ بلند، مبل لمسه‌ای و سطوح بازتابنده باعث می‌شوند که اتاق لوکس به‌نظر برسد و محیط شیکی به‌وجود بیاید. در گذشته رنگ خاکستری از نظر مردم رنگی دلگیر و گرفته‌ای بود، اما در 10 سال گذشته طرز تلقی آن‌ها از این رنگ تغییر پیدا کرده و در حال حاضر طرفداران زیادی دارد. خاکستری از قهوه‌ای شیک‌تر بوده و انعطاف زیادی دارد و می‌توان آن را در هر اتاقی استفاده کرد.

 

جزئیات معماری را وارد کار کنید

طراحی دکوراسیون اتاق‌های خنثی تنها به مبلمان و رنگ دیوارها محدود نمی‌شود. برای زیباتر کردن اتاق خنثی از جزئیات معماری مثل تیرهای سقفی، تخته پوشی، ستون‌های تزئینی و گچبری بین دیوار و سقف استفاده کنید.

این کارها در اتاق‌هایی که در آن‌ها زیاد از رنگ استفاده نشده تاثیر زیادی می‌گذارد. این نکته را هم فراموش نکنید که خنثی به معنای سفید نیست.

 

جوی مناسب خانواده خلق کنید

اتاق خنثی می‌تواند مناسب زندگی و خانواده باشد. می‌توان با استفاده از رنگ‌های خنثی تیره‌تر مثل قهوه‌ای و مشکی و همین‌طور با به کارگیری طرح و الگو به این هدف دست یافت.

برای بسیاری از مردم، خنثی تداعی کننده‌ی رنگ سفید است و درمورد این‌که چطور می‌توان خنثی را در رابطه با رنگ‌ها تعریف کرد اختلاف‌ نظر وجود دارد، اما به‌طور کلی خنثی به رنگ‌هایی گفته می‌شود که در چرخه‌ی رنگ قرار ندارند.

 

نمایی لوکس خلق کنید

بر خلاف عقیده‌ی رایج دکوراسیون یک اتاق نشیمن خنثی لزوما بی زرق و برق نیست. در واقع، اتاق‌های خنثی می‌توانند بسیار شیک و باشکوه باشند. می‌توانید از مبل لمسه‌ای استفاده کنید و روی دیوارها را منبت کاری کنید و هم‌چنین می‌توانید از سطوح انعکاسی مثل شیشه، آینه،‌ کروم و نقره استفاده کنید و در نهایت محیط شیک و لوکسی را به وجود بیاورید.  سیاه، سفید، بژ و خاکستری به خوبی با سادگی سبک دکوراسیون معاصر و مدرن جفت و جور می‌شوند.

 

دکوراسیون مدرن

اگر سبک طراحی دکوراسیون داخلی شما مدرن و معاصر است، باید حتما از ترکیب رنگ خنثی استفاده کنید. سیاه، سفید، بژ و خاکستری به خوبی با سادگی سبک دکوراسیون معاصر و مدرن جفت و جور می‌شوند. اما مثل همیشه به یاد داشته باشید از بافت‌ها و طیف‌های مختلف استفاده کنید تا اتاق را از حالت یکنواختی بیرون بیاورید.

 

جزئیات همه چیز است

دکوراسیون اتاق‌های نشیمن خنثی می‌توانند مثل اتاق‌های رنگارنگ گرم، راحت و دنج باشند. اما اگر به جزئیات توجه نکنید در نهایت فضایی بی روح و خسته کننده به‌وجود می‌آورید. اتاق می‌تواند زیاد شلوغ نباشد، اما جزئیات کوچکی مثل بافت روی دیوارها یا کوسن‌ طرح غزال می‌توانند آن را از خسته کننده بودن نجات دهند؛ در این حالت اتاق سادگی خود را حفظ می‌کند اما بسیار راحت است.

 

راحتی و گرمی

دکوراسیون هر اتاق خنثی فارق از این‌که روشن باشد یا تاریک نیاز به گرما دارد. به چند طریق می‌توان به این هدف دست یافت. یکی از این روش‌ها استفاده از بافت‌های نرم است که با کشیدن دست بر روی آن حس خوبی تولید می‌کند. می‌توانید از مخمل، پشم یا حتی میکروجیر استفاده کنید. راه دیگر استفاده از رنگ‌های خنثی با ته رنگ گرم است.

دکوراسیون اتاق با رنگ خنثی

به‌عنوان مثال، اگر رنگ خنثی شما خاکستری است نوعی را انتخاب کنید که ته رنگ قهوه ای داشته باشد و نه ته رنگ آبی. حرف آخر این که برای گرما بخشیدن به دکوراسیون و فضای اتاق از چوب استفاده کنید. چوب به فضا عمق می‌دهد بنابراین از میزهای چوبی و صندلی‌های کناری با پایه‌های چوبی استفاده کنید. اگر چوب دوست ندارید، می‌توانید سراغ فلزات گرم مثل برنج و برنز بروید و به‌وسیله‌ی آن‌ها فضا را گرم‌تر کنید.

پیشنهاد نویسنده برای دکوراسیون اتاق خواب: دکوراسیون اتاق به سبک مونوکروم

 

  • بهترین رنگ ها برا دکوراسیون اتاق خواب کدام اند؟

رنگ‌ خنثی مانند بژ، سفید، کرم، قهوه ای، سیاه و خاکستری از مناسب‌ترین و بدون ریسک‌ترین گزینه‌های ممکن برای دیوارهای اتاق خواب هستند

  • آیا رنگ سفید برای اتاق خواب مناسب است؟

رنگ سفید حس پاکی، طراوت، آرامش و آسودگی را به انسان انتقال می‌دهد. بنابراین با توجه به این ویژگی‌ها این رنگ برای دیوارهای اتاق خواب، انتخابی مناسب خواهد بود تا خوابی آسوده داشته باشید

  • از رنگ خاکستری چگونه در اتاق خواب استفاده کنیم؟

به یاد داشته باشید که نقاشی تمامی دیوارهای اتاق خواب به رنگ خاکستری، باعث ایجاد حس افسردگی می‌شود. بنابراین، دکوریجات و وسایل را به رنگ خنثی روشن مانند قهوه‌ای انتخاب کنید تا این حس از بین برود

  • آیا می توان از رنگ سیاه در اتاق خواب بهره برد؟

وجود رنگ سیاه در هر اتاق خوابی ضروری است، اما استفاده آن بطور کلی برای دیوارهای اتاق خواب، مطمئنا مورد پسند هیچ کس نخواهد بود. البته بد نیست بدانید یکی از هوشمندانه‌ترین راه‌های استفاده از این رنگ برای دیوار اتاق خواب، به کار گرفتن آن به عنوان دیوار تاکیدی در کنار دیوارهای سفید یا خاکستری رنگ است تا حس غم و افسردگی آن‌ها از بین برود

  • آیا اتاق خواب را می توان با تم تیره آراست؟

یکی از هوشمندانه‌ترین راه‌های استفاده از رنگ های تیره تر برای دیوار اتاق خواب، به کار گرفتن آن به عنوان دیوار تاکیدی در کنار دیوارهای سفید یا خاکستری است تا حس غم و افسردگی آن‌ها از بین برود و در عین حال حس خواب و تاریکی را القا کنند

همچنین می توانید برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری مجموعه دکوریار از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

0 دیدگاه روشن دکوراسیون اتاق با رنگ خنثی

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.