طراحی دکوراسیون محل کار

شاید با خودتان فکر کنید طراحی دکوراسیون محل کار چه اهمیتی دارد؟ به محل کار می رویم و هشت ساعت در آن جا فعالیت می کنیم که خیلی هم خوشایندمان نیست و می خواهیم از آن جا فرار کنیم و به خانه برویم، دکوراسیون محل کار چه فایده ای دارد؟ حق دارید، اما اگر بگوییم شاید دلیل این که محل کارتان را دوست ندارید همین دکوراسیون محل کار باشد که؟ به کارمندان گوگل و دیزاین شرکت گوگل دقت کرده اید؟ تصاویر پینترست را از شرکت ها و اداره های زیبا و شیک دیده اید؟

شاید هم مثل افراد بالا فکر نکنید و کارتان را دوست داشته باشید و از این که در آن مفید هستید لذت ببرید اما باز هم آن بازدهی ای که دلتان می خواهد را نداشته باشید. در این نوشته رازهایی برای دکوراسیون محل کار با شما در میان خواهیم گذاشت که بتوانید به عنوان یک کارفرما یا یک فریلنسر محل کار خودتان را به بهترین شکل دیزاین کنید و از کارتان لذت ببرید!

 

چرا طراحی دکوراسیون محل کار اهمیت دارد؟

قبل از این که شروع کنیم به رازهایطراحی دکوراسیون محل کار و چینش درست شرکت شما بپردازیم، اولا بیایید ببینیم که این دکوراسیون واقعا تا چه حد مهم است و اصلا چرا اهمیت دارد؟؟

  • علم روانشناسی بارها و بارها در پژوهش های متنوع ثابت کرده که رنگ ها، دکوراسیون داخلی، نحوه نورپردازی و حتی کوچک ترین جزئیات در خانه و محل کار چگونه روی افراد تاثیرات مثبت و منفی دارد و چطور با رعایت مسائل کوچک طراحی دکوراسیون محل کار در طراحی محیط اطراف، می توان تاثیرات بزرگ و عجیبی گذاشت!
  • با تاثیر خوب روی کارمندان، بازده آن ها بالا می رود و راندمان کارشان افزایش خواهد یافت. بازدهی بیشتر کارمندان چه معنی ای می دهد؟ بازدهی بیشتر شرکت، کار بهتر، نتیجه بهتر و پیشرفتی که به نفع کارفرما و کارمندان است!

دکوراسیون محل کار

اصول طراحی دکوراسیون محل کار

اصول طراحی دکوراسیون محل کار به حدی گسترده هستند که شاید در این نوشته نتوانیم همه را به تفصیل بررسی کنیم، اما به طور کلی مسائلی که باید در نظر گرفت نور مناسب، دمای خوب و مطبوع در محل کار، عایق بودن، آکوستیک بودن و کنترل سر و صدا در محل کار، مبلمان خوب و مناسب، توجه به روانشناسی رنگ و سایر موارد هستند.

 

نور مناسب در محل کار

نور مناسب در محل کار اولین رکن طراحی یک اداره خوب است. نور خوب انرژی بخش است و نور بد باعث خستگی و سردرد و کاهش بازدهی می شود. در اداره می توانید نور طبیعی و مصنوعی را ترکیب کنید و به بهترین نحو به کارمندان انگیزه بدهید.

دکوراسیون محل کار
ایجاد نور پردازی مناسب یکی از مهم ترین رکن های محل کار می باشد.

دمای مناسب در محیط کار

باورتان نمی شود تا چه حد دمای نامناسب می‌ تواند باعث خستگی و کاهش راندمان شود. تجهیزات مناسب تهیه کنید و گرمایش و سرمایش محل کار را به دقت کنترل کنید. تهویه هوا را فراموش نکنید!

 

کنترل سر و صدا در فضای کاری

سر و صدا یکی از عوامل استرس و حواس پرتی کارکنان است. برای کنترل صداها، بهترین راه بخش‌بندی داخلی درست در شرکت است. یعنی بخش‌های مختلف با توجه نوع فعالیتشان طبقه‌بندی شوند.

 

انتخاب رنگ در طراحی دکوراسیون محل کار

از یک پالت رنگی در محل کار استفاده کنید که اولا رسمی باشد دوما باعث سرزندگی کارمندان شود!

 

مبلمان در طراحی دکوراسیون محل کار

حالا که دیوارها کامل شدند بهتر است به مرحله انتخاب مبلمان برویم. مبلمان درست، راحتی جسمی و روحی کارکنان را به همراه دارند و از اجزای مهم دکوراسیون دفتر کار به حساب می‌آید. قبل از خرید مبلمان به کیفیت آن و ابعاد اتاق اداری توجه کنید.

طراحی دکوراسیون محل کار

تابلو برای طراحی دکوراسیون محل کار

تفاوت یک دفتر کار معمولی با محیطی شاداب و باهویت در استفاده از اکسسوری ها و موارد دکوری است. انواع گیاهان، گلدان‌ها، وایت برد، تقویم، ساعت و وسایل تزئینی از عناصر رایج برای تکمیل دکوراسیون محل کار هستند. اما مهم‌ترین و جذاب‌ترین دکور برای هر دفتر کاری تابلوها هستند. درست است که تابلو در دسته دکوری‌ها قرار می‌گیرد، اما وجود آن برای هر دفتر کار شیک و مدرنی ضروری است.

زیبا کردن محیط کار با یک تابلوی مناسب، رضایت کارکنان را از محیط افزایش می‌دهد. در واقع با یک تغییر ساده و بدون زحمت، کیفیت و انرژی کاری تا حد زیادی بالا می‌رود.

طراحی دکوراسیون محل کار با استفاده از گل و گیاه

هیچ راه حلی ارزان قیمت تر از استفاده از گل و گیاه برای آرامش فکر و روح در دفتر نیست. گیاهان هوا را با اکسیژن بیشتری طراوت می بخشند و تنها با نگاه کردن به آن ها می توان حس آرامش و سرزندگی پیدا کرد. اگر فکر می کنید زمان لازم برای مراقبت از گیاهان را ندارید، می توانید گیاهانی را انتخاب کنید که نیازی به توجه و مراقبت زیاد ندارند.

 

آیا باور دارید که بهترین ایده ها زمانی به ذهن خطور می کنند که اصلاً انتظارش را ندارید؟ با اصول طراحی دکوراسیون محل کار، دفتر کار خود را به یک مکان راحت تبدیل کنید و این ایده را امتحان کنید!

برای تماشای ایده های برتر و خلاق دکوراسیون محل کار از این ویدیو دیدن کنید.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.