لوستر کریستالی را این گونه تمیز کنید

استفاده از لوستر کریستالی دیگر به اندازه گذشته سخت نیست. در سال‌های اخیر این مدل لوسترها بیشتر در فضاهای رسمی استفاده می‌شوند. در خانه نیز اغلب برای تحت تأثیر قرار دادن مهمانان و دکوراسیون شکیل‌تر، از لوستر کریستال در پذیرایی استفاده می‌شود.

کریستال‌های مخصوص نورپردازی، در اندازه و اشکال مختلف یافت می‌شوند و جلوه زیبا و درخشان آن‌ها، انرژی خوبی به محیط ساطع می‌کند. اما باید توجه داشته باشید که کریستال بیشتر، به معنی تمیز کردن بیشتر است. اگرچه تمیز کردن لوستر کریستال خیلی هم سخت نیست، اما به دقت و رعایت بعضی از جزئیات نیاز دارد. در این مطلب از به نحوه تمیز کردن لوستر کریستال پرداخته‌ایم.

 

راهنمای تمیز کردن لوستر کریستالی

چیزی که باید به آن آگاه باشید، این است که لوستر کریستالی، از لحاظ مرغوبیت، انواع مختلفی دارند. در سال‌های اخیر، کریستال‌های باکیفیتی وارد بازار شده‌اند که دارای پوششی برای دفع گرد و غبار هستند، به همین دلیل نیاز به نظافت کمتری دارند.

در زمان خرید لوستر کریستالی به این موارد دقت کنید. به‌طور کلی، اگر شما لوستر کریستالی دارید، پس از مدتی متوجه خواهید شد که فواصل نظافت آن باید چقدر باشد. هر زمان که حس کردید لوستر درخشش خود را از دست داده، زمان تمیز کردن آن فرا رسیده است. در ادامه می‎‌توانید درباره‎ی نحوه نصب لوستر بخوانید و با روش‌‎های نصب لوستر آشنا شوید.

لوستر کریستالی را این گونه تمیز کنید
برای خرید و تماشای لوستر های کریستالی روی لینک کلیک کنید

روش اسپری کردن لوستر کریستالی

اگر نمی‌خواهید قطعات کریستال را از بدنه لوستر جدا کنید، می‌توانید از اسپری استفاده کنید. ابتدا اتصال اصلی برق لوستر را قطع کنید. سپس، لامپ‌ها را از لوستر جدا کنید. پس از اسپری کردن روی قطعه کریستالی، آن را با یک پارچه نخی سفید، پاک کنید. تولیدکنندگان لوسترهای کریستالی، اغلب محلول آب گرم و صابون را پیشنهاد می‌کنند.

آن‌ها معتقدند که برای این روش پاک کردن لوستر کریستال، به تمیزکننده خاصی نیاز نیست. اگر قاب لوستر شما از طلا، نقره و استیل‌های ضدزنگ نیست، بهتر است که اسپری را روی دستمال بزنید. زیرا اسپری مستقیم روی لوستر ممکن است باعث زنگ‌زدگی قاب لوستر شود. در مرحله آخر لامپ‌ها را با دستمالی تمیز خوب پاک کنید و به لوستر متصل کنید.

 

شستن لوستر کریستالی

در صورتی که بخواهید برای تمیزکردن لوستر کریستال از روشی استفاده کنید که شست‌وشو عمیق‌تر باشد، باید قطعات کریستالی را از قاب لوستر جدا کنید. برای این کار، ابتدا مطمئن شوید که می‌توانید پس از نظافت، لوستر را دوباره مونتاژ کنید. پس از جداسازی قطعات از قاب، آن‌ها را با دست در آب و صابون بشویید و با یک پارچه نخی سفید خشک کنید. در مرحله آخر، نوبت نصب تمام قطعات کریستال روی قاب لوستر است. در این مرحله، بهتر است از دستکش نخی استفاده کنید تا لکه انگشت‌ها روی قطعات کریستال نماند.

لوستر کریستالی را این گونه تمیز کنید
برای خرید و تماشای لوستر های کریستالی روی لینک کلیک کنید

گردگیری لوستر کریستال

برای گردگیری لوستر کریستال، بهتر است از گردگیر پر، براش‌های آرایشی یا گردگیرهایی که پرز نمی‌دهند، استفاده کنید. اگر هر هفته لوسترها را گردگیری کنید، درخشندگی خود را بیشتر حفظ خواهند کرد.

 

فواصل زمانی تمیز کردن لوستر کریستال

به‌طور کلی، کریستال باید هر 2 تا 6 ماه، تمیز شود. تعداد دفعات مورد نیاز برای نظافت لوستر کریستال، به محل استفاده و سهولت دسترسی به لوستر بستگی دارد. برای مثال، لوسترهای خیلی بزرگ که در اماکن عمومی و یا فضاهای وسیع نصب می‌شوند، فقط یک بار در سال نظافت خواهند شد. از آن‌جایی که نورهای کریستالی طرفداران زیادی دارند، برخی از لوسترها بر اساس مکانی که در آن نصب شده‌اند، به نظافت مکرر نیاز دارند.

مثلا لوسترهایی که در آشپزخانه هستند، به خاطر تجمع چربی و نشستن گرد و غبار روی چربی‌ها، نیاز به نظافت دقیق‌تر، عمیق‌تر و مکرر دارند. در حقیقت، زیبایی کریستال در نوری است که از خود ساطع می‌کند. به محض این‌که هر نوع گرد و غبار یا حتی رطوبتی روی آن بنشیند، از زیبایی‌اش کاسته می‌شود. بنابراین تمیز کردن لوسترهای کریستال باید هر زمان که غباری روی آن دیدیم، اتفاق بیفتد.

لوستر کریستالی را این گونه تمیز کنید
برای خرید و تماشای لوستر های کریستالی روی لینک کلیک کنید

برای تماشای ۵۰ ایده نورپردازی مدرن از این ویدیو دیدین کنید.( برای تماشای ویدیو از اتصال فیلتر شکن خود اطمینان حاصل بفرمایید )

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.