ایده‌هایی برای داشتن آشپزخانه متفاوت

آشپزخانه یکی از فضاهای اصلی خانه به شمار می‌رود که خانم‌های خانه‌دار وقت زیادی را در آن صرف می‌کنند و به همین خاطر نیز بایستی به طراحی دکوراسیون آشپزخانه و اصلی‌ترین جزء آن یکی کابینت‌های آشپزخانه توجه ویژه‌ای داشت تا صاحب یک آشپزخانه متفاوت شد. در این مطلب سعی کرده‌ایم به معرفی ایده‌هایی برای داشتن مدل کابینت آشپزخانه ایرانی ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

 

چند نمونه مدل کابینت برای آشپزخانه متفاوت ایرانی

قبل از انتخاب نوع کابینت برای آشپزخانه متفاوت بایستی وسعتی که برای دیزاین کردن نیاز دارید را در نظر بگیرید. هر چه آشپزخانه شما بزرگ‌تر باشد کار شما هزینه‌برتر و در مقابل زیباتر جلوه می‌کند. این به آن معنی نیست که آشپزخانه‌های کوچک قابلیت یک چیدمان مطلوب را ندارند؛ بلکه شما می‌توانید با طرح‌های زیبا و خلاقانه در فضاهای کوچک نیز دکوراسیونی زیبا و دوست داشتنی داشته باشید.

 

دکوراسیون آشپزخانه متفاوت ایرانی با کابینت

در ابتدا باید نیازهای خود را برای یک آشپزخانه متفاوت شناسایی کرده و سپس به طراحی مدل کابینت آشپزخانه ایرانی بپردازید. این امر اگر حساب‌ شده و دقیق باشد سبب می‌شود شما از نتیجه کار مطلوبیت لازم را کسب کنید. شکل نهایی چیدمان کابینت در آشپزخانه از طرح‌ریزی اولیه شما نشئت می‌گیرد. این امر در آشپزخانه‌های ایرانی به‌ وفور مشاهده می‌شود.

به دلیل اینکه طراحی بارنگ سفید دست شما را برای دنبال کردن سایر ایده پردازی‌ها باز می‌گذارد. از همین رو این امر در رده اول قرار گرفته و طرفداران بسیار زیادی نیز دارد. همان‌طور که مشاهده می‌کنید تنها پارامتری که در آشپزخانه هارمونی رنگ را رعایت نکرده گاز و هود است. این تفاوت خود سبب انعکاس زیبایی بیشتری در دکوراسیون شده است.

 ایده پردازی با کابینت سفید در خانه‌های ایرانی

جزیره رؤیایی خود را رؤیایی به نمایش بگذارید. آشپزخانه قلب خانه است به همین خاطر توجه به این فضا باید در اولویت دکوراسیون منزل قرار داشته باشد. در این رابطه گزینه‌های انتخابی بسیاری پیش روی شماست، اما اگر سادگی شماست، بهتر است از ایده پردازی زیر بهره بگیرید. همان‌طور که اشاره شد رنگ سفید برای آماده‌سازی کابینت‌ها رنگ ایده‌آلی به شمار می‌آید.

به‌ راحتی با دکور کردن آشپزخانه به‌ وسیله یک کاشی متضاد می‌توانید رنگ‌ها را به فضای آشپزخانه خود دعوت کنید. از آنجایی‌ که کابینت شما با رنگ سفید تهیه‌ شده است هیچ تناژ رنگی نمی‌تواند سادگی و خاص بودن دیزاین شما را کم‌رنگ کند.

می‌توانید فضای را مختص به ماشین ظرف‌شویی و لباسشویی در آشپزخانه اختصاص دهید و قسمتی دیگر را برای دیزاین فر و مایکروفر در نظر بگیرید. در کل هر طیف رنگی با کابینت سفید استفاده شود چیدمان و نظم آشپزخانه شمارا به هم نمی‌زند. به دلیل اینکه رنگ سفید بسیار در زمان دکور کردن مدل کابینت آشپزخانه ایرانی به وفور استفاده می‌شود، نمونه‌های متنوعی را آماده کرده‌ایم.

دکوراسیون آشپزخانه قطعاً یکی از مواردی است که به شکل ساده نمی‌توان از کنار آن عبور کرد. کابینت عنصر مهم دیزاین آشپزخانه به شمار می‌رود و تعویض آن در هر زمان که دل‌زده بشویم کار ساده‌ای نیست. این امر به دلیل هزینه‌بر بودن این موضوع است که شما این قابلیت را در مقایسه با سایر لوازم خانه کمتر در اختیار دارید. از همین رو استفاده کردن از رنگ سفید با ترکیب رو کش قهوه‌ای را به شما پیشنهاد می‌دهیم. شما با این کار علاوه بر سادگی به مدرن بودن دکوراسیون خود نیز کمک خواهید کرد.

 

 کابینت استخوانی برای منزل ایرانی

ما ایرانی‌ها افراد سخت پسند و خوش‌سلیقه‌ای هستیم و به همین خاطر باید با علم بالایی به دیزاین فضای داخلی منزل خود بپردازیم تا نهایتا خانه شیک و زیبایی داشته باشیم. زمانی که یک چیدمان باب دل ما نباشد تا سال‌های سال از انتخاب خود پشیمان و ناراحت هستیم. چه بدتر زمانی که دیگران با نظراتشان این بدسلیقگی را به رخ ما می‌کشانند!

شکی در این نیست که انتخاب رنگ سفید، کرم و استخوانی هیچ جای ابایی برای شما در دکور نهایی آشپزخانه باقی نمی‌گذارد. این اتفاق زمانی زیباتر در تصویرسازی ما نقش می‌بندد که کاشی‌های آشپزخانه نیز همین طیف رنگی را دنبال کرده باشند. رنگ سفید این قابلیت را به شما می‌دهد که از هر طیف رنگی در دکوراسیون آشپزخانه کمک بگیرید.

 

رنگ زرد انتخابی است که شما به‌ راحتی در این ایده پردازی می‌توانید استفاده کنید. به دلیل پرطرفدار بودن رنگ سفید در دیزاین کابینت آشپزخانه شکی نیست که برخی از افراد تمایل دارند از صفرتا صد دکوراسیون خود را با این رنگ به انجام برساند.

نیازهای اولیه شما از طراحی یک کابینت شیک این است که لوازم لازم و ضروری به‌ راحتی در دسترس شما باشد. سبک و استایل طراحی در مرتبه دوم نیازهای شما قرار می‌گیرد. برای مثال شما تمایل دارید از گاز، مایکرویو و فر به‌ صورت یکجا در قسمتی از آشپزخانه استفاده کنید. به همین خاطر در زمان آماده‌سازی کابینت باید این امر را مد نظر داشته باشید.

شاید تمایل داشته باشید نورپردازی در ایده پردازی شما جای خاصی داشته باشد؛ بنابراین باید به این مهم نیز توجه شود، تا در هنگام تعبیه کابینت به پارامترهای انتخابی شما افزود شود. طراحی کابینت آشپزخانه و نصب و وصل آن امری تخصصی است. حال‌آنکه ایده پردازی آن می‌تواند مطابق با نظر شما شکل بگیرد. همان‌طور که اشاره شد کابینت با رنگ خاص بسیار طرفدار دارد و شما می‌توانید از یک روکش سنگی بر روی کابینت‌ها و یک کاشی متفاوت استفاده کنید تا طراحی زیباتری را در آشپزخانه مشاهده کنید.

پیشنهاد نویسنده: ایده های جذاب و کم هزینه برای تغییر دکوراسیون منزل

همچنین می توانید برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری مجموعه دکوریار از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

1 دیدگاه روشن ایده‌هایی برای داشتن آشپزخانه متفاوت

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.