مصارف مبل راحتی در خانه

همه ما ایرانی ها مبل راحتی در خانه داریم. همان طور که از نام آن پیداست این نوع مبل ها بسیار راحت هستند و کاربرد زیادی در خانه دارند. یکی از کاربردهای آن جلوی تلویزیون است. ما  همیشه به دنبال یک جای راحت برای لم دادن جلوی تلویزین هستیم.حالا چرا اصلا به این مبل ها راحتی گفته می شود؟ به دلیل اینکه در این مبل ها از پارچه زیادی استفاده شده است و برخلاف سایر مبل ها اصلا تشریفاتی نیستند و درآن فقط به راحتی توجه شده است.

 

نکاتی برای انتخاب مبل راحتی در خانه

یکی از نکاتی که باید در خرید مبل راحتی به آن توجه کنید جنس پارچه است، پارچه چرم برای این مبل ها خیلی پیشنهاد نمی شود به دلیل اینکه معمولا شما روی این مبل ها برای مدت طولانی هستید و گاهی حتی روی آنها دراز می کشید،جنس چرم به دلیل آنکه در فصل سرما بسیار سرد می شود و در فصل گرما باعث می شود شما عرق کنید و حس ناخوشایندی داشته باشید.

نکته بعدی که باید به آن توجه کنید این است که مبل راحتی نه باید خیلی نرم باشد و نه خیلی سفت.یعنی نه آنقدر سفت باشد که کمر شما را اذیت کند و نه آنقدر نرم که بدن شما در آن فرو رود. نکته دیگر چوب به کار رفته در مبل است که باید از مقاومت بالایی برخوردار باشد تا در آینده نیاز نباشد هزینه  زیادی صرف تعمیر آن کنید.

 

مبل ال

در خرید مبل راحتی اول از همه به فضای خانه و دکوراسیون داخلی توجه کنیدو در نظر داشته باشید چه نوع مبل راحتی را برای فضای خانه خود انتخاب کنید و برای انتخاب مبل مناسب برای خانه خود به دنبال مد نباشید زیرا ممکن است  آن مدل مناسب خانه شما نباشد.

مبل راحتی انواع گوناگونی دارد به طور مثال مبل ال جزو دسته مبل راحتی محسوب می شودو برای خانه هایی که فضای کمتری دارند میتوان از  مبل ال استفاده کرد. مبل راحتی باید با سایر لوازم خانه مانند تابلوها و میزها  هم هماهنگی داشته باشد .معمولا در کنار مبل راحتی  از بوفه کوتاه برای نظم دادن به وسایل خانه استفاده می شودکه در آن ظروف گران قیمت  و زیبای  خود را قرار می دهند.

 

نکاتی برای انتخاب مبل راحتی در خانه

یکی از نکاتی که باید در خرید مبل راحتی به آن توجه کنید جنس پارچه است، پارچه چرم برای این مبل ها خیلی پیشنهاد نمی شود به دلیل اینکه معمولا شما روی این مبل ها برای مدت طولانی هستید و گاهی حتی روی آنها دراز می کشید،جنس چرم به دلیل آنکه در فصل سرما بسیار سرد می شود و در فصل گرما باعث می شود شما عرق کنید و حس ناخوشایندی داشته باشید. نکته بعدی که باید به آن توجه کنید این است که مبل راحتی نه باید خیلی نرم باشد و نه خیلی سفت.

مصارف مبل راحتی در خانه

پیشنهاد نویسنده: مبلمان مدرن مخصوص خانه های مدرن

 

یعنی نه آنقدر سفت باشد که کمر شما را اذیت کند و نه آنقدر نرم که بدن شما در آن فرو رود. نکته دیگر چوب به کار رفته در مبل است که باید از مقاومت بالایی برخوردار باشد تا در آینده نیاز نباشد هزینه زیادی صرف تعمیر آن کنید. در خرید مبل راحتی اول از همه به فضای خانه و دکوراسیون داخلی توجه کنیدو در نظر داشته باشید چه نوع مبل راحتی را برای فضای خانه خود انتخاب کنید و برای انتخاب مبل مناسب برای خانه خود به دنبال مد نباشید زیرا ممکن است آن مدل مناسب خانه شما نباشد.

مبل راحتی انواع گوناگونی دارد به طور مثال مبل ال جزو دسته مبل راحتی محسوب می شودو برای خانه هایی که فضای کمتری دارند میتوان از مبل ال استفاده کرد. مبل راحتی باید با سایر لوازم خانه مانند تابلوها و میزها هم هماهنگی داشته باشد .معمولا در کنار مبل راحتی از بوفه کوتاه برای نظم دادن به وسایل خانه استفاده می شودکه در آن ظروف گران قیمت و زیبای خود را قرار می دهند.

 

پیشنهادهایی کاربردی برای چیدمان مبل راحتی در منزل

چیدمان مبل راحتی در منزل یکی از مواردی است که بسیاری از افراد هنگام تغییر دکوراسیون و یا پس از خرید مبل راحتی به دنبال آن هستند. ما یک طرح تزئینی را برای شما ایجاد می کنیم که همواره بخشی از معضلات ما در طراحی و چیدمان مبل راحتی در منزل است.

 

چیدمان با یک جفت مبل راحتی

اکثر ما این ترکیب را دوست داریم؛ زیرا این نوع چیدمان ساده و مرتب و در عین حال شیک می باشد و تعداد نفرات بیشتری را دور هم جمع می کند. یک جفت مبل کنار یکدیگر برای فضاهای بزرگ و باز مناسب است. زیرا به طور طبیعی فضا را تقسیم می کند و در عین حال برای فضاهای محدود نیز مناسب است.

مصارف مبل راحتی در خانه

چیدمان یک مبل + 2 صندلی

با یک مبل بسیار بزرگ شروع کنید، سپس یک صندلی در کنار آن قرار دهید. این احتمالا رایج ترین انتخاب است و می تواند در قسمت های مختلف اتاق نشیمن بکار گرفته شود. یک صندلی با ابعاد مناسب برای فضای خود انتخاب کنید. برای گوشه های دیوار ها و کنج ها صندلی های کوچک تر، اما راحت تر انتخاب کنید. این کار زیبایی را برای اتاق شما و راحتی را برای مهمانان شما به ارمغان خواهد آورد.

 

چیدمان یک مبل + 2 صندلی زاویه دار

در اتاق هایی که در آن تعداد زیادی درب ورودی دارید، ممکن است نتوانید دو صندلی را به طور مستقیم در کنار مبل خود قرار دهید، اما نگران نباشید. ما برای این مورد نیز راه حلی را به شما خواهیم گفت. شما می توانید زوج صندلی های خود را طوری قرار دهید که عبور از بین آنها و تردد در اتاق آسان باشد.

 

چیدمان 2 مبل راحتی + 2 جفت صندلی متمایز و ناهم جور

اگر شما یک فضای بزرگ در اختیار دارید و نمی خواهید آنرا به فضاهای کوچکتر تقسیم کنید، تصور کنید یک جفت مبل که به صورت عمود برهم قرار گرفته اند و این مجموعه را چهار عدد صندلی با سایز ها و شکل های مختلف که در چهار گوشه اتاق قرار گرفته اند همراهی می کنند، چه هارمونی زیبا و شکیل و خاصی به اتاق شما می بخشند. این نوع چیدمان این اجازه را می دهد که تعدادی از اتاق ها با یکدیگر در ارتباط بوده و 6 الی 8 محل برای استراحت کردن یا انجام کارهای روزمره به وجود بیاید.

این تقارن عالی است، اما در بعضی موارد صندلی های ناهم جور می توانند مشکل شما را حل کنند. در یک اتاق با تعداد زیادی در، شما فقط می توانید فضای یک مبل و یک صندلی بزرگ را داشته باشید. در این وضعیت، شما معمولا می توانید از صندلی کوچک تر و مکعبی شکل و یا انواع مدل های مبل تک نفره نیز استفاده کنید.

 

مبل + 4 صندلی

اگر شما یک فضای بزرگتر داشته باشید، تصور کنید دو جفت صندلی را اگر به حالت U شکل قرار دهید، چقدر به زیبایی اتاق نشیمن شما کمک خواهد کرد. این چیدمان دو نوع دکوراسیون را بسته به سلیقه شما در اختیار شما قرار می دهد. شما می توانید یک جفت از صندلی ها را بزرگ تر انتخاب کنید برای استراحت و ریلکس کردن، و جفت صندلی های دیگر را مناسب برای گفتگوهای شبانه یا انجام کارهای اداری برگزینید.

و یا اینکه هر چهار صندلی را یکسان انتخاب کنید، شاید از آن دسته افرادی هستید که به تقارن علاقه مند هستند. اگر شما یک اتاق نشیمن خیلی بزرگ در اختیار دارید یک مبل راحتی بسیار بزرگ می تواند بهترین انتخاب ممکن برای شما باشد. شک نکنید که اگر می خواهید از فضای بزرگی که در اختیار دارید نهایت استفاده را برای چیدمان مبل راحتی ببرید بهتر است یک مبل بزرگ را در آن قرار دهید.

 

چیدمان صندلی + 2 صندلی چرخشی

در برخی از چیدمان ها ممکن است به مشکلی بر بخوریم که کاملا رایج است و آن مشکل این است که وقتی مکان قرارگیری تلویزیون وارد معادلات ما می شود، یا نمی توانیم تمام انتخاب های مد نظر خود را پیاده کنیم و یا به ناچار مجبور می شویم بی تفاوت نسبت به محل قرار گیری تلویزیون، چیدمان مبل راحتی خود را انجام دهیم و در نهایت چندان از دکوراسیون خود راضی نخواهیم بود.

 

چیدمان مبل + 2 صندلی + نیمکت یا کاناپه

طرح های طبقه ای باز عالی هستند؛ زیرا به شما اجازه می دهند که خانه تان به هم پیوسته به نظر بیاید، اما می توان یک حیله بکار برد، با اضافه کردن تنها یک نیمکت به مجموعه مبلمان شما می توان تمایز و خوش سلیقگی را برای شما به ارمغان آورد، بدون مسدود کردن خط دید و حتی بدون شلوغ کردن بی مورد اتاق با وسایل مختلف و اتاق پذیرایی و نشیمن.

 

چیدمان مبل + 2 صندلی + صندلی تکی

صندلی های تکی گاهی اوقات نادیده گرفته می شوند، اما بسیار پرکاربرد هستند. با این نوع صندلی ها شما می توانید دو گزینه مختلف پیش روی خود داشته باشید. برای یک جمع خانوادگی شما معمولا ترجیح می دهید روی یک صندلی راحت و نرم بنشینید و به تماشا تلویزیون و یا استراحت بپردازید، اما هنگامی که مهمان دارید و یا مشغول انجام کارهای مهم روز مره هستید، قطعا انتخاب شما یک صندلی مناسب برای صحبت کردن و یا نوشتن خواهد بود.

 

چیدمان مبل بزرگ + 2 صندلی ناهم جور

مبل های راحتی چند نفره معمولا به صورت دو نفره و سه نفره وجود دارند که می توانید از آن ها در قسمتی از خانه استفاده کنید. حال یک جفت صندلی را دقیقا رو به روی مبل بزرگ خود قرار دهید تا از هارمونی شکل گرفته بتوانید نهایت لذت و استفاده را ببرید.

 

چیدمان مبل +2 صندلی + 2 پاف

یکی دیگر از پیشنهادهای ما برای چیدمان مبل راحتی در منزل قرار دادن حداقل 6 صندلی برای نشستن افراد در هر اتاق است. اما حمل دائم صندلی ها به خصوص در اتاق های کوچک هرگز کار آسانی نیست. داشتن یک جفت پاف یا صندلی مکعبی شکل می تواند بسیار عالی باشد. زیرا به راحتی قابل حمل و جا به جایی هستند. هنگامی که مهمان دارید از آنها استفاده کنید و هنگامی که به آنها نیازی ندارید به راحتی آنها را کنار بگذارید.

مصارف مبل راحتی در خانه

چیدمان یک مبل + یک صندلی دسته دار دو نفره + 2 صندلی

صندلی دسته دار دو نفره می تواند بهترین وسیله برای افزودن به مجموعه مبلمان شما باشد. زیرا بسیار متنوع و پر کاربرد هستند. آن ها می توانند در انتهای تخت خواب ها قرار داده شوند، همراه با مبل و یا در راهرو استفاده شوند. همچنین می توانند به عنوان مبلمان اصلی در آپارتمان های کوچک و نقلی مورد اسفاده قرار گیرند.

برای تماشای ۵۰ ایده نورپردازی مدرن از این ویدیو دیدین کنید.( برای تماشای ویدیو از اتصال فیلتر شکن خود اطمینان حاصل بفرمایید )

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.