ست کردن مبل قهوه ای در خانه

انواع مبل قهوه ای به خصوص قهوه‌ای تیره بیشتر به خاطر کارکرد و دوام شان انتخاب می‌شوند. بر خلاف تصور مبلمان قهوه ای در دکوراسیون داخلی همیشه خسته کننده و ساده نیستند. شما بعد از مطالعه ایده‌های زیر به گونه‌ای دیگر به ست کردن مبلمان قهوه ای خود می‌نگرید. همه می‌دانند که مبلمان قهوه ای فوق العاده کاربردی هستند، به همین دلیل است که در بازارهای مبلمان آن‌ها را به وفور می‌بینید و سریع هم به فروش می‌روند. مهم ترین ویژگی که ما به خاطر آن مبلمان قهوه‌ای را انتخاب می‌کنیم مقاومت در برابر لکه و کثیفی است که این ویژگی باعث می‌شود آن ها انتخاب خوبی برای خانواده های فعال یا دارای فرزند باشند.

با این حال یکی از گلایه‌هایی که دارندگان مبلمان قهوه ای دارند این است که فکر می‌کنند رنگ آن بی روح و خسته کننده است. البته که این طور نیست. با به کار بردن روش های زیر در دکوراسیون داخلی می‌بینید که چطور می‌توانید مبلمان قهوه ای خود را با محیط اطراف آن ست کنید تا جلوه ای جذاب و مدرن داشته باشد.

 

روشن کردن اطراف مبل قهوه ای در طراحی داخلی

مشکلی که اکثر افراد دارند این است که احساس می‌کنند مبلمان قهوه‌ای شان به خوبی با دکوراسیون اطراف ادغام نمی‌شود و مانند یک جزء جداگانه به نظر می‌رسد. اما بدانید که اگر اطراف مبل قهوه‌ای تیره تان با عناصر روشن تر احاطه شود دیگر آن طور به نظر نمی‌رسد.

ست کردن مبل قهوه ای در دکوراسیون داخلی

برای مثال دیوارها باید رنگ خنثی داشته باشند سپس آثار هنری، اکسسوری‌ها و تزئینات مبلمان مثل کوسن ها را در رنگ های روشن تر یا شادتر انتخاب کنید تا تیرگی مبلمان قهوه ای تان به تعادل برسد.

 

 

فضای روشن و براق در دکوراسیون داخلی با مبل قهوه ای

روش دیگر برای جلوگیری از غالب شدن رنگ تیره مبلمان در دکوراسیون داخلی این است که تقریبا همه چیز اطراف آن به رنگ سفید باشد.

 

جلوگیری از غالب شدن رنگ تیره مبلمان قهوه ای در دکوراسیون داخلی

شما نیاز به مقادیر زیادی روشن برای به تعادل رساندن یک رنگ تیره دارید پس در به کار بردن آن ها تردید نداشته باشید. زمانی که سقف، والان پرده ها، قرنیزها و لوازم چوبی به رنگ سفید انتخاب شوند این به ایجاد فضای دنج روشن و متعادل کمک می‌کند.

 

تن های گرم در ست کردن مبلمان قهوه ای

قهوه‌ای یک رنگ خنثی گرم است که به خوبی با رنگ چوب و دیگر تن های گرم هماهنگ می‌شود. برای الهام گرفتن به تمام رنگ هایی که در پاییز می‌بینید توجه کنید. رنگ های تاکیدی را از بین رنگ های پاییزی نظیر قرمز تیره، زرد خردلی یا آجری انتخاب کنید تا به طور طبیعی با رنگ قهوه ای مبلمان هماهنگ شوند.

سرد کردن فضا

قهوه ای به خوبی با رنگ های سردتر نظیر آبی و سبز هماهنگ می‌شود. در کنار مبل قهوه ای از صندلی، پرده یا کوسن ها در تن های سردتر استفاده کنید تا فضایی که یک مبل قهوه ای در آن قرار گرفته را آرامش بخش و جذاب کنید.

 

تطبیق پذیری در ست کردن مبلمان قهوه ای

مبل قهوه ای خود را در وسط اتاق قرار دهید یک میز کنسول را به پشت آن تکیه دهید و سپس داخل آن را با کتاب یا دیگر اشیاء رنگی پر کنید تا تمرکز را از روی مبلمان به سوی نمایش دکوری‌ها ببرید.

از سوی دیگر در ست کردن مبلمان قهوه ای، گاهی اوقات نیازی نیست که رنگ قهوه‌ای مبلمان تان را با این ترفندهای دکوراسیون داخلی بپوشانید. بلکه می‌توانید رنگ تیره و کاکائویی مبلمان تان را هایلایت کنید. بدین صورت که صندلی یا دیگر لوازم کنار آن نظیر کوسن‌ها را در همان رنگ مبل منتهی در طیف‌های روشن تر انتخاب کنید تا وزن بصری مبلمان تیره تان را کاهش دهید.

 

بهره گیری از قدرت کنتراست یا تضاد

به جای این که در تقابل با رنگ تیره کار کنید از همان رنگ استفاده کنید و برای مثال دیوارها را با رنگ مشابه نقاشی کنید. سپس از قدرت کنتراست یا تضاد استفاده کنید و با سفید کردن سقف و قرنیزها کنتراست شدیدی بین آن‌ها و مبل تیره ایجاد کنید. نتیجه آن یک اتاق باشکوه با تن های تیره و جسورانه می‌باشد. سفید کردن سقف و قرنیزها کنتراست شدیدی بین آن‌ها و مبل تیره ایجاد کنید.

پیشنهاد نویسنده: قواعد انتخاب 6 رنگ آشپزخانه

همچنین می توانید برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری مجموعه دکوریار از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

1 دیدگاه روشن ست کردن مبل قهوه ای در خانه

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.