نورپردازی در حمام

ایده های نورپردازی در حمام

نه تنها میان مردم بلکه میان برخی از طراحان هم نورپردازی در حمام از اولویت آخر برخوردار است. شاید برایتان عجیب باشد که نورپردازی در حمام نه تنها غیر ضروری و فرعی نیست بلکه یکی از مهم ترین اقدامات محسوب می شود. مخصوصا این که چگونه و با چه نوع وسایل روشنایی و به صورت اصولی آن را اجرا کنید اهمیت حیاتی دارد. از طرف دیگر حمام رنگ های زیادی ندارد پس نقش نورپردازی در حمام پر رنگ تر هم می شود.

برای این که یک حمام خسته کننده و بی روح نداشته باشید، نیاز به نورپردازی دقیق و اصولی حمام خود دارد. مثلا انتخاب شیشه برای نورپردازی در حمام نکته اول برای نورپردازی در حمام است. یک نورپردازی درست این است که انعکاس و عبور نور درستی داشته باشید که این موضوع با انتخاب شیشه مناسب برای حمام میسر خواهد شد.

 

ایده های نورپردازی در حمام

 

استفاده از لوستر کریستال برای نورپردازی در حمام

اگر طراحی کلاسیک و اسیپای لوکس مورد پسند شماست صد در صد باید یک لوستر کریستالی جذاب نصب کنید. شاید لوستر در حمام کمی عجیب باشد اما به محض نصب آن از نتیجه چنان شگفت زده می شوید که باورتان نمی شود تا امروز از آن استفاده نکرده اید! لوستر کریستال هم نور را خوب منعکس می کند و هم حالتی درخشنده به حمام می دهد.

نورپردازی در حمام
لوستر کریستالی مدرن برای نورپردازی مدرن

 

استفاده از وسایل روشنایی آنتیک

شاید شما هم از دست کسانی باشید که حالت کلاسیک را دوست دارند اما از درخشندگی لوستر کریستال لذت نمی برند، در این صورت پیشنهاد ما به شما استفاده از لوستر های آنتیک است!

 

نورپردازی در حمام با استفاده از لامپ های دیواری

لامپ های دیواری متداول ترین گزینه های نورپردازی در حمام هستند و طرفداران زیادی دارند، از همه نظر مناسب هستند و هزینه شان هم بسیار معقول خواهد بود.

 

نورپردازی در حمام با استفاده از وسایل روشنایی فانوسی شکل

وسایل روشنایی فانوسی و متمرکز را شاید در کلبه ها یا دکوراسیون روستایی دیده باشید، اگر از سبک سنتی خوشتان می آید می توانید آن را امتحان کنید و از نور زیبا و ملایم آن دز حمامی آرامش بخش استفاده کنید.

 

استفاده از لایه های مختلف نورپردازی

نورپردازی لایه ای در همه جای خانه تقریبا یک اجبار است و برای زیبایی هر چه بیشتر و همچنین کاربردی تر شدن فضا توصیه می شود، پس چرا از آن در حمام استفاده نکنیم؟ شما می توانید از سه نورپردازی دکوراتیو، کاربردی و عمومی در حمام استفاده کنید و از نتیجه لذت ببرید.

 

استفاده از لامپ های کریستالی

لامپ های کریستالی را در کنار ادوات چوبی حمام یا یک نور فانوسی استفاده کنید تا به چشم معجزه را ببینید!

 

نورپردازی در حمام با استفاده از لامپ در بالای آینه حمام

آینه حمام پر استفاده ترین آینه منزل است و روشنایی مناسب برای یک حمام خوب و لذت بخش اهمیت دارد.

 

استفاده از نور طبیعی و مناسب

اگر حمام شما به نور طبیعی دسترسی دارد از آن غافل نشوید چرا که اکثر حمام ها تنها به نور مصنوعی دسترسی دارند. اگر هم حمام شما مانند بیشتر حمام ها نور طبیعی ندارد، می توانید با ترکیبی از نور مهتابی و آفتابی فضا را شبیه به فضایی در حالت طبیعی کنید.

 

استفاده از لامپ های رنگی در حمام

لامپ های رنگی یکی از رویایی ترین دیزاین های حمام هستند، مخصوصا لامپ های کنترلی و لوسترهایی که رنگشان تغییر می کنند برای یک حمام آرامش بخش فوق العاده عالی هستند.

 

آن چه که در این جا به بیان آن پرداختیم ارائه نکاتی در زمینه نورپردازی در حمام بود. معرفی این راهکارها می تواند امکان انتخاب روش نورپردازی مناسب در حمام را برای شما فراهم کند. در کنار استفاده از وسایل روشنایی مناسب به یاد داشته باشید که از کلید برق مناسب نیز استفاده نمایید و در صورتی که از نمونه های قدیمی استفاده کرده اید، بهتر است نسبت به تعویض آن ها اقدام نمایید.

برای بازدید از برترین ایده های دیزاین و نورپردازی در حمام از این ویدیو دیدن کنید.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.