خانه به سبک مدرن چه ویژگی هایی دارد؟

به طور کلی، طراحی سبک مدرن با استفاده از ایده های مینیمالیست انجام می پذیرد. در طراحی خانه هایی به سبک مدرن، از المان های مختلف به مقدار زیاد استفاده نمی شود. در چنین طراحی، طراحان سعی می کنند از رنگ ها و متریال های به روز و شیک استفاده کنند و از ساده ترین فضا نیز، برای ایجاد یک طراحی زیبا استفاده نمایند. در طراحی مدرن، تمرکز بر کاربردی بودن و ایجاد جوی مناسب می باشد و با استفاده از اِلمان های ساده صورت می گیرد.

 

پیشنهاد نویسنده: نکات مهم برای خرید لوستر را می دانید؟

 

آیا سبک مدرن و معاصر با هم برابرند؟

بسیاری از مردم گمان می کنند سبک مدرن و سبک معاصر یکی بوده و مشابه می باشند، اما این چنین نیست. وقتی صحبت از طراحی مدرن می شود، منظور ما یک سبک ایجاد شده در دهه های 20 تا 40 میلادی است. این یک سبک مشخص است و هر تغییری می تواند آن را تحت تاثیر قرار دهد، ولی طراحی به سبک معاصر با تغییر زندگی ما تغییر می کند

.طراحی داخلی خانه به سبک مدرن بیشتر به سبک میانه قرن نزد یک و مرتبط است. برخی از نشانه های مشخص آن عبارتند از: استفاده از چوب، چرم، پشم، فلز، پارچه و مواد طبیعی. دیوارها به رنگ های روشن می باشند، کفپوش اغلب بدون فرش است و گاهی اوقات فقط فرش کوچکی از جنس پشم یا متریال دیگر در محیط قرار می گیرد.

 

تفاوت های سبک مدرن و معاصر

تفاوت های ظریف در طراحی داخلی مدرن بسیار حائز اهمیت هستند. وقتی سعی می کنید ظاهر خانه شما دقیقا مطابق با طراحی مدرن باشد، کوچک ترین نکات برای شما اهمیت پیدا خواهند کرد. برای داشتن یک خانه زیبا و راحت به سبک مدرن، باید به جزئیات کوچک توجه داشته باشید که این نیز هم وقت گیر بوده و هم ممکن است شما را با برخی مشکلات رو به رو کند، اما متخصصین و طراحان، شما را در چنین وضعیتی کمک خواهند کرد.

طراحی داخلی مدرن برای بسیاری از مردم الهام بخش است چرا که می توانند فضای مورد نظر را با ایده های خود طراحی کنند که این بستگی به فضای اتاق ندارد و هر طرحی را می توان با توجه به سلیقه اعمال نمود.

تنها چیزی که اهمیت دارد حس شما از آن سبک و مهارت در مرتبط کردن عناصر مختلف با یکدیگر در یک مکان است. بسیاری از مردم نور طبیعی را ترجیح می دهند، بنابراین در بیشتر مواقع پنجره های بزرگ با تعداد زیاد را انتخاب می کنند. داشتن منظره ای بسیار جذاب یک مزیت بزرگ در طراحی داخلی مدرن است. اما متاسفانه، گاهی اوقات غیر ممکن است خانه ای پیدا کنید که ایده های طراحی مدرن با موفقیت و متناسب با محلی که خانه در آن ساخته شده است، ترکیب شده باشد.

خانه به سبک مدرن چه ویژگی هایی دارد؟

طراحی داخلی مدرن

در حالی که سبک معاصر به معنای چیزی است که امروزه در زندگی ما وجود دارد، می تواند متفاوت باشد و تغییر کند. این سبک طراحی هر سال به ما ایده های جدیدی می دهد و طراحان می دانند چگونه این ایده ها را  در طراحی خانه استفاده کنند. قوانین و یا مدل های انعطاف ناپذیر و ثابت در این سبک وجود ندارد، در واقع می توان آن را پرواز آزاد تخیل نام نهاد.

طراحی معاصر می تواند بسیار متفاوت باشد، زیرا مقدار زیادی از سبک های مختلف در آن با یکدیگر ترکیب می شوند. تمام طرح هایی که در دکوراسیون داخلی به سبک معاصر وجود دارند، اساسا متعلق به همان متد یا زمان نیستند. به این معنا که در طراحی معاصر می توان لامپی از دهه 30 استفاده نمود و یا فرشی که دیروز خریداری شده مورد استفاده قرار داد.

در حال حاضر یک خانه با طراحی معاصر ممکن است شامل پنجره و درب های بزرگ، صندلی های کوچک، نمونه ای از معماری قرن 19 میلادی در خارج خانه و تکنولوژی پیشرفته در داخل خانه باشد، اما متریال های طبیعی همیشه در سبک معاصر کاربرد دارند. چیزی که در این جا بسیار مورد توجه قرار می گیرد، احساس راحتی در خانه است. در این روش ما باید به زمان حضور در خانه اهمیت دهیم، چرا که در 20 سال دیگر شاهد یک “دکوراسیون داخلی” دیگری به نام “معاصر” خواهیم بود.

 

چه طرحی را باید در طراحی دکوراسیون به سبک مدرن انتخاب نمود؟

دکوراسیون داخلی خانه احساسات شما را تحت تاثیر قرار می دهد. خلق و خو و حتی گاهی اوقات بهره وری شما نیز بستگی به مکانی دارد که در آن زندگی می کنید. چگونگی دیزاین داخلی منزل می تواند رازهایی در مورد شخصیت، سرگرمی، عادت و به طور کلی زندگی فردی مشخص کند، طوری که می توان گفت ظاهر خانه نشان می دهد شما چگونه فردی هستید.

جهان به سرعت تغییر می کند و ما حتی نمی توانیم تمام این تغییرات را درک کنیم بلکه فقط آن ها را می بینیم. شما چقدر در مورد محیط اتاق، تعداد پنجره ها و اندازه و مکان آن ها فکر می کنید؟ آیا معمولا به متریال مورد استفاده در بافت فرش اتاق خود و یا به شکل ظاهری المان های مختلف نظیر لیوان ها و فنجان توجه می کنید؟ برای دست یافتن به خانه ای که مناسب شماست، باید به دقت در مورد طراحی آن فکر کنید.

در میان ایده های مختلف، سیستم نورپردازی که به درستی اجرا شده باشد بسیار حائز اهمیت است. نورپردازی شامل نصب تعدادی آینه، استفاده از پنجره های بزرگ، انتخاب رنگ های روشن برای پارچه های به کار رفته در مبلمان و… می باشد.

 

طراحی دکوراسیون به سبک مدرن

شاید زمان زیادی صرف بررسی نکات ظریف شود تا در نهایت بتوانید مدل طراحی داخلی خود را خلق نمائید. با بررسی این نکات، می توانید عناصر اساسی را مشخص کنید و برخی از لوازم جانبی را به آنها اضافه کنید تا سبک و سیاق مشخصی در خانه شما ایجاد شود. فرایند تصمیم گیری در مورد آینده خانه ای که می خواهید به سبک مدرن بسازید اغلب شما را دچار شک و تردید و ترس می کند.

در جهت اتخاذ یک تصمیم درست، باید چند نکته را مد نظر قرار دهید. برای شروع، باید بدانید مهم ترین فاکتورهایی که در خلق یک خانه مدرن مورد توجه و اهمیت قرار می گیرد عبارتند از اینکه اولویت شما چیست و چه مواردی را بیش تر ترجیح می دهید، سلیقه شما چگونه است و مقدار پولی که می توانید هزینه کنید چه میزان است.

همه این فاکتورها کمک خواهند کرد که شما خانه رویایی خود را به سبک مدرن طراحی کنید. قبل از خرید هر گونه شیء برای آپارتمان خود، مطمئن شوید همه عناصر از کیفیت عالی برخوردار بوده و در عین حال تعادل قیمت نیز داشته باشد. حتی اگر تصمیم گرفته اید که طراحی داخلی خانه خود را به یک دکوراسیون مدرن تغییر دهید، به خاطر بسپارید که می توانید المان های مختلف را در یک سبک واحد، ترکیب کنید. آن چه که کار شما را ساده تر می کند این است که بدون تغییر سبک دکوراسیون، در برخی از قسمت های خانه تغییر ایجاد کنید.

خانه به سبک مدرن چه ویژگی هایی دارد؟

نکات مهم در طراحی به سبک مدرن

سبک مدرن را می توان در دو جمله بیان نمود:

  • دکور مینیمالیسم و نور
  • عدم وجود تاریکی و رنگ بندی در کل اجزاء

در این جا منظور از سبک مینیمالیسم استفاده از یک طراحی ساده می باشد. چرا که یکی از فاکتورهای طراحی مدرن سادگی در عین زیبایی است. استفاده از نورپردازی مناسب و به کارگیری رنگ هایی که با یکدیگر تطابق دارند از دیگر نکات مهمی است که باید به آن توجه شود. علاوه بر آن چه که در بالا به آن ها اشاره شد، نکات دیگری را نیز باید در نظر داشته باشید.

نکته اول احساس راحتی کردن است و نکته دیگر این است که ظاهر خانه چگونه به نظر برسد. در این صورت، شما می توانید برخی نکات را برای مدرن ساختن دکوراسیون داخلی اجرایی کنید.

برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

0 دیدگاه روشن خانه به سبک مدرن چه ویژگی هایی دارد؟

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.