برای دکوراسیون خانه خود چه رنگ مبل را انتخاب کنیم؟

چه رنگ مبل ای را انتخاب کنیم؟ سوالی است که پاسخ آن به دکوراسیون داخلی ما بستگی زیادی دارد. ما با استفاده از ترکیب رنگی که در فضای داخلی منزل داریم می‌توانیم یک انتخاب شیک و زیبا برای خانه خود داشته باشیم. در ادامه با ما همراه شوید و با رنگ‌های مناسب مبل برای قسمت‌های مختلف خانه آشنا شوید. اکثر خانه‌های شیک ایرانی به رنگ سفید، صدفی و یا کرم رنگ آمیزی می‌شوند.

البته خانه‌های با دکوراسیون فانتزی با رنگ‌بندی متنوعی نیز در ایران وجود دارد. با ما همراه شوید تا با تصویرسازی‌های متنوع به شما در طراحی یک دکوارسیون بی نظیر کمک کنیم. توجه کنید رنگ‌بندی‌هایی که در ادامه مشاهده خواهید کرد بیشتر برای ایده گرفتن هستند و شاید نمونه‌های آن را در زندگی واقعی کمتر مشاهده کنید.

 

برای منزل خود چه رنگ مبل انتخاب کنیم؟

ما می‌خواهیم یک دکوراسیون با رنگ بندی ملایم را برای شما طراحی کنیم. همان طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید یک هارمونی رنگ ظریف در این تصویر به چشم می‌خورد. دیوار به رنگ کالباسی روشن و مبلمان در همین طیف رنگی به رنگ صورتی ملایم انتخاب‌ شده است. این مبلمان علاوه بر اینکه یک فضای دنج را به ارمغان آورده است، یک قاب زیبایی را در محیط پدیدار کرده است.

استفاده از جلو مبلی خلاقانه صدفی و طلایی سبب لوکس بودن محیط در این دکوراسیون شده است. برای انتخاب یک مبل با رنگ بندی شیک نیازی نیست از رنگ‌های تند یا عجیب و غریب بهره بگیرد؛ بلکه کافی است به هارمونی رنگ‌ها توجه داشته و بدانید که چه رنگ هایی با یکدیگر ست می‌شوند.

 

پیشنهاد ویژه نویسنده: 3 نکته انتخاب لوستر مدرن

 

برای هر فصل چه رنگ مبل پیشنهاد می‌شود؟

برای هر فضا بدون شک باید مبل مخصوص به آن محیط را استفاده کرد. به‌ عنوان‌ مثال استفاده از یک مبل چوبی با تناژ رنگی سفید می‌تواند یک انتخاب مطلوب برای بهارخواب در فصل تابستان باشد. طبیعتا ایده مناسبی نیست اگر شما یک سرویس مبل سلطنتی خریداری کرده و از آن بر روی تراس خانه خود استفاده کنید. پس همه ما در زمان خرید مبل، چه خرید از فروشگاه‌های اینترنتی مبلمان و چه خرید از بازارهای مبل، باید به این نکته توجه کنیم که برای چه مکانی قصد خرید مبل داریم.

اگر احتیاج ما یک محیط کاملاً رسمی مثل اتاق پذیرایی باشد، مسلماً مبل استیل و کلاسیک انتخاب مناسبی است، اما اگر قصد خرید مبل برای اتاق نشیمن و راحتی خود را داشته باشید، بهترین انتخاب شما مبل راحتی برای این فضا خواهد بود. در حالت کلی استفاده از رنگ های شاد و روشن و برای نمونه ترکیب رنگ کرم و سفید می‌تواند گزینه مناسبی برای فصل بهار باشد.

برای دکوراسیون خانه خود چه رنگ مبل را انتخاب کنیم؟

چه رنگ مبل برای فصل بهار انتخاب کنیم؟

برای اینکه در فصل بهار یک دکوراسیون بهاری داشته باشید به شما پیشنهاد می‌کنیم از رنگ‌های شاد نهایت استفاده را در دکوراسیون خانه ببرید. شما می‌توانید از رنگ‌های با طیف بهاری در خانه خود استفاده کنید. به عنوان مثال رنگ صورتی سیر برای دیوار و رنگ خردلی روشن برای مبلمان می‌تواند انتخاب خوبی باشد. اگر محیط شما به رنگ تیره‌ رنگ آمیزی شده است به شما پیشنهاد می‌کنیم از رنگ روشن در زمان چیدمان استفاده کنید. استفاده از شکوفه‌های بهار و گلدان‌های شیشه‌ای برای این چیدمان در فصل بهار می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

 

برای فضای رنگی کدام رنگ مبل مناسب است؟

مبل سفید معمولا با هر دکوراسیونی ست می‌شود. شما به‌ راحتی می‌توانید از مبل سفید در یک فضای سفید یا در یک فضای رنگی استفاده کنید. همان طور که در تصویر مشاهده می‌کنید در یک دکوراسیون صد در صد رنگی، یک کاناپه سفید به زیبایی چشم نوازی می‌کند. از صفر تا صد این دکوراسیون از رنگ استفاده‌ شده است. کوسن‌های رنگی ساتن، صندلی‌های مهمان راه‌ راه رنگی، دیوار با رنگ صورتی جیغ، نوستالژی‌های خاطره‌ساز رنگی و هر چیز دیگری که از رنگ بهره گرفته است.

می‌توان نتیجه‌گیری کرد از یک کاناپه با رنگ سفید به‌ راحتی می‌توان در یک دکوراسیون سفید و یا یک دکوراسیون رنگی بهره گرفت. چیدمان این سبک ترکیب رنگ‌ کار دشواری برای شما نخواهد بود. جلوه گری رنگ‌ها چشم هر بیننده‌ای را به وجد می‌آورد.

 

مبل سبز آبی

شما با تهیه یک مبل سبز آبی می‌توانید ده‌ها دکوراسیون و چیدمان را تجربه کنید. می‌توانید از پرده سبز، آبی، کوسن سفید، سبز، آبی، فرش سبز، آبی و هر ترکیب رنگی که با این چیدمان نزدیک باشد استفاده کنید. رنگ مبل سبز آبی این امکان را به شما می‌دهد از هر هارمونی رنگی که به سبز نزدیک است و هر ترکیب رنگی که به آبی شباهت دارد بهره بگیرید.

می‌توانید از پرده‌های رنگی و ساده با تناژ سفید و زرد نیز استفاده کنید. همان طور که در تصویر مشاهده می‌کنید این ترکیب از هیچ لوستر و فرش یا وسیله تزئینی لوکسی استفاده نکرده است، اما چشم‌نوازی خود را دارد. تنها وسیله دکوری این محیط یک کوسن متضاد در محیط است. تصور کنید این محیط با فرش سفید و دو مبل راحتی صدفی دیزاین شود یک لوستر بلوری طلایی و چند قاب طلایی سبب می‌شود یک چیدمان بی‌نقص را تجربه کنید.

برای دکوراسیون خانه خود چه رنگ مبل را انتخاب کنیم؟

چه رنگ مبل برای دکوراسیون رنگ تیره مناسب است؟

اگر به استفاده از رنگ‌های تیره در خانه علاقه دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم برای گرم‌تر شدن فضا از رنگ مبل‌ هایی مانند مبل مخملی قرمز یا زرشکی سیر استفاده کنید. این کار را با لوازم جانبی صد در صد متضاد ترکیب کنید و ترسی از این بابت به خود راه ندهید. می‌توانید همانند تصویر از رنگ آبی که یکرنگ کاملاً بی‌ربط به فضا است استفاده کنید.

این ترکیب رنگ مبل با نورپردازی کم سبب شده است محیط روشن و دل‌نوازی را مشاهده نکنید. شما به‌ راحتی در یک محیط سفید می‌توانید از این مبل مخملی بهره بگیرد و چشم‌نوازی آن را با کوسن و فرش سفید به رخ دیدگان همه بکشانید.

برای دکوراسیون خانه خود چه رنگ مبل را انتخاب کنیم؟

برای تماشای راهنمای انتخاب رنگ مبل از این ویدیو دیدن کنید.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.