چیدمان خانه برای کریسمس

چگونه خانه را برای کریسمس تزیین کنیم؟

باید بدانید که رنگ های سبز و قرمز، رنگ های رسمی هستند که حتما از آن ها برای دکوراسیون کریسمسی خانتان باید استفاده کنید. البته از آن جا که کریسمس مصادف با آغاز زمستان است، فضای منزلتان نیز بهتر است که تم و بافتی مناسب با برف و سرما پیدا کند.

همچنین درخت، حلقه گل، شمع، جعبه های کادو و جوراب بافتنی، وسایل تزئینی هستند که باید خانتان را با آن ها دکور کنید. در کنار موارد بالا، پیشنهاد می کنیم که برای تکمیل روز جشنتان، کیک، شیرینی و شام مخصوص تدارک ببینید و ریسه های کاغذی رنگی و نوری، روی دیوارها نصب کنید. تا این جای کار به طور کلی با عناصر لازم برای تزیین کریسمس در خانتان آشنا شدید. حالا زمان این است که ایده هایی را برای وارد کردن آن ها با دیزاین درخت کریسمس، نشیمن، شومینه و میز ناهار خوری آموزش بدهیم. با ما همراه باشید.

چیدمان خانه برای کریسمس

درخت مخصوص کریسمس را تزیین کنید!

برای تزیین درخت کریسمس، مراحل زیر را به ترتیب می توانید انجام دهید:

 • یک درخت کریسمس تهیه کنید: توجه داشته باشید که در بازار، درخت کریسمس در ابعاد مختلفی وجود دارد که با توجه به نیاز و بودجه ای که در نظر گرفته اید، می توانید آن را تهیه کنید. اما پیشنهاد می کنیم که آن را از کیفیت خوب بخرید تا سال ها برایتان بماند و دیزاینش آسان تر باشد.
 • با ریسه ال ای دی درخت را دیزاین کنید: اولین مرحله برای دکور درخت کریسمس، نصب ریسه ال ای دی بین شاخ و برگ های آن است. به طور معمول مسیحیان برای این کار از ریسه با نور سفید استفاده می کنند، اما شما می توانید آن را در رنگ های دیگری مثل آبی و زرد نیز تهیه کنید. نکته: قرار دادن ریسه را از پایین درخت بهتر است شروع کنید و آن را به صورت مارپیچی به بالای درخت ببرید.
 • آویزهای تزئینی از درخت آویزان کنید: وسایل تزیینی درخت کریسمس که به آن ها می توانم اشاره کنم کریستال، گوی، دانه های برف، ستاره، دکمه و روبان است. دقت داشته باشید که این آویزها را به طور یکنواخت در تمام درخت قرار دهید تا جلوه مناسبی به درخت بدهد. به علاوه یک تم کلی برای این وسایل تزئینی نیز در نظر بگیرید. مثلا می توانید مثل تصویر زیر از تم طلایی استفاده کنید تا درخت لوکس و مجللی داشته باشید. نکته: بهتر است که گوی و وسایل تزئینی بزرگ تر، نزدیک تنه درخت قرار بگیرند و آویزهای کوچک تر، در اوایل شاخه باشند.
 • یک ستاره بالای درخت قرار دهید: یک ستاره مخصوص درخت کریسمس تهیه کنید و آن را بالای درخت نصب کنید. نکته: برای این که این جشن حس بیشتر کنار هم بودن را در خانوادتان ایجاد کند، این ستاره را با کاغذ به همراه فرزند و و همسرتان نیز می توانید بسازید.
 • یک دامن درخت کریسمس تهیه کنید: یکی از وسایلی که خیلی ها آن را نادیده می گیرند، دامن درخت کریسمس است. در واقع این دامن، پایه های پلاستیکی درخت را پوشش می دهد و جلوه آن را بسیار زیباتر می کند. پس حتما از آن استفاده کنید.
 • زیر درخت را با کادوهای مخصوص کریسمس چیدمان کنید: بهتر است که درخت کریسمس را در محلی که همه خانواده دور هم جمع می شوند، قرار دهید. با این تعریف نشیمن و هال بهترین مکان برای آن است.

چیدمان خانه برای کریسمس

 نشیمن و هال را با تم کریسمسی دیزاین کنید!

برای دیزاین نشیمن که حس و حال کریسمسی داشته باشد، از روش هایی که در ادامه آورده ایم، می توانید ایده بگیرید:

 • رنگ سبز و قرمز در دکوری و اکسسوری های کوچک: ساده ترین روش برای تغییر دکوراسیون کریسمسی، اضافه کردن رنگ سبز و قرمز با دکوری و اکسسوری های کوچک است. برای مثال، می توانید این کار را با کوسن ها و یا شال مبل انجام دهید. همچنین می توانید گیاه بنت قنسول یا گل کریسمس را برای دیزاین نشیمن انتخاب کنید.
 • اضافه کردن بافت پرز دار و پارچه های گرم در دکور نشیمن: پارچه های پرزدار مثل مخمل و پولیش و پارچه های مخصوص سرما مثل کاموایی، بهترین گزینه برای تم زمستانی و کریسمسی در فضای نشیمن است. برای مثال می توانید فرش پرز بلند کف زمین قرار دهید و یا شال مبل را مخملی یا بافتنی انتخاب کنید.

ریسه های کاغذی و نوری روی دیوار: مطمئن باشید جشن کریسمس در خانتان با نصب ریسه های کاغذی رنگی و ال ای دی، فضای شاد و منحصر به فردی پیدا می کند. این ریسه ها را می توانید به هر فرمی که دوست دارید، شکل دهید و از دیوار و پنجره ها آویزان کنید.

استفاده از شمع: یادتان نرود که شمع یکی از دکوری های ضروری در کریسمس است. پس شمع های معمولی یا ال ای دی را پشت پنجره و یا روی میز جلو مبلی و کنار مبلیِ هال منزلتان قرار دهید.

دیزاین میز جلو مبلی با کیک مخصوص: یکی دیگر از ایده هایی که برای جشن کریسمس آن را پیشنهاد می دهیم، تهیه کیک مخصوص آن است تا آن را در یک شب سرد زمستانی با چای نوش جان کنید. البته بهتر است که کیک نسبت به ظروف پذیرایی دیگر مثل شکلات خوری و اردو خوری بالاتر باشد تا چیدمان میز جلو مبلیتان حرفه ای تر باشد. پس از ظرف کیک خوری پایه دار استفاده کنید.

 

شومینه را با جوراب، حلقه گل و شمع تزیین کنید!

اگر شومینه دارید، می توانید با روش های زیر اطراف آن را دکور کنید:

 • جوراب تزیینی کریسمس: این جوراب های مخصوص را باید بالای شومینه آویزان کنید. توجه داشته باشید که تعداد این جوراب ها باید به تعداد اعضای خانوادتان باشد و آن را می توانید هم خالی بگذارید و یا آن را با کادوهای کوچک و تنقلات پر کنید.
 • نصب حلقه گل: یادتان باشد که حلقه گل فقط برای درب ورودی در کریسمس نیست و می توانید آن را بالای دیوار شومینه نیز نصب کنید. نکته: اگر می خواهید حلقه گلتان را خودتان بسازید، از هر شاخ و برگ سبزی برای آن می توانید استفاده کنید. برای مثال حلقه فلزی گردی بخرید و آن را با اکالیپتوس و شاخ و برگ های خشک شده میوه بری دیزاین کنید تا علاوه بر زیبایی، عطر و بوی خوبی هم به فضای نشیمنتان انتقال دهد.
 • تزیینات طاقچه شومینه: طاقچه شومینه را می توانید با نماد و سمبل های کریسمس، مثل شمع و شاخه طبیعی یا مصنوعی میوه خانواده بری ها که قرمز هستند، دکور کنید.

چیدمان خانه برای کریسمس

میز ناهار خوری را با گل و شمع چیدمان کنید!

مراحلی که در ادامه آورده ایم را برای چیدمان اصولی و زیبا میز ناهار خوری در جشن کریسمس، انجام دهید:

 • یک رانر روی میز پهن کنید: بعد از پهن کردن رانر، روی آن را با شاخ و برگ های سبز، میوه های بری و شمع و شمعدان چیدمان کنید.
 • یک آیتم دکوری در مرکز میز قرار دهید: پیشنهاد می کنیم که یک گلدان زیبا انتخاب کنید.
 • ظروف پذیرایی را به صورت حرفه ای چیدمان کنید: برای چیدمان اصولی و حرفه ای ظروف روی میز، بشقاب ها باید به ترتیب اندازه روی هم چیده شوند و کاسه سوپ خوری روی آن ها قرار گیرد. همچنین برای چیدمانی که تمام جزئیات در آن رعایت شده است، چنگال را سمت چپ، چاقو را سمت راست و قاشق و چنگال غذا خوری را بالا بشقاب های چیدمان کنید.

 

پیشنهاد نویسنده: چینش خانه مخصوص صاحبان سگ و گربه

همچنین می توانید برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری مجموعه دکوریار از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

0 دیدگاه روشن چیدمان خانه برای کریسمس

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.