سبک دکوراسیون شبی شیک چیست؟

دکوراسیون شبی شیک شبیه به سبک های ترکیبی است و از قوانین، روند و دستورالعمل خاصی پیوری نمی کند. در این سبک قطعات زیبا و مدرن با قطعات کهنه و فرسوده به زیبایی ترکیب می شوند. این سبک برخلاف دکورهای گران، سلطنتی، که در دهه 1980 مرسوم شده بود، بیشتر با بازیافت و بازسازی مبلمان به دست می آمد و ظاهری کهنه و قدیمی داشت. سبک شبی شیک، از دکوراسیون های دیگر، مانند: دکورهای رنگی سوئدی، قصرهای ییلاقی فرانسوی و حتی سادگی و خلوص یکی از رویکردهای آمریکایی الهام می گرفت. در سبک شبی شیک، رنگ های سفید و کرم غالب هستند.

استفاده از حاشیه های چین دار، منگوله ها، نقش ها و طرح های گل دار ، همگی در کنار هم شاید کمی زیاد به نظر برسد اما زمانی که تمام این جزئیات با فضای روشن و دل باز، سبک شبی شیک ترکیب می شوند، نه اغراق آمیز به نظر می رسند و نه خسته کنند. طراحان داخلی شبی شیک را به عنوان سبکی ظریف، آرام و رمانتیک می شناسند، که راحت و دعوت کننده بوده و این ویژگی ها، به آن خاصیتی زنانه بخشیده است. در واقع شبی شیک، سبکی کاملا رمانتیک، نوستالژیک و زنانه است. در قلب سبک شبی شیک، مبلمانی قدیمی و بازسازی شده و یا مبلمانی نو، اما به سبک قدیمی قرار دارد.

این مدل مبل ها را، می توانید به راحتی  در مغازه های دست دوم فروشی پیدا کرده و با استفاده از یک رنگ سفید، آن ها را بازسازی کنید. هر چه قدر هم که این سبک، شباهت هایی به سبک وینتیج داشته باشد، اما سبک شبی شیک بسیار رمانتیک تر بوده و حتی دارای ویژگی هایی است که، کاخ های فرانسوی و انگلیسی را یاداور می شود. حتی می توان، سبک شبی شیک را تنها با استفاده از لوازم دکوری و اکسسورها نیز ایجاد کرد. به همین منظور، می توانید از آینه های قدیمی، برای هماهنگی با مبل ها نیز استفاده کنید.

فراموش نکنید، که باید بیشتر از رنگ های نقره ای و طلایی مات استفاده کنید و برای وسایلی با ظاهر پتینه شده، جا باز کنید. اگر از پتینه در کنسول و یا کمد استفاده کنید بسیار زیباتر خواهد شد. قطعات مبلمان در این سبک، معمولا رنگ زیادی خورده اند و  با وجود این که واقعا عتیقه نیستنداما طوری رنگ آمیزی می شوند که انگار رنگ و رو رفتگی آنها، حکایت از سالیان دراز عمرشان دارد. پتینه کاری بر روی این مبلمان ها، با نقش های گل و بلبل زیاد دیده می شود.

پارچه ها در دکوراسیون شبی شیک

پارچه های نخی و کتان، که یادآور پارچه های کتانی قدیمی فرانسوی هستند، در این سبک به وفور دیده می شوند. این پارچه ها، معمولا با چای شسته می شوند، تا  ظاهری کهنه به خود بگیرند. رنگ و رو رفتگی، شاخصه مهم است. پارچه های ضخیم نخی و کتانی در رنگ های خاکی، یا با طرح های گل دار وینتیج در رنگ های پاستیلی، حس زنانگی و جذاب این سبک را به خوبی نشان می دهند.

عناصر طبیعی در سبک شبی شیک

عناصر طبیعی را فراموش نکنید. وقتی یک فضا به سبک شبی شیک می بینید، اولین چیزی که به چشم می آید، روشن و پرنور بودن فضا است، طوری که آزادی نفس در آن به خوبی حس می شود. برای رسیدن به چنین حسی، حضور گیاهان خانگی، استفاده از پرده های حریر و نازک، برای عبور حداکثری نور و مصالح طبیعی، مانند: چوب، فرش، بامبو و گلدان های سفالی را پیشنهاد مناسبی می باشد.

 

دکوراسیون شبی شیک در اتاق خواب

یکی از مناسب ترین و محبوب ترین نقاط خانه برای سبک شبی شیک، اتاق خواب است. یک تاج تخت قدیمی، سمباده زده و با رنگ سفید و یا صورتی به سبک پتینه رنگ آمیزی کرده به عنوان بهترین دکور اتاق محسوب می شود. تخت ها را با بالش ها و روتختی ای با حاشیه های چین دار  بپوشانید و بر روی میز کنار تخت، یک گلدان با گل های تازه و یک آباژور قرار بدهید. البته که اساس این سبک، بر قدیمی بودن استوار است، اما می توان در میان تمام این وسائل، از لوازمی با چوب های براق و ساده نیز استفاده کرده و هماهنگی ای متعادل ایجاد کرد.

گدر انتخاب چراغ ها و روشنایی ها نیزف می توانید از لوسترهای فلزی مات و یا براق استفاده کرده و یا از شمعدان های برنزی بهره ببرید. فراموش نکنید، خانه ای که از ویژگی های جنسیتی فاصله گرفته و جنسیت خاصی را به نمایش نگذارد، قدرتمندتر است. سبک شبی شیک نیز، هرچه قدر هم که به گذشته خود پایبند باشد، اما دچار تغییراتی شده است. امروزه در این سبک، بیشتر از گذشته از چین ها و طرح های گلدار استفاده می شود. هر چند که سبک شبی شیک ساده تر شده است، ایجاد حس رمانتیک در فضا است.

پیشنهاد نویسنده : ساعت دیواری را کجای خانه قرار دهیم؟

همچنین می توانید برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری مجموعه دکوریار از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

1 دیدگاه روشن سبک دکوراسیون شبی شیک چیست؟

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.