تزیین دیوار با قاب عکس و چیدمان اصولی تصاویر روی دیوار

تزیین دیوار | احتمالاً نصب و چیدمان قاب عکس روی دیوار و تزیین دیوار در نگاه اول در نظر بسیاری از افراد کار ساده و پیش پا افتاده ای است. اما همین افراد زمانی که شروع به کار می کنند و می خواهند قاب عکس های خود را بر روی دیوار نصب کنند، متوجه سختی های کار و کافی نبودن اطلاعات خود در این زمینه خواهند شد.

از آنجا که تزیین دیوار با قاب عکس از فرمت های خاص چیدمان پیروی می کند و تا زمانی که در مورد این فرمت ها آگاهی نداشته باشید، چیدمان شما زیبا نخواهد شد . در این نوشته قصد داریم تا شما را با شیوه های حرفه ای چیدمان قاب عکس روی دیوار، نحوه ی ایجاد تعادل مناسب و طرح بندی قاب عکس های دیواری در مناطق مختلف خانه، آشنا کنیم.

برای تزیین دیوار چه کنیم؟

نحوه ی چیدمان قاب عکس ها روی دیوار بسیار مهم است و همان طور که گفته شد از فرمت خاصی پیروی می کند.  گاهی برخی از افراد چنان هنرمندانه این کار را انجام می دهند که باعث سریع تر شدن تپش قلب اطرافیان می شوند. اما ما چگونه می توانیم  این گونه به شیوه های عالی قاب عکس های خود را طراحی کنیم؟

بهتر است  قبل از هر کاری یک عکس خالی از دیوار مورد نظر خود تهیه کنید، اگر قصد دارید میز یا مبل خاصی را نیز در مجاورت دیواری که قاب عکس ها روی آن نصب می شود، داشته باشید بهتر است آن را هم در تصویر قرار دهید . سپس با استفاده از یک برنامه ی گرافیکی رایگان مانند picmonkey  شروع به ایجاد پوسته های مختلف تصویر کنید.

به این صورت می توانید به طور عینی در فضای مجازی تزیین دیوار خود را مشاهده کنید و زمانی که تزئین قاب ها مطابق میل تان بود تصویر را ذخیره و سپس شروع به تهیه ی قاب عکس ها نمایید.

نکات اصولی برای چیدمان قاب عکس روی تزیین دیوار

  • اولین گام در چیدمان قاب عکس روی تزیین دیوار، مشخص کردن خط نگاه است، زیرا قاب عکس ها باید کمی بالاتر از خط نگاه نصب شوند.
  • دومین گام ایجاد مجموعه ای از تزئینات هنری با قاب عکس های دیواری است. این روش راه مناسبی برای ایجاد کانون توجه است. راز موفقیت در طراحی این مجموعه توازن و نظم می باشد. در نظر داشته باشید، نظم از عوامل مهم و تاثیر گذار در چیدمان و دکوراسیون محسوب می شود. در چیدمان قاب عکس روی تزیین دیوار، نظم به معنی هماهنگی و ترتیب المان های به کار رفته می باشد. از رنگ، بافت، متریال ها گرفته تا مبلمان و عناصر به کار رفته در منزل می بایست از این نظم تبعیت کنند. کنار هم قرار گرفتن این ایده ها و المان های هماهنگ، منجر به زیبایی می شود. به یاد داشته باشید در این کار با صرف وقت، صبوری و طراحی مناسب توفیق به دست می آورید.
  • در صورتی که می خواهید از یک قاب عکس تک برای تزیین دیوار بزرگ استفاده کنید به نکاتی مانند اندازه ی قاب عکس نسبت به سایز اجزایی که در کنار دیوار هستند و مواردی که در اطراف قاب استفاده می شود دقت کنید.
  • اگر قرار است قاب عکس دیواری شما در فضای بالای یک کاناپه نصب شود، حتماً باید جای قرار گیری قاب ها را متناسب با کاناپه تنظیم کنید. در این حالت اگر گالری قاب عکس شما نسبت به مبلمان بزرگ است فاصله ی این گالری نسبت به مبلمان باید کمتر و بالعکس اگر گالری شما نسبت به مبلمان کوچک است فاصله ی گالری از مبلمان باید بیشتر باشد.
  • نکته ی بسیار مهم بعدی این است که ابتدا قاب عکس ها را مطابق فرمت های عنوان شده تهیه کنید و سپس عکس ها را طبق قاب ها چاپ کنید. زیرا ممکن است برای عکس در اندازه های مختلفی که شما قبلاً چاپ کرده باشید قاب عکس متناسب و هماهنگ موجود نباشد.
  • در چیدمان و ایجاد ارتباط میان قاب عکس ها محتوای آن ها را نیز در نظر بگیرید مثلاً عکس سفرها، عکس های سیاه و سفید، کارت پستال ها یا … و بر اساس آن محتوا قاب ها را کنار هم بچینید تا با هم معنا پیدا کنند. و اما در صورتی که سبک و رنگ های مختلفی را در نقاشی ها یا تصاویر خود داشتید، روی فریم های یکنواخت برای ایجاد یک تصویر هماهنگ تمرکز کنید.
  • می توانید قبل از نصب نهایی و چیدمان قاب عکس روی دیوار تعدادی قاب با کاغذ در اندازه های تعیین شده تهیه کنید و روی دیوار بچسبانید تا به صورت فیزیکی هم از چیدمان قاب ها روی دیوار اطمینان حاصل کنید.
  • در چیدمان قاب عکس روی دیوار توجه کنید  مجموعه ی عکس های تیره تر را در قسمت هایی که نور کافی دارند و یا از نور پردازی استفاده شده است و مجموعه ی عکس های روشن را در قسمت های تاریک تر خانه جمع آوری کنید.
  • بعد از نصب قاب ها در فرمت دلخواه، نور پردازی را برای تأثیر گذاری بیشتر مجموعه ی روی دیوار در نظر داشته باشید، برای ایجاد جلوه ی بیشتر سعی کنید جهت نور به سمت دیوار تابیده شود و همچنین از نور پردازی های خیر کننده خودداری کنید، زیرا در تزیین دیوار نور نباید خیره کننده باشد.

 

پیشنهاد نویسنده: تغییر دکوراسیون خانه برای فصل سرما

همچنین می توانید برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری مجموعه دکوریار از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

0 دیدگاه روشن تزیین دیوار با قاب عکس و چیدمان اصولی تصاویر روی دیوار

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.