12 ایده عالی برای چیدمان مبل در پذیرایی های مربع شکل

یکی از سخت ترین مسائلی که هنگام ورود به فضای جدید پیش می‌آید چیدمان مبل در پذیرایی است و می پرسند که چگونه مبلمان خود را بچینیم؟ ما در اینجا 12 نکته منحصر به فرد برای چیدمان مبل در پذیرایی مربع شکل برای شما ارائه می‌کنیم.

چیدمان مبل یا طراحی مجدد اتاق نشیمن بسیار سرگرم کننده است، اما همین کار نیز تلاش بسار زیادی می‌خواهد، مخصوصاً اگر اتاقی با الزامات بسیار خاص داشته باشید. هر اتاق دارای برخی موارد است که تغییر دادن آنها دشوار است، به عنوان مثال، مکان درها و پنجره ها. برخی حتی چالش برانگیزتر هستند و شما را در انتخاب های خود محدود می‌کنند. برای شروع، در اینجا برخی از جزئیات مربوط به اتاق نشیمنی که امروز با آن سر و کار داریم آورده شده است:

  • اتاق ما 20 فوت مربع و دارای یک شومینه در گوشه آن است.
  • درهای فرانسوی در بالا و سه ورودی دیگر به اتاق وجود دارد، از آشپزخانه در سمت چپ، و راهرو و اتاق خواب در سمت راست.
  • پنجره به تعداد بسیار زیادی وجود دارد که دو طرف را می‌پوشانند، و فضای زیادی برای دیوار در اختیار ما قرار نمی‌دهد تا مبلمان را در برابر آنها قرار دهیم.

در اینجا 12 ایده مختلف برای چیدمان مبل در پذیرایی مربع شکل آمده است:

 

استفاده از مبل چند منظوره

نقطه کانونی در دکوراسیون این اتاق نشیمن مبل وسط اتاق و رو به شومینه است. سه مبل تک نفره در اطراف آن قرار دارد. یک فرش بزرگ و دنج همه این عناصر مبلمان را به هم گره می‌زند. این طرح اجازه می‌دهد تا اجتماعات گروه های کوچک و همچنین مکالمات صمیمی تری انجام شود. ما همچنین چراغ اضافه کردیم؛ یک چراغ روی یک میز کوچک کنار کاناپه و یک چراغ زمینی بین دو مبل تک نفره مقابل پنجره وجود دارد.

با داشتن منابع مختلف نور می‌توانید فضای گرم و صمیمی ای را در اتاق نشیمن خود ایجاد کنید. شما می‌توانید کنار در خود نیمکت قرار دهید، این نیمکت ها در صورت میزبانی گروه بزرگتر،نقش صندلی اضافی را فراهم می‌کنند و از آنجا که هیچ دسته ای ندارند، نسبت به یک مبل کمتر حجیم به نظر می‌رسند، در حالی که فضای زیادی را نیز اشغال نمی‌کنید

پر کردن فضای خالی بین مبل و دیوار

در اینجا، ما دوباره یک کاناپه و سه مبل تک نفره در خانه داریم، اما مکان آنها را در اتاق تغییر دادیم. مبل های تک دقیقاً رو به روی کاناپه هستند و تعادل خوبی را برقرار می‌کنند. زمانی که که مبل به صورت مورب داخل اتاق قرار می‌گیرد، فضای خالی و نامتعارف مثلثی شکل، بین مبل و دیوار ایجاد کرده می‌کند. ما این مسئله را با پر کردن فضا با میز و لامپ پشت مبل حل کرده ایم. شاید از خود بپرسید که آیا گوشه پایین سمت راست کمی خالی به نظر نمی‌رسد؟ اما این به عمد است، ورودی از این گوشه وجود دارد، به این معنی که مردم از این گوشه رفت و آمد خواهند داشت

 

قرار دادن میز در مرکز

اگر دوست ندارید مبلمان خود را به صورت مورب در یک اتاق چیدمان کنید، این ایده چیدمان مبل برای شما بهتر است. ما کاناپه و مبل های تک نفره را در اطراف یک نقطه مرکزی درست در وسط اتاق دور میز قرار دادیم. آیا می‌خواهید نور اضافی داشته باشید؟ می‌توانید لامپ ها را بین دو مبل تک نفره در بالا، یا کنار صندلی منفرد در سمت چپ قرار دهید.

 

چیدن مبلمان دور شومینه در پذیرایی مربع شکل

این نوع چیدمان مبل در پذیرایی مربع شکل چیدمانی است که معمولا همه آن را انتخاب می‌کنند. مثل قبل، مبل رو به شومینه است. به جای نیمکت، یک مبل تک نفره دیگر اضافه کرده ایم. به یاد داشته باشید، لازم نیست مبل های تک نفره همه یکسان باشند! می‌توانید آنها را با هم ترکیب کنید، به شرطی که متناسب با سبک کلی شما باشد. در این روش حتی می توانید از چیدمان مبل به صورت گرد هم بهره ببرید. اکنون دو گروه کوچک از دو مبل تک نفره داریم که در بین هر کدام یک چراغ زمینی قرار دارد.

این طرح اتاق نشیمن طیف وسیعی از مناطق مکالمه را فراهم می‌کند؛ می‌توانید مکان نشستن بسیار خصوصی برای خود داشته باشید، برای زمانی که بهترین دوست شما از آخرین ماجراهای عاشقانه اش برای شما تعریف می‌کند. در عین حال، شما همچنان می‌توانید گروه های بزرگتر را سرگرم کنید. آیا متوجه شدید که شومینه چقدر خوب در این چیدمان ادغام شده است؟ به هر حال، این چیدمان اتاق نشیمن همه چیزش در مورد جمع شدن در اطراف شومینه است!

 

ایجاد گذرگاه برای عبور

در این اتاق یک مبل بزرگ رو به پنجره ها و شومینه را در سمت چپ داریم. مبل در وسط اتاق قرار دارد و به طور طبیعی از دو ورودی راه عبور به درهای فرانسوی ایجاد شده است.

سه صندلی روکش دار در کنار مبل قرار داده شده اند و یک میز قهوه به عنوان نقطه مرکزی عمل می‌کند. با قرار دادن مبل تک نفره در کنار پنجره سمت چپ، گزینه دیگری برای نشستن انعطاف پذیر اضافه کرده ایم. این تک مبل می‌تواند با دو صندلی سمت راست اتاق مطابقت داشته باشد. اگر صندلی ها یک رنگ یا یک طرح باشند، در سبک خود استمرار ایجاد می‌کنید و کل اتاق را دور هم جمع می‌کنید.

 

چیدمان مبل بیشتر برای چرت زدن

این طرح از چیدمان اتاق نشیمن برداشتی از طرح شماره 5 است. تنها تغییر قابل توجه این است که ما دو صندلی روکش دار را با یک مبل 3 نفره جایگزین کرده ایم. اگر خانواده شما عاشق کش و قوس یا لم دادن های طولانی مدت هستند، شاید بهتر باشد مبل های بیشتری نسبت به صندلی انتخاب کنید. به این ترتیب، شما مجبور نخواهید بود در مورد اینکه چه کسی اول روی مبل چرت می‌زند، بحث کنید!

از لحاظ نورپردازی، این چیدمان دارای یک چراغ زمینی در کنار مبل های تک نفره و یک میز انتهایی با لامپ در دو طرف مبل است. همچنین می‌توانید این ها را با لامپ های زمینی  بیشتر جایگزین کنید؛ هر آنچه متناسب با سبک شما باشد!

ایجاد تعادل بین مبلمان و سایر وسایل

در اینجا، کاناپه و مبل های تک نفره در یک زاویه، در مقابل یکدیگر قرار گرفته اند. حتی اگر آن ها رو به شومینه هم نباشند، اما هنوز هم شومینه به عنوان نقطه کانونی ما عمل می کند. توجه کنید که فرش چگونه به سمت آن کشیده می‌شود؟ مردم ( بخصوص اگر از ورودی های سمت راست وارد شوند ) به طور طبیعی به سمت شومینه کشیده می‌شوند.

همچنین فرش و چیدمان مورب شومینه را به صندوقچه در سمت راست متصل می‌کند. می‌بینید، همه چیز در مورد تعادل است. چیدمان اتاق نشیمن شما باید منطقی باشد و هماهنگی را به شما منتقل کند بدون اینکه به آن فکر کنید.

 

چیدمان مبل ساده اما کلاسیک

این ایده طرح چیدمان مبل در پذیرایی مربع شکل مانند ایده قبل است. ما مکان کاناپه و دو مبل تک را در اطراف عوض کردیم و صندلی دیگری را در سمت راست چیدمان اضافه کرده ایم. چندین منبع نور وجود دارد که به شما این امکان را می‌دهد تا هر گونه می‌خواهید اتاق خود را روشن کنید. اگر در حال تماشای یک برنامه تلویزیونی هستید، فقط ممکن است بخواهید یک لامپ یک طرفه روشن داشته باشید.

اگر شب با بهترین دوستانتان در یک شب مختص به خانم ها هستید، ممکن است بخواهید همه آنها را روشن کنید تا فضایی نرم و گرم ایجاد شود. استفاده از شومینه خود را فراموش نکنید! هیچ چیز به اندازه آن فضا را دنج نمی‌کند.

 

بازی با تعادل

شماره 2 ایده های طرح ما برای چیدمان مبل در پذیرایی مربع شکل را به یاد دارید؟ اگر بله، ممکن است این یکی برای شما آشنا باشد. در قسمت انتهایی چیدمان مبل های تک نفره خود، یک کاناپه سه نفره آبی رنگ داریم که در سمت چپ آن یک چراغ زمینی قرار دارد. روبروی کاناپه، سه مبل تک نفره و یک چراغ زمینی دیگر وجود دارد.

همه‌ی این ها وزن مناسبی برای کاناپه و لامپ کنار آن ارائه می‌دهند. این اتاق بسیار متعادل است اما خسته کننده نیست؛ قرار دادن قطعات در یک زاویه تقریباً پراکنده در اطراف اتاق، کمی تعلیق ایجاد می‌کند.

 

طیف وسیعی از نشستن

در این طرح از چیدمان مبل در پذیرایی مربع شکل، ما یک بار دیگر یک ورودی از ورودی های سمت راست پایین به درهای فرانسوی در بالا ایجاد کرده ایم. اگر طیف وسیعی از گزینه های نشستن را می‌خواهید، این طرح عالی است. کاناپه، دو مبل تک نفره در انتهای آن و صندلی های روبرو ترکیبی زیبا از مناطق مکالمه را ارائه می‌دهند؛ صندلی های صمیمی با مبل های تک نفره در ترکیب با بقیه صندلی ها هستند.

 

میزبانی آرامش بخش

در دو ایده قبلی برای چیدمان مبل در پذیرایی مربع شکل شما، جای صندلی ها و نیمکت را به مبلمان مختلف در سمت راست و مبل های تک نفره خود اختصاص دادیم. بنابراین اگر به آن ایده قانع نشده اید، قطعاً گزینه های دیگری نیز دارید. اکنون دو مبل تک نفره و یک چراغ زمینی در دیوار سمت راست داریم. با این حال، شما هنوز هم باید وسایل را با شومینه متعادل کنید.

در این چیدمان، آویزان کردن کارهای هنری بالای مبل ها کار بزرگی است. به طور کلی، این اتاق بسیار متعادل است. کاناپه توسط یک مبل دیگر منعکس می شود، مبل های تک نفره توسط صندلی های بیشتر. این یک محیط بسیار آرام و پر از صلح ایجاد می‌کند. اگر می‌خواهید در اتاق نشیمن خود از گروه های بزرگتر پذیرایی کنید، فضای مناسبی برای شما فراهم می‌شود.

قرار دادن یک واحد سرگرمی

در آخرین ایده های چیدمان مبل در پذیرایی مربع شکل، عنصر دیگری برای تعادل شومینه داریم؛ یک واحد سرگرمی مانند یک صندوقچه یا یک تلویزیون همراه با مبل هایی در کنار آن اطراف شومینه خود داشته باشید. این نه تنها به عنوان یک عامل تعادل بلکه به عنوان یک نقطه کانونی دوم نیز عمل می‌کند. درست در مقابل، دو مبل تک نفره وجود دارد که مناسب برای رسیدن به آخرین برنامه تلویزیونی است! اگر می‌خواهید خودتان را کش و قوس دهید یا چرت کوتاهی بزنید، همیشه می‌توانید از مبل 3 نفره استفاده کنید.

دو مبل تک نفره دیگر و یک چراغ زمینی مبل را متعادل می کند. بنابراین، اگر می‌خواهید یک واحد تلویزیون یا سرگرمی به ویژه یک واحد بزرگ در اتاقتان بگنجانید، این طرح می‌تواند یک چیدمان عالی برای شما باشد.

پیشنهاد نویسنده: ایده هایی برای داشتن دکوراسیون اتاق خواب بهاری

همچنین می توانید برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری مجموعه دکوریار از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

1 دیدگاه روشن 12 ایده عالی برای چیدمان مبل در پذیرایی های مربع شکل

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.