نحوه چینش آشپزخانه اصولی

چینش آشپزخانه اصولی شاید یکی از پر چالش ترین و نشدنی ترین های دکوراسیون داخلی باشد چون نحوه چینش آشپزخانه به دلیل وسایل بسیار زیاد بزرگ و کوچک در آن کاری دشوار به حساب می آید. از طرفی آشپزخانه ها در آپارتمان های امروزی فضای بسیار کمی دارند که این چالش را سخت تر هم می کنند. اما نگران نباشید! در این نوشته قصد داریم تمامی مواردی که برای چینش یک آشپزخانه خوب به آن احتیاج دارید را برایتان مفصل بررسی کنیم و به شما آموزش دهیم چگونه به ساده ترین شکل از آن بهره ببرید.

 

مثلث طلایی در چینش آشپزخانه اصولی

شاید اسم مثلث طلایی در چینش آشپزخانه را زیاد شنیده باشید! جالب است بدانید که یکی از گزینه‌ های مهم برای چیدمان استاندارد آشپزخانه استفاده از مثلث طلایی است. اما مثلث طلایی چیست؟ این مثلث در واقع راس اولش یخچال فریزر، راس دوم سینک و راس سوم اجاق است. البته چیدمان در این بخش نیز استانداردهای خودش را دارد.مثلا گفته می شود بهترین جایی که یخچال فریزر شما باید قرار بگیرد نزدیک به ورودی آشپزخانه شماست.

اجاق گاز از طرفی باید رو به روی این محل و سینک جایی بین این دو قرار گرفته باشد. به همین دلیل برخی جزیره ها که در وسط آشپزخانه قرار دارند با قرار دادن دو یا سه سینک نهایت کاربری را در آشپزخانه ادا می کنند! البته این نکته هم شایان ذکر است که شاید رعایت مثلث طلایی در خانه های کوچک امروزی نشدنی باشد که مشکلی نیست، این تنها یکی از مواردی بود که می توانستید از آن بهره بگیرید!

نحوه چینش آشپزخانه اصولی

اهمیت فضای نگهدارنده در چینش آشپزخانه اصولی

یکی دیگر از مسائل مهمی که در چینش آشپزخانه نباید فراموش شوند این است که مواد غذایی خشک و همچنین یخچال فریزر شما که نزدیک ورودی قرار دارند به اپن و پیشخوان هم نزدیک باشند. این مورد از لحاظ کاربردی بودن مزایای زیادی دارد. به این شکل که وقتی به پیشخوان یا اپن نزدیک باشید فضایی باز برای قرار دادن اقلامی که از یخچال یا کابینت ها خارج می کنید دارید.

 

فضای کنار سینک و اجاق گاز

 

فضای کنار سینک و فضای کنار اجاق گاز در چینش آشپزخانه به صورت استاندارد نقض اساسی و مهمی دارند و بعد از یخچال فریزر به این دو محل در هر جایی که بخوانید و از هر متخصصی که بپرسید اهمیت حیاتی دارد. این دو فضا، فضاهایی هستند که بیش از هر جای دیگری پس از یخچال به این ها رجوع می شود و طرح و ترسیم مسیری صححیح و کاربردی و همچننی متناسب با فصای شما بسیار مهم است.

فضای بین این دو باید خلوت و کاملا قابل عبور و مرور باشد مخصوصا اپن و پیشخوان را در جایی دور از وسایل دیگر طراحی کنید. همچنین اطراف اجاق گاز باید تا حد امکان خلوت باشد، چرا که زمان زیادی را کنار آن گذرانده و نیاز به پتانسیلی برای قرار دادن ظرف ها و آشپزی خواهید داشت.

 

انواع چینش آشپزخانه اصولی

چیدمان استاندارد به زبان بسیار ساده یعنی که شما طوری فضای خودتان را طراحی کنید که در عبور و مرور و استفاده از اقلام موجود در آن فضا هیچ مشکلی وجود نداشته باشد و کاملا بهینه طراحی شده باشد، حالا در ادامه انواع این چیدمان را برای چینش آشپزخانه به صورت استاندارد بررسی خواهیم کرد:

 

آشپزخانه خطی

ساده ترین و البته یکی از شیک ترین حالت هایی که می توانید از آن برای چینش آشپزخانه خود استفاده کنید چینش خطی است. در این حالت شما تمام ادوات و لوازم مانند لباسشویی و ظرفشویی و سینک و دیگر چیزها را در یک سمت و یخچال را در سمت دیگر قرار می دهید و همه چیز کاملا خطی چیده می شود. در این چینش اپن و پیشخوان در وسط یا در سمت یخچا هستند.

 

چینش آشپزخانه L یا U شکل

در چیدمان ال شکل از آشپزخانه یا همان یو شکل که انگار ترکیب دو چیدمان ال شکل است، شما به جای استفاده از دو دیوار از سه دیوار استفاده می کنید. البته به خاطر داشته باشید این نوع چینش بیشتر برای آشپزخانه هایی مناسب است که از فضای بزرگ یا نهایتا متوسطی بهره می برند و دستتان تقریبا باز است.

 

آشپزخانه جزیره‌ ای

یکی از محبوب ترین مدل های چینش آشپزخانه به صورت جزیره ای است که برای آشپزخانه هایی که واقعا بزرگ هستند زیبا خواهد شد چون بیش از بهینه بودن فضا به زیبایی و کاربردی بودن آن می پردازد. از جزیره آشپزخانه برای قرار دادن سینک یا استفاده به عنوان میز غذاخوری می توانید استفاده کنید.

نحوه چینش آشپزخانه اصولی
برای تماشای محصولات روشنایی مناسب آشپزخانه روی لینک کلیک کنید.

چینش آشپزخانه اصولی راهرویی

آشپزخانه راهرویی چیزی مانند چیدمان خطی است و یخچال در یک سمت  وسینک و سایر موارد در سمتی دیگر است و وقتی وارد آن می شوید مانند یک دالان خواهد بود.

 

چیدمان آشپزخانه کوچک

خیلی خلاصه و سریع می خواهیم نکاتی برای برای چینش آشپزخانه کوچک با هم مرور کنیم و چند نکته نهایی کلیدی به شما بدهیم. نکته‌ اول این است که اولا فقط لوازم خیلی ضروری را تهیه کنید و دوما هر چه وسیله مورد نظر مهم تر است، دم دست تر باشد مخصوصا یخچال خوب است که در ورودی قرار بگیرد مگر این که شکل آشپزخانه کوچک شما واقعا متفاوت باشد و از شکل های هندسی منظم مانند مربع و مستطیل خارج باشد.

مسئله بعدی این است که قبل از قرار دادن هر وسیله ای در آشپزخانه کوچک خود چه بزرگ و چه کوچک حتما و حتما به این نکته دقت کنید که چه فضایی دارید و اوضاع در آشپزخانه نقلی زیبای شما به چه صورت است. تا می توانید بهینه سازی کنید. شاید لازم باشد یک متخصص یا یک نقشه کش را بیاورید تا بهترین حالت استفاده از فضای شما را کشف کرده و در اختیارتان قرار دهد، حتما از کابینت های دیواری تا ارتفاعی که ممکن است استفاده کنید و از لوازم کوچک تر بهره بگیرید، مثلا اکر خانواده بزرگی نیستید لازم نیست لباسشویی 10 کیلویی بخرید.

 

قفسه ها و کابینت ها و محفظه هایی که رو دیوار قرار می گیرند کار شما را بسیار ساده تر می کنند چرا که بدون اشغال فضا برای ادوات مهم می توانید لوازم خود را تا حد قابل قبولی بالاتر بچینید. پس استفاده از دیوارها مخصوصا در ارتفاع هایی کمی بالاتر از حد معمول کلید طلایی باز شدن فضا برای موارد ضروری تر است.

برای بازدید از ایده های برتر دیزاین آشپزخانه کلاسیک می توانید از این ویدیو دیدن کنید.

 

سپاس از شما همراهان خوب دکوریار! خوشحال می شویم سوالات و پیشنهادات خود درمورد چینش آشپزخانه اصولی را در بخش کامنت برای ما بنویسید!

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.