همه چیز درمورد سبک دکوراسیون سنتی شرق دور

منظور از دکوراسیون سنتی شرق، سرزمین‌هایی مانند چین و ژاپن هستند. دکوراسیون سنتی این سرزمین ها بسیار ساده طراحی شده و این سادگی نمایانگر سبک زندگی فروتنانه و به دور از تجملات مردمان این سرزمین‌ها است.

میزها و صندلی‌های کوتاه و مربع شکل، تشک به جای تخت، درب‌ها و پنجره‌های کشویی و نقوش مینیاتوری ژاپنی همگی احساس نوستالژیک فیلم‌های شرقی را تداعی می‌کنند. این سبک دکوراسیون، به خاطر استفاده از لوازم و عناصر گوشه‌دار، بسیار نزدیک به سبک‌های دکوراسیون مدرن است. همچنین پالت رنگ به کار برده شده در این سبک دکراسیون بیشتر از رنگ‌های خنثی تشکیل شده است.

مشخصات سبک دکوراسیون سنتی شرق

سبک دکوراسیون شرقی که با نام سبک دکوراسیون اورینتال نیز شناخته می شود، برگرفته از کشورهای آسیای شرقی مانند چین و ژاپن می باشد. در این کشورها میتوان سادگی در طراحی و طرح های شلوغ، هر دو را در کنار هم مشاهده کرد.

همچنین معمولا این کشورها از علومی همانند علم فنگ شویی در چیدمان منزل استفاده می کنند که باعث کاهش استرس تا حد چشمگیری در محیط داخلی می شود. محوریت اصلی دکوراسیون شرقی بر ایجاد محیطی آرام، دوستانه و گرم می باشد. در کل سبک های شرقی تلاش می کنند تا شما را از تمامی شلوغی ها و استرس های روزمره دور کرده و آرامش را برای شما به ارمغان بیاورند. همچنین در سبک های دکوراسیون شرقی به خوبی می توان محیطی گرم و آرام را تجربه کرد.

 

رنگ های پر مصرف در دکوراسیون سنتی شرق

سبک شرقی مانند سبک های دکوراسیون ساحلی، استوایی و غیره از رنگ های گرم، پرنشاط و سرزنده در محیط داخلی استفاده می کند. یکی از اصولی که برای انتخاب رنگ در دکوراسیون شرقی رعایت می شود الهام گرفتن از طبیعت می باشد.

به طور مثال رنگ هایی مانند سبز که برگرفته از گیاهان است و یا آبی که برگرفته از آب و یا رنگ آسمان است در این سبک بسیار دیده می شود. بهتر است در سبک دکوراسیون اورینتال یا همان شرقی، از رنگ هایی با غلظت پایین و طیف رنگی روشن استفاده شود تا باعث ایجاد انرژی بیش از حد و استرس در محیط نگردد. رنگ هایی مانند صورتی، قرمز، زرشکی، سبز، آبی، کرمی، خاکستری و غیره از رنگ های پرکاربرد در این سبک دلنشین می باشند.

 

نور در دکوراسیون سنتی شرق

در این سبک نیز همانند اکثریت سبک های دکوراسیون داخلی استفاده از نور طبیعی خورشید امری مهم و حیاتی به شمار می آید. محیطی شرقی محیطی است که بتوان از نور طبیعی به خوبی در آن استفاده کرد. البته این نکته را باید بدانید که منابع نوری مصنوعی نیز در این سبک اهمیت ویژه ای دارند. چراغ های سقفی فانتزی کاغذی، فانوس های کاغذی و همچنین شمع، از منابع نوری پرطرفدار در دکوراسیون شرقی می باشند.

عناصر به کار گرفته در دکوراسیون سنتی شرق

عناصر به کار رفته در دکوراسیون سنتی شرق به طوری انتخاب می شوند که بتوانند تداعی کننده طبیعت باشند. استفاده از گل ها و گیاهان طبیعی مانند بامبو در دکوراسیون شرقی بسیار دیده می شود.

همچنین استفاده از سنگ و چوب در دکوراسیون سنتی شرق بسیار رواج دارد. به طور مثال برای صندلی ها می بایست حتما از چوب طبیعی درختان استفاده شود و یا برای پارچه ها در این سبک می بایست از متریال های طبیعی همانند ابریشم و غیره استفاده شود. یکی از عناصر پراستفاده از سبک های شرقی مجسمه ها می باشند.

در دکوراسیون سنتی شرق نیز مجسمه هایی با طرح های آسیای شرقی کاربرد بسیاری دارد. کفپوش چوبی، مجسمه های سنگی کوچک و تزئینی، پارتیشن های چوبی و شیشه ای، گلدان های سفالی و چینی و غیره نیز در این سبک بسیار استفاده می شود.

 

اتاق نشیمن در دکوراسیون سنتی شرق

سادگی در اتاق نشیمن یکی از اصول مهم در آن است. معمولا در اتاق نشیمن شرقی یا از رنگ های روشنی همانند سفید، کرمی، عاجی و غیره استفاده شده و یا از رنگ هایی همانند قرمز، زرشکی، قهوه ای و غیره در آن استفاده می شود که این کار بستگی به سلیقه شما دارد. مبلمان ساده با پایه های فلزی، مجسمه های شرقی، میزهای چوبی با طرح های شرقی، حصیر، پرده های نازک، مبل های تک نفره حصیری، آباژور و غیره در اتاق نشیمن شرقی به خوبی دیده می شود.

 

اتاق خواب در دکوراسیون سنتی شرق

اتاق خواب در تمامی سبک های دکوراسیون داخلی محلی برای استراحت ساکنین منزل می باشد. در صورت چیدمان غیراصولی در آن می توان به راحتی آرامش و تمرکز را از اهالی خانه سلب کرد.

دکوراسیون شرقی از آن دسته سبک هایی است که می توان با آن آرامش و راحتی را به صورت هرچه تمام در اتاق خواب به ارمغان آورد. در اتاق خواب شرقی می توان از رنگ های خنثی مانند خاکستری، نقره ای و غیره استفاده کرد. تخت خواب موجود در اتاق شرقی یا از طرح های قدیمی به صورت فاخر استفاده شده و یا از طرح های تخت خواب مدرن بهره می گیرد. نور طبیعی در اتاق خواب شرقی می بایست تا حد امکان رعایت شود. استفاده از آباژورهایی با طرح های برگرفته از طبیعت، زیبایی دوچندانی را به اتاق خواب شرقی هدیه می دهد.

دکوراسیون سنتی شرق مناسب چه کسانی است؟

انواع دکوراسیون سنتی شرق وجود دارند که می توان اغراق را در آن ها مشاهده کرد. به طور مثال سبک های دکوراسیون مدرن مانند سبک دکوراسیون مینیمال، اسکاندیناوی و غیره که سادگی در آنها بسیار است و یا سبک های دکوراسیون اروپایی مانند سبک دکوراسیون فرانسوی، آرت دکو و غیره که می توان اشرافیت و تجلل را به خوبی در آنها مشاهده کرد.

اما در تمامی دکوراسیون سنتی شرق می توان به تعادل رسید. در این سبک ها همانند همین سبک دکوراسیون اورینتال، نه خبری از سادگی بیش از حد است و نه خبر از تجلل و فخر، پس اگر به دنبال تعادل در محیط داخلی هستید دکوراسیون سنتی شرقبرای شما بسیار مناسب خواهد بود.

پیشنهاد نویسنده: همه چیز درمورد سبک دکوراسیون مدرن قرن بیستم

همچنین می توانید برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری مجموعه دکوریار از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

0 دیدگاه روشن همه چیز درمورد سبک دکوراسیون سنتی شرق دور

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.