مبل مناسب خانه های کوچک

کدام مبل مناسب خانه های کوچک است؟ بهترین مبلمان منزل برای شما کدام است؟ بی ‎مقدمه بگویم: برای مبله کردن خانه ‎های کوچک می ‎توانید از مبل‌ های ال، یا یک کاناپه تک به همراه چند صندلی، یا یک نیم ست و یا یک دست کامل یا ناقص مبلمان ظریف و جمع و جور استفاده کنید که دارای کمترین حد از انحنا و دسته باشند.

 

در بهینه ‎ترین حالت برای تهیه مبل مناسب خانه های کوچک، می ‎توانید از مبل‌ هایی استفاده کنید که اصولاً فاقد دسته باشند و اسکلت‌ بندی آن‌ ها کاملاً بدون انحنا و در قالب خطوط مستقیم عمودی و افقی باشد و نیز به گونه ‎ای طراحی شده باشند که بتوانند در کنج خانه نیز قرار گیرند تا امکان استفاده بهینه از فضای کوچک خانه شما به حداکثر خود برسد. چنین مبلمانی غالباً همان مبل ال خواهد بود.

مبل ال، مطرح ترین گزینه برای مبل مناسب خانه های کوچک

ما معمولا مبل‌ های ال را به صورت مبل‌ های راحتی نه چندان زیبا و با کیفیت می‎ شناسیم اما امروزه انواع مدلهای مبلمان ال به قدری متنوع هستند که هر سلیقه‌ ای را می ‎توانند راضی نگه دارند.

امروزه حتی مبل‌ های سلطنتی نیز به شکل مبل ال طراحی می ‎شوند که تنها در دو انتها دارای دسته هستند. این مبل‌ ها از نظر بلندی پایه و تاج‌ ها و منبت ‎کاری و … کاملاً شبیه مدل های سبک مبل سلطنتی هستند با این تفاوت که همچون مبل‌ های ال در کنار هم قرار می ‎گیرند و تنها در دو انتها از دسته برخوردار هستند.

برای داشتن مبل مناسب خانه های کوچک خود حتی می ‎توانید از این هم فراتر رفته و بخشی از خانه خود را با ایجاد چند کمد یا کشوی کوتاه، بلندتر از کف نمایید و سپس روی آن تشک‌ های مبل را قرار دهید و به این ترتیب یک فضای مبله جمع و جور و دو منظوره ایجاد نمایید.

شاید علت توجه زیاد به مبل‌ های ال در بازار مبل امروز، به دوره‎ ای برگردد که در آن به سر می ‎بریم؛ دوره‌ ای که مدرنیسم یکی از محبوبترین سبک‌های دکوراسیون بوده و مبل های ال نیز در ذات خود مدرن هستند؛ زیرا در اصل خود، بسیار ساده و کاربردی و بهینه طراحی شده اند با کمترین زواید.

 

دو انتخاب مطرح جهت تهیه مبل مناسب خانه

 

مبل ال مبل مناسب خانه

کاناپه تک به همراه هر نشیمن دیگری که می‎ پسندید از پاف و صندلی‎ های خاص و معمولی گرفته تا مبل تک.

نیم ست مبل مناسب خانه

یک ست کامل یا ناقص از مبل‌ های جمع و جور با دسته های کوچک یا تقریبا حذف شده. ابتدای مقاله، در مورد مبل ال به تفصیل صحبت کردیم، اما اگر شما به هر دلیلی  مبل‌ های ال را دوست ندارید و در پی یک ست مبل مناسب برای خانه های کوچک هستید، گمان نکنید که به جهت کوچک بودن خانه مجبور به تهیه مبل‎های خاص و محدودی هستید. بلکه شما می‌ توانید یک کاناپه تک از مدل مبل مورد علاقه خود خریداری نمایید و با اضافه کردن چند پاف ،صندلی یا مبل تک خاص، که می‎ تواند لزوما از مدل کاناپه هم نباشد، یک نیم ست درست کنید.

مطمئن باشید که اگر این کارها را برای انتخاب مبل مناسب خانه با سلیقه و دقت انجام دهید خانه شما زیبا خواهد شد.  استفاده حداکثری از نور طبیعی، نورپردازی مناسب، ظرافت مبل‌ ها و سایر اشیا، استفاده از رنگ‌ های روشن، تمام ست نبودن مبلمان، تمیز و مرتب و با کیفیت بودن وسایل و غیره برخی از مولفه‎ هایی هستند که موجب شده‌ اند که پیش از به چشم آمدن کوچکی خانه، زیبایی و هارمونی و خوش ‎نشین بودن آن به چشم ‎آید.

کیفیت برای دکوراسیون‌ هایی که با محدودیت‌ های عمومی مواجه هستند یک نکته کلیدی است. کیفیت خوب اجزای دکوراسیونی که انتخاب می ‎کنید موجب جلوه بیشتر و راحتی بیشتر می‎شود که کاملاً نقص های احتمالی دکوراسیون شما را می‎ پوشاند.

عواملی چون استفاده از وسایل و مصالح با کیفیت در مبل مناسب خانه که غالبا به رنگ روشن هستند و در برخی قسمت‌ ها نیز صیقلی بوده و نور را منعکس می‌ کنند،  انتخاب درست مبلمان و تمام ست نبودن آن (که مانع از پر و شلوغ شدن فضا شده) و استفاده حداکثری از نور طبیعی و  نمادهای مدرنی که در دکوراسیون استفاده شده و … موجب شده که کوچکی خانه، تحت الشعاع چشم‌ نواز و مدرن بودن آن قرار گیرد.

اگر شما مبل‌های راحتی و مدرن را نمی ‎پسندید و تمایل دارید که مبل‌ های شما شکل و شمایل مبل‌ های سلطنتی و حال و هوای کلاسیک داشته و قدری رسمی و مجلل باشد، می ‎توانید اقدام به خرید ست مبلهای کلاسیکی نمایید که اجزای مختلف آن می ‎توانند در قسمت های مختلف خانه استفاده شوند و می‎ توان از اجزای مختلف آن‌ ها علاوه بر پذیرایی در اتاق‌ ها و راهروها نیز استفاده نمود.

شاید بتوان گفت بهترین مبل مناسب خانه های کوچک همان مبل های ال هستند، اما اگر شما این نوع مبل‌ها را نمی ‎پسندید می‎ توانید مبل خود را به گونه ‎ای انتخاب کنید که قطعات آن، کنار هم چفت شوند. به این منظور مبل ها باید انحناهای کمی داشته باشند و دسته‎ های آ‌نها به حداقل رسیده یا حتی حذف شده باشند. همچنین اگر مبل‌ ها ظرافت بیشتری داشته باشند جمع و جورتر به نظر می رسند. به دسته مبل‌ های زیر و چیدمان متفاوت خانه دقت کنید…شما هم جازه ندهید ذهنتان در چهارچوب‌ های مشخص، منجمد شود و قوه خلاقه شما مظلوم واقع شود.

پیشنهاد نویسنده: مزایای استفاده از سبک نئوکلاسیک در دکوراسیون داخلی خانه

همچنین می توانید برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری مجموعه دکوریار از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

1 دیدگاه روشن مبل مناسب خانه های کوچک

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.