دکوراسیون اتاق با رنگ روشن

اگر به دنبال تغییر دکوراسیون ساده با رنگ روشن و قابلیت اجرا در تمامی منازل مسکونی با هر گونه معماری داخلی می گردید، خانه های آورده شده در این مطلب شما از سردرگمی نجات خواهد داد.

دکوراسیون خانه با رنگ روشن سرشار از انرژی است و بدن استثنا هر بیننده در نگاه اول عاشق آن خواهد شد. یکی از مزایای بسیار مهم دکوراسیون های روشن، قابلیت اضافه کردن تقریبا تمامی رنگ ها به صورت تاکیدی است. برای مثال در یک اتاق نشیمن که رنگ غالب استفاده شده در آن سفید است، قرار دادن کوسن هایی به رنگ زرد و آبی، پرده هایی به رنگ قهوه ای و مجسمه ای به رنگ سیاه، دکوراسیونی بی نهایت زیبا و جذاب بوجود می آورد.

البته اگر هم اکنون دکوراسیون منزلتان خنثی است، باز هم می توانید از روش چیدمان و انتخاب مبلمان و وسایل خانه های زیر ایده های مفیدی کسب کنید و آنها در منزل خود پیاده کنید. فقط کافی است به نحوه استفاده از رنگ ها، چیدمان وسایل خانه و برخی مسایل تخصصی تر  مانند تضاد در دکوراسیون داخلی توجه کنید تا شما هم از دکوراسیونی با ویژگی خانه های روشن و شاد بهره ببرید.

 

خانه هایی با رنگ روشن

دکوراسیون خانه با رنگ روشن سرشار از انرژی است و بدون استثنا هر بیننده در نگاه اول عاشق آن خواهد شد. باید صادقانه بگوییم که تزئین یک اتاق به رنگ سفید و پر از نور کار بسیار سخت و دشواری است.

 

کمبود رنگ روی دیوار یک بوم خالی را برای استفاده از اشیا چشمگیر، جزئیات و عناصر تزئینی و به منظور ایجاد محیطی که سبک طراحی مورد علاقه شما را کاملا به دیگران منتقل کند، فراهم می کند. اگر مبتدیان یک فضای داخلی تمام رنگ سفید و درجه یک را ترجیح میدهند حتما باید یک دیوار تاکیدی را در خانه خود در نظر بگیرند.در حقیقت یکی از مزایای بسیار مهم دکوراسیون های روشن، قابلیت اضافه کردن تقریبا تمامی رنگ ها به صورت تاکیدی است. دیوار تاکیدی دیواری است که طراحی آن از طراحی‎های سایر دیوارهای اتاق متفاوت می باشد.

دکوراسیون اتاق با رنگ روشن

تاثیر رنگ های روشن در دکوراسیون

وجود رنگ های خنثی مانند خاکستری، سفید و رنگ چوب طبیعی در قسمت کفپوش و کابینت های آشپزخانه به رنگ های خانه اجازه می‌دهد تا با انرژی بیشتری خودنمایی کنند. شما میتوانید با استفاده از رنگ ها و تکنیک های درست منظره های خارق العاده ای را ایجاد کنید و همچنین میتوانید یک اتاق زشت را با هزینه اندک تغییر دهید. به همین ترتیب، یک رنگ تاکیدی قوی، اما مکمل می تواند در فضای سفید و روشن خانه شما شگفتی ساز باشد. تا وقتی به خانه های مینیمالیستی میپردازیم، به یک پایان و ظاهر متعادل و پر جنب و جوش دست یابیم.

 

 بکار بردن رنگ های روشن در دکوراسیون منزل

کوچک بودن یا بزرگ بودن فضا با رنگ‌های روشن جلوه بیشتری به خود می گیرد. به ویژه برای منازل و فضاها کوچک استفاده از رنگ‌های روشن میتواند به بزرگ شدن فضا و در عین حال زیبایی آن تاثیر به سزایی داشته باشد. یکی از برجسته‌ترین مزیت‌هایی که دکوراسیون با رنگ‌های روشن دارد این است که طیف وسیعی از رنگ‌ها را میتوان به زیبایی کنار هم آورد.

 

رنگی که برای زمینه استفاده میشود اغلب نقشی خنثی خواهد داشت که همانند یک بوم نقاشی یکنواخت است و میتوان نقشی عالی از ابزارها، دکوری‌ها و المان‌های مختلف را روی آن اجرا کرد. در ادامه نکات بسیار کاربردی، برای داشتن منحصر به فردترین چیدمان با رنگ های روشن در دکوراسیون را برایتان ارائه خواهیم کرد.

 

زمینه خنثی

انتخاب یک رنگ خنثی برای زمینه قدم اول داشتن یک ترکیب رنگ روشن اما منحصر به فرد است. تفاوتی ندارد این رنگ خنثی را با چه متریالی ایجاد کنید، رنگ، کاغذ دیواری، دیوارپوش، کفپوش، لمینیت و .. راه های ایجاد یک زمینه خنثی هستند. البته باید این نکته را مد نظر قرار دهید که قرار نیست همه دیوار ها و کف را خنثی کنیم بلکه بخشی از کف و دیوار ها را به عنوان زمینه کار در نظر می گیریم.

این کار از افراط و تفریط در فضا جلوگیری میکند و فضایی متمایز و فوق العاده ایجاد میکند. البته که نقش سلیقه در انتخاب رنگ را نباید دست کم گرفت، بعضی افراد ترجیح میدهند از رنگ های هم طیف و خنثی استفاده کنند و برخی عاشق هیجان رنگ های متضاد هستند. این موضوع کاملا شخصی است و هیچ منافاتی با استفاده از رنگ های روشن ندارد. ایده جالبی که امروزه کاربرد بسیاری دارد، استفاده از رنگ‌های طلایی و نقره‌ای برای فضا است.

به کار بردن این دو رنگ در دکور میتواند به مدرن شدن و شکیل شدن آن منجر شود. اما باید دقت کنید تا در این زمینه حد اعتدال را نگه دارید. زیرا گاهی سبب از بین بردن زیبایی و بد شکل شدن دکوراسیون میشود. حتما نباید زمینه فضا از رنگهای روشن در دکوراسیون به کار گرفته شود. گاهی فرصت چندانی برای تغییر رنگ دیوارها و کفپوش نیست. بهترین راه تهیه مبلمان، فرش، لوستر و دکوری‌های مختلف با رنگ‌های شاد است.

دکوراسیون اتاق با رنگ روشن

تئوری تضاد

این تئوری از جایی مطرح شد که طراحان دکوراسیون داخلی به تلفیق رنگ های متضاد روی آوردند. پیش از آن رنگ های استفاده شده در فضای داخلی طیف مشخصی از رنگ از تیره تا روشن بود اما رفته رفته ترکیب رنگ های متضاد طرفداران خودش را پیدا کرد و نهایتا به عنوان یک تئوری شکل گرفت. برای اینکه ترکیب رنگی جذابی داشته باشید، تنوعی از رنگ‌ها را در اختیار دارید.

فقط باید بدانید کدام رنگ‌ها در کنار هم جلوه بیشتری را خواهند داشت. در اینجا هدف فقط نباید رنگارنگ شدن و به کارگیری رنگ‌های مختلف باشد. باید به نکات مهمی برای انتخاب رنگ‌ها دقت کنید. توجه به اینکه فضا زیاد شلوغ نشود نکته خیلی مهمی است.

 

پیشنهاد نویسنده: تمیز کردن آباژور

 

 

  • مزایای یک خانه با دکوراسیون روشن چیست؟

یکی از مزایای بسیار مهم دکوراسیون های روشن، قابلیت اضافه کردن تقریبا تمامی رنگ ها به صورت تاکیدی است. کمبود رنگ روی دیوار یک بوم خالی را برای استفاده از اشیا چشمگیر، جزئیات و عناصر تزئینی و به منظور ایجاد محیطی که سبک طراحی مورد علاقه شما را کاملا به دیگران منتقل کند، فراهم می کند

  • رنگ های خنثی در خانه چه مزایایی دارند؟

وجود رنگ های خنثی مانند خاکستری، سفید و رنگ چوب طبیعی در قسمت کفپوش و کابینت های آشپزخانه به رنگ های خانه اجازه می‌دهد تا با انرژی بیشتری خودنمایی کنند

  • برای خانه های کوچک رنگ روشن مناسب است یا تیره؟

کوچک بودن یا بزرگ بودن فضا با رنگ‌های روشن جلوه بیشتری به خود می گیرد. به ویژه برای منازل و فضاها کوچک استفاده از رنگ‌های روشن میتواند به بزرگ شدن فضا و در عین حال زیبایی آن تاثیر به سزایی داشته باشد. یکی از برجسته‌ترین مزیت‌هایی که دکوراسیون با رنگ‌های روشن دارد این است که طیف وسیعی از رنگ‌ها را میتوان به زیبایی کنار هم آورد

  • اولین قدم برای طراحی خانه با رنگ روشن چیست؟

انتخاب یک رنگ خنثی برای زمینه قدم اول داشتن یک ترکیب رنگ روشن اما منحصر به فرد است. تفاوتی ندارد این رنگ خنثی را با چه متریالی ایجاد کنید، رنگ، کاغذ دیواری، دیوارپوش، کفپوش، لمینیت و .. راه های ایجاد یک زمینه خنثی هستند

  • تئوری تضاد چیست؟

این تئوری از جایی مطرح شد که طراحان دکوراسیون داخلی به تلفیق رنگ های متضاد روی آوردند. پیش از آن رنگ های استفاده شده در فضای داخلی طیف مشخصی از رنگ از تیره تا روشن بود اما رفته رفته ترکیب رنگ های متضاد طرفداران خودش را پیدا کرد و نهایتا به عنوان یک تئوری شکل گرفت. برای اینکه ترکیب رنگی جذابی داشته باشید، تنوعی از رنگ‌ها را در اختیار دارید

دکوراسیون اتاق با رنگ روشن

همچنین می توانید برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری مجموعه دکوریار از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

0 دیدگاه روشن دکوراسیون اتاق با رنگ روشن

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.