نقش آکواریوم در دکوراسیون منزل

آکواریوم در دکوراسیون یک قسمت کوچک و زنده از اقیانوس های بی پایان را به نمایش می گذارد و آرامشی سحرانگیز در فضای خانه ایجاد می کند. سفر به اعماق دریا شگفت انگیز و رویایی است و یکی از سفرهایی است که همواره آرزوی افراد می باشد. شما می توانید با قرار دادن یک آکواریوم در فضای خانه تکه ای از اقیانوس را در معرض نمایش بگذارید و از زیبایی آن لذت ببرید.

آکواریوم از مهم ترین عناصر زیباسازی فضا محسوب می شود و در واقع تابلویی زنده و واقعی از حرکت ماهیان در آب می باشد. با استفاده از این عنصر دکوراتیو یونیک می توان زیبایی و آرامش را به فضای منزل وارد کرد و تغییر و تحول بی نظیری در دکوراسیون خانه ایجاد نمود. آکواریوم را می توان در هر فضایی از خانه قرار داد اما برای ایجاد تاثیر بیشتر آن را در مکانی قرار دهید که زیبایی چشم گیری داشته باشد.

برخی از قسمت های خانه به نحوی طراحی شده اند که زیبایی آکواریوم را دوچندان می کنند و برخی مکان های دیگر به دلیل این که بیشتر در معرض دید هستند، بهترین مکان برای تعبیه آکواریوم محسوب می شوند. در زیر به انواع آکواریوم های دکورلاتیو و مکان استفاده از آن ها اشاره شده است که این امر می تواند شما را در طراحی دکوراسیون منزل راهنمایی کند و ایده های جدیدی را در اختیار شما قرار دهد.

 

انواع آکواریوم در دکوراسیون

نقش آکواریوم در دکوراسیون منزل

آکواریوم استوانه ای

در تصاویر زیر نمونه هایی از آکواریوم استوانه ای شکل را مشاهده می کنید که نمایی بسیار شیک و زیبا به فضای خانه بخشیده است. نورپردازی در این آکواریوم ها باعث شده تا زیبایی دکوراسیون داخلی دو چندان شود و نمای خانه شیک تر به نظر بیاید.

 

آکواریوم زیرمیزی

آکواریوم در دکوراسیون زیر میزی در زیر سطحی از شیشه یا چوب قرار قرار گرفته اند و به عنوان یک میز مجزا می توانید از آن ها استفاده کنید و روی آن ها وسایل مورد نیاز یا تزئینی بچینید. این نوع آکواریوم علاوه بر زیبایی بی نظیری که به دکوراسیون داخلی می دهد، حسی سرشار از آرامش به ساکنین منزل منتقل می کند. آکواریوم زیرمیزی را می توان در هر مکانی از خانه تعبیه نمود؛ از جمله اتاق نشیمن، اتاق خواب، جزیره آشپزخانه و غیره.

 

آکواریوم دیواری

این نوع آکواریوم در دکوراسیون در ابعاد مختلف در داخل دیوار تعبیه می شوند، در واقع آن ها بخشی از دیوار محسوب می شوند. آکواریوم های دیواری به دلیل ابعاد بزرگی که دارند نمایی زنده تر و واقعی تر از اقیانوس را به نمایش می گذارند و جذابیت و زیبایی بی نظیری در طراحی داخلی ایجاد می کنند.

 

آکواریوم بین کابینتی

آکواریوم بین کابینتی برای پر کردن فضای بین کابینت های بالایی و پایینی آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد. وجود این عنصر دکوراتیو در فضای آشپزخانه ایده ای بسیار خلاقانه و جذاب برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه به شمار می رود.

 

آکواریوم به عنوان پارتیشن

پارتیشن بندی به معنای تفکیک و جداسازی فضاهای مختلف خانه است. در طراحی داخلی به سبک مدرن به جای دیوار از پارتیشن بندی با پارتیشن های متفاوت از جنس چوب، پی وی سی و شیشه استفاده می شود. پارتیشن بندی را می توان با آکواریوم در دکوراسیون نیز انجام داد و به جای استفاده از پارتیشن بندی با متریال های ذکر شده، از آکواریوم استفاده نمود. آکواریوم علاوه بر ایجاد زیبایی می تواند نقش یک حائل را بین مکان های مختلف خانه ایفا کند.

 

پیشنهاد نویسنده برای آکواریوم در دکوراسیون: نکات مهم و تخصصی چینش خانه

 

نقش آکواریوم در دکوراسیون منزل

موارد مهم در خرید آکواریوم در دکوراسیون

 

قیمت و هزینه های جانبی آکواریوم در دکوراسیون

قیمت آکواریوم از مهم ترین عوامل در خرید شما محسوب می شود. شما می توانید با توجه به میزان پولی که می خواهید در این زمینه خرج کنید، آکواریوم موردعلاقه خود را خریداری نمایید. از عوامل مهم در تعیین قیمت آکواریوم می توان به دستگاه تصفیه آب، مخزن آکواریوم، نوع روشنایی، فیلترهای بهداشتی، نوع شن و ماسه های کف، لوازم و اکسسوری های تزئین آکواریوم، وسایل تمیزکاری آکواریوم اشاده نمود.

 

اندازه آکواریوم در دکوراسیون

قبل از این که برای خرید آکواریوم اقدامی انجام دهید، باید مکان مناسب برای قرار دادن آکواریوم در خانه را در نظر بگیرید و براساس آن، آکواریومی با ابعاد و اندازه مناسب را خریداری نمایید. در صورتی کی می خواهید آکواریوم را داخلی دیوار، داخل میز مبل یا داخل جزیره آشپزخانه قرار دهید، باید حتما اندازه دقیق آن را محاسبه کنید تا در نهایت با مشکل کوچک یا بزرگ بودن آکواریوم مواجه نشوید.

 

وزن آکواریوم

به طور کلی آکواریومی که 60 لیتر آب را در خود جای می دهد، حدود 45 کیلوگرم وزن دارد. به همین دلیل باید از محکم بودن جای آکواریوم مطمئن شوید و آن را در جایی قرار ندهید که وزن آکواریوم سبب فشار به آن بخش شود.

 

انتخاب آبزی مناسب

اگر اولین بار است که اقدام به خرید آکواریوم در دکوراسیون می کنید، بهتر است ماهی هایی که نگهداری ساده ای دارند را خریداری کنید. سپس به مرور که با این نوع حیوانات خانگی آشنا شدید، آبزیان زینتی یا گوشت خوار را نیز می توانید خریداری نمایید. دقت کنید که اگر ماهی انتخابی شما به فضای زیادی برای زندگی نیاز دارد، این امکان را برای او فراهم کنید.

نقش آکواریوم در دکوراسیون منزل

 

همچنین می توانید برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری مجموعه دکوریار از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

0 دیدگاه روشن نقش آکواریوم در دکوراسیون منزل

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.