شما اینجایید:

صفحه اصلی تغییر دکوراسیون معرفی نرم افزار طراحی دکوراسیون

معرفی نرم افزار طراحی دکوراسیون

پشت هرطراحی دکوراسیون  خیره کننده خانه یا پروژه تجاری باشکوه، نرم افزار طراحی داخلی قدرتمندی وجود دارد. این ابزار ها به تبدیل دید یک طراح به واقعیت کمک می کند.یک نرم‌افزار طراحی دکوراسیون  مناسب به شما در پیاده سازی  طرح  های ذهنی و ارائه آن کمک می‌کند و به جریان کاری نظم و سرعت می‌بخشد. هر برنامه طراحی دکوراسیون دارای امکانات مختص به خود است، طراحی فضا، چیدن مبلمان ، مدل‌سازی و…

تیم دکوریار  بهترین نرم افزارهای دوبعدی و سه بعدی را برای طراحی داخلی آزمایش کرده است تا ببیند کدام یک بهترین دقت را در طراحی و اندازه گیری دارد.

برای الهام بیشتر، بهترین نرم افزار های طراحی دکوراسیون داخلی  را برای طراحی  فضاهای داخلی و بیرونی شما در این مقاله بیان کرده ایم . اگر به دنبال آشنایی با نرم افزار های طراحی دکوراسیون داخلی هستید با ما همراه باشید.

نرم افزار طراحی داخلی چیست؟

نرم افزار طراحی دکوراسیون ، یک نرم افزار کامپیوتری است که فضای لازم برای پیاده سازی ایده های  طراحان داخلی را ایجاد می کند. این برنامه ها دارای تنوع زیادی است و هرکدام ویژگی خاص ، مختص خودش را دارد. برخی از این نرم افزار ها برای طراحی فضا های خاصی طراحی شده‌اند، مثلا برای طراحی اتاق خواب یا آشپزخانه، در حالی که سایر برنامه‌ها برای طراحی های کلی‌تری ساخته شده‌اند. برخی از این برنامه‌ها رایگان هستند و برخی دیگر برای استفاده نیاز به خرید اشتراک دارند.

بهترین نرم افزار طراحی داخلی سال 2024 :

1.Floor planner

Floorplanner یک برنامه طراحی داخلی آنلاین برای افراد و شرکت ها است که به شما امکان می دهد همه چیز را از یک اتاق تا یک طبقه کامل یا حتی یک ساختمان دوباره طراحی کنید.

این یک ابزار طراحی  دکوراسیون داخلی خانه مبتنی بر وب است. بنابراین می توانید از طریق مرورگر به طرح های خیره کننده برسید.

کار در Floorplanner روان و ساده است و به شما امکان می دهد اتاق ها را با دقت واقعی ایجاد ، تجهیز و طراحی دکوراسیون کنید. بهتر از همه، اگر نیازهای شما تخصصی نباشد ​​، استفاده از برنامه رایگان است. رایگان بودن برنامه کار را برای طراحان آماتور یا کسانی که هنر طراحی دکوراسیون  داخلی را یاد می گیرند ایده آل می کند.

اگر حساب رایگان را خیلی محدود می‌دانید، چندین گزینه اشتراک در دسترس شماست. قیمت کسب و کار از 59 دلار در ماه برای تیم ها شروع می شود. قیمت تکی از 5 دلار شروع می شود. شما همچنین یک سیستم اعتباری پیدا خواهید کرد. همانطور که اعتبار کسب می کنید، می توانید قفل ویژگی های اضافی را که معمولاً با طرح شما مرتبط نیستند باز کنید. با این حال، تمام این طراحی مبتنی بر مرورگر است، بنابراین نیاز به یک اتصال دائمی دارد.

پیشنهاد نویسنده :دکوراسیون مینیمال در طراحی داخلی چیست؟

2.Sketchup

با این نرم افزار طراحی دکوراسیون می توان انجام ترسیمات دو بعدی سریع را با سریع ترین راه ، ایجاد سریع فرم های ساده و  conceptual از طرح های موجود در ذهن طراح ، سه بعدی سازی سریع فرم های ساده ،

این نرم افزار قابلیت نصب پلاگین وی ری جهت ایجاد تصاویر واقعی را دارد. مدت زمان یادگیری نرم افزار تقریبا یک ماه و روزی سه ساعت است . نرم افزار را می توان خود آموز یاد بگیرید.

3.نرم افزار رویت Revit

این نرم افزار ویژگی های زیادی دارد که باعث برتری آن نسبت به سایر نرم افزارهای طراحی دکوراسیون داخلی می شود. با فراگیری این نرم افزار، نه تنها می توانید طراحی های چشم نواز داخلی تولید کنید، بلکه  می توانید از آن برای طراحی معماری نیز استفاده کنید. از ویژگی های بارز این نرم افزار می توان به انجام ترسیمات دو بعدی و سه بعدی سازی اجرایی طرح ها ،ترسیم داده ها به سادگی و تنها با چند کلیک  ، سازگار با اکثر نرم افزارهای معماری اشاره کرد.

 

پیشنهاد نویسنده:مقایسه ی انواع سبک طراحی دکوراسیون ۲۰۲۴

4.Chief Architect Home Designer Suite

Home Designer Suite نرم افزار طراحی  دکوراسیون داخلی به سبک حرفه ای را ارائه می دهد که آن را قدرتمند می کند اما منحنی یادگیری را نیزپیچیده می کند.

اگر به دنبال برنامه‌ای دقیق باابزارهای ویرایشکاربردی و هر چیز دیگری هستید، تا مواد مورد نیاز برای طراحی های سفارشی وخاص را پیاده سازی کنید . این بهترین نرم‌افزار طراحی دکوراسیون  داخلی برای شماست.

 

این برنامه طراحی دکوراسیون داخلی بسیار کامل است. شما تقریباً بر همه چیز کنترل کامل دارید. علیرغم پیچیدگی ظاهری آن، ابزارهای خودکار بسیاری وجود دارند که کارهای زیادی را برای شما انجام می دهند و شما را قادر می سازند تا روی جزئیات تمرکز کنید و یک طرح را به یک خانه تبدیل کنید.

 

3. NCH Software DreamPlan

DreamPlan بهترین نرم افزار طراحی خانه است اگر ابزاری قدرتمند و ساده برای  استفاده می خواهید به شما این نرم افزار را پیشنهاد می دهیم.

برنامه طراحی دکوراسیون داخلی، برای ویندوز و مقابل نصب و راه اندازی است و به شما کمک می‌کند . با این نرم افزار می توانید،ساختمان‌ها را در سطوح مختلف طراحی کنید.  حتی این نرم افزار ها ، شامل طراحی منظره نیز می شود. این نرم افزار طراحی دکوراسیون  ساخته شده است که به شما امکان  دهد به راحتی تغییراتو طرح های مد نظر را انجام دهید.

اما، در بررسی ما، چیزی که ما واقعاً در مورد یاین نرم افزار  به عنوان  بهترین ابزارهای  طراحی خانه دوست داشتیم ، این است که “طراحی شده است تا تغییرات را آسان کند، و حتی از راه خود برای کمک به درک عملکرد درونی برنامه به شما کمک کند.”

حالت ردیابی مخصوصاً برای کسانی که دارای پلان های موجود هستند مفید خواهد بود. اینها را می توان به نرم افزار طراحی خانه وارد کرد و به مدل سه بعدی تبدیل کرد.

برای کسانی که به تازگی با نرم افزار طراحی دکوراسیون  داخلی شروع به کار کرده اند، آموزش های ویدئویی موجود در یوتیوپ، به شما کمک می کند تا عملکرد درونی برنامه را درک کنید.

 

4. HomeByMe

HomeByMe یک ابزار آنلاین رایگان طراحی سه بعدی است که به شما این امکان را می دهد که در طراحی دکوراسیون داخلی و محوطه سازی بتوانید به کار بپردازید. می توانید خانه رویایی خود را از ابتدا به صورت سه بعدی بسازید، فضای داخلی ایده آل خود را برنامه ریزی کنید و به این فکر کنید که چگونه می توانید محوطه سازی را در خارج از یک ملک ایجاد کنید.

 

 

کلام آخر

به کمک این نرم‌افزارها می‌توان طرح یک اتاق یا یک ساختمان  را ایجاد کرد. برای طراحی انجام شده ، مبلمان ، میز و لوازم  متناسب با طراحی و دکوراسیون موجود در فضا را برای آن انتخاب و لیستی از وسایل موردنیاز طراحی را تهیه کرد. می‌توانید با کمک این برنامه‌ها طرح‌ها و دکوراسیون های متنوع را برای فضای مدنظر خود را امتحان و مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید. اگر به طراحی دکوراسیون علاقمند هستید، نرم‌افزار مناسب به شما کمک می‌کند طرح و ایده‌های خود را قبل از نهایی شدن و اقدام به اجرا ببینید و ارزیابی کنید.

سوالات متداول

چطوری کار با نرم افزار طراحی دکوراسیون را یاد بگیریم؟

موسسه های فنی زیادی در این زمینه وجود دارد .ولی اگر قصد یاد گیری خود آموز نرم افزار طراحی دکوراسیون خاصی را دارید می توانید از یوتیوپ و یا سایت خود نرم افزار استفاده کنید.

چه نرم افزاری مناسب برای طراحی دکوراسیون هست؟

نرم افزار های بسیاری وجود دارد ولی می توان به نرم افزار های زیر اشاره کرد که تقریبا استفاده از آن ها رایگان هست. Autodesk 3Ds Max. Archicad. Autodesk Revit. Sketchup. Blender. Chief Architect. AutoCAD LT.

بهترین برنامه طراحی دکوراسیون رایگان ؟

بهترین نرم افزار موجود ندارد و هریک از نرم افزار های موجود بسته به نیاز شما کاربرد خاصی خود را دارد ولی نرم افزار های ذکر شده در این مطلب بسیار کاربردی هستند.

چگونه یک نقطه کانونی در یک اتاق ایجاد کنم؟

یک نقطه کانونی را می توان از طریق یک مبلمان برجسته، یک آباژور برجسته، یک اثر هنری یا یک دیوار با رنگ ها یا الگوهای برجسته ایجاد کرد.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.