نورپردازی آشپزخانه

اگر بگوییم که دیگر از آشپزخانه فقط به عنوان مکانی برای آشپزی استفاده نمی شود و اتفاقا از مهم ترین بخش های دکوراسیون داخلی خانه شماست و باید توجه ویژه ای به نورپردازی آشپزخانه داشته باشید حرف جدیدی نزده ایم! از طرف دیگر با آشنایی مقدماتی و نسبی با اصول طراحی دکوراسیون و فضاشناسی حتما به خوبی می دانید که با نورپردازی تا چه حد می توان یک محل را تغییر داد و از عرش به فرش و از فرش به عرش رساند.

به همین دلیل باید نورپردازی در آشپزخانه اهمیت بسیاری داده شود. آشپزخانه محل پخت و پز، خوردن غذا، حل تکالیف بچه ها و بسیاری موارد دیگر است و از حالت سنتی قدیمی خود کاملا خارج شده است. یکی از موارد مهم برای این بخش پراهمیت از خانه، نورپردازی آشپزخانه است!

 

انواع نورپردازی آشپزخانه

ما به طور کلی سه نوع نورپردازی داریم که شما می توانید این سه نوع را کاملا در آشپزخانه خود اجرایی کنید، این موارد شامل: نورپردازی دکوراتیو، عمومی و کاربردی هستند که هر کدام اهمیت خود را در طراحی و نورپردازی آشپزخانه شما دارند.

نورپردازی آشپزخانه
پنل های سقفی به عنوان منبع نور پراکنده مناسب برای نورپردازی آشپزخانه

نورپردازی آشپزخانه به صورت کاربردی

 

نورپردازی به صورت کاربردی اولین مرحله از نورپردازی آشپزخانه شماست. اما نورپردازی کاربردی را چگونه باید انجام داد و چه فرقی با دیگر سبک های نورپردازی دارد؟ همان طور که از نام این سبک نورپردازی پیداست باید به صورت کاربردی باشد یعنی شما در آشپزخانه به دنبال محل هایی بگردید که بیشترین تردد و استفاده را دارید و به نور بیشتری نیاز دارید مثلا کابینت ها و سینک و کانتر و غیره. نوری که داخل کابینت کار شود یک نورپردازی کاربردی محسوب می شود.

 

نورپردازی آشپزخانه به صورت دکوراتیو

نورپردازی دکوراتیو باید بعد از مرحه کاربردی انجام پذیرد. در نورپردازی دکوراتیو تمرکز ما بر زیبایی و بزرگ تر نشان دادن آشپزخانه و همچنین پنهان کردن نواقص در عین تمرکز بر زیبایی ها و نقاط عطف دکوراسیون آشپزخانه شماست. نور های دکوراتیو می توانند با تمرکز بر اجزایی مانند آثار هنری، اکسسوری ها و موارد دیگر استفاده شوند و ظاهری فوق العاده به قلب تپنده خانه شما ببخشند!

نورپردازی آشپزخانه
آویز های خطی به عنوان چراغ های دکوراتیو مناسب برای نورپردازی آشپزخانه

 

نورپردازی آشپزخانه به صورت عمومی

آخرین مرحله نورپردازی آشپزخانه برای شما نورپردازی عمومی است در حالی که بسیاری متاسفانه اول از همه نورپردازی عمومی انجام داده و یا بعد به فکر سایر گزینه ها می افتند یا اصلا به سراغ نورپردازی دکوراتیو و کاربردی نمی روند! در پایان زمانی که شما نگاهی به آشپزخانه بیاندازید از تمام آن لذت خواهید برد و مثل یک حرفه ای خانه زیبای خود را دیزاین خواهید کرد! نورپردازی عمومی با لوستر ها، دیوارکوب ها و نورهایی عموما مرکزی انجام می شود و از دو مرحله قبل کار راحت تری خواهید داشت.

نورپردازی آشپزخانه
لاینر ها برای بالای جزیره یا کانتر مناسب برای نورپردازی آشپزخانه

 

برای انتخاب محصولات مناسب برای نورپردازی آشپزخانه خود می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان دیزاین و دکوراسیون فروشگاه دکوریار استفاده کنید.کافیست با شماره ۰۹۹۳۱۸۱۷۱۶۶ تماس حاصل فرمایید.

انواع محصولات روشنایی مناسب برای نورپردازی آشپزخانه

لوستر آویز : اگر فضای آشپزخانه شما از ارتفاع سقفی مناسب و بالایی برخوردار است میتوانید به راحتی و بدون مشکل از لوستر آویز استفاده کنید.

لوستر سقفی : اگر فضای آشپزخانه شما دارای سقف کوتاهی است نگران نباشید چون لوستر های سقفی برای فضاهای اینچنین طراحی شده است تا علاوه بر ایجاد زیبایی نور مناسبی هم به محیط شما بازتاب کنند.

آویز های خطی یا لاینر ها : آویز های خطی نقش بسیار مهمی را در نورپردازی آشپزخانه دارند . از این دست محصولات میتوان در فضاهایی نظیر بالای میز ناهارخوری،بالای میز جزیره،بالای میز کانتر،بالای اوپن و …. استفاده نمود.

 

برای تماشای 50 ایده نورپردازی آشپزخانه مدرن از این ویدیو دیدین کنید.

سپاس از شما همراهان خوب دکوریار! خوشحال می شویم سوالات و پیشنهادات خود درمورد نورپردازی آشپزخانه را در بخش کامنت برای ما بنویسید!

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.