ایده هایی برای داشتن دکوراسیون اتاق خواب بهاری

از آن جایی که عید نوروز و فصل زیبای بهار نزدیک است، ایده خوبی خواهد بود اگر کمی تغییردر دکوراسیون خود داده و آن را بیشتر با فصل بهار همگام کنید و یک اتاق خواب بهاری داشته باشید. می توانید این کار را با اتاق خواب ها شروع کنید. در مقاله زیر ایده های دوست داشتنی از دکوراسیون بهاری اتاق خواب مشاهده خواهید کرد که می تواند الهام بخش شما برای این کار باشد.

 

دکوراسیون اتاق خواب بهاری 

این اتاق به خصوص تاثیر مستقیمی روی خلق خوی شما در هر صبحی که بیدار می شوید داشته وعلاوه بر این آغاز یک روز می تواند تعیین کننده کیفیت مابقی روزتان نیز باشد. برای اینکه احساسبهار را به اتاق خوابتان بیاورید، به اولین چیزی که نیاز دارید “گل” است. مهم نیست گل های انتخابی شما طبیعی باشد و یا طرحی از گل روی روتختیو یا پرده های اتاق و یا ترکیبی از آن دو باشد. رنگ های جذاب روشن، اکسسوارهای روشن، پارچهو جنس های خنک  و در کل هرچیزی که حس شادابی و تازگی بدهد، می تواند حال و هوای بهار راوارد اتاق کند.

روش های بهاری کردن دکور اتاق خواب بهاری

افزودن یک صندلی، چهارپایه، نیمکت، تاج تخت روشن و یا حتی استفاده از تضاد رنگی در رویدیوار می تواند فورا نمایی شاد و لذت بخش ایجاد کند.البته رنگ آمیزی مجدد دیوار و یا خرید مبلمانو یا نقاشی های رنگی برای اتاق شاید کار ساده و سریعی نباشد، بنابراین روش های دیگری برایدکوراسیون بهاری اتاق خواب نیز وجود دارد. شما می توانید با کاربرد رواندازها، پتوها و یا روتختی هایی در طرح هایی همچون گلدار، بوتانیکال(گیاهان)، پاستیلی و یا هر طرح رنگارنگی، به ساده ترین و سریع ترین شکل ممکن، دکور اتاق خواب را بهاری کنید. اما به طور کلی پنج نکته اساسی را برای بهاری کردن دکور اتاق خواب در نظر بگیرید:

 

روتختی و ملحفه های اتاق خواب بهاری را تعویض کنید

هرگونه روتختی و ملحفه در رنگ های تیره را جمع آوری کرده، روانداز و ملحفه با جنس گرم ویا پتوهای سنگین را با انواع جنس های سبک و روشن جایگزین کنید.

 

به دکوراسیون گل اضافه کنید

گل در هر اتاقی که قرار بگیرید، حس خوبی به محیط می دهد. شما می توانید بسته به سلیقه و یا بودجه، گل های تازه در اتاق قرار دهید و آن را فورا تبدیل به دکوراسیون بهاری اتاق خواب کنید!

 

استفاده از روغن های خوشبوکننده هوا

گرچه کاربرد خوشبوکننده هایی با بوهای تند، ایده چندان خوبی نیست ولی کاربرد رایحه ملایم گل و یا مرکبات حس خوبی در فضای اتاق پدید می آورد.

تابلو و تزیینات دیواری اتاق خواب بهاری را تعوض کنید

اگر تابلو و یا اکسسوارهایی با طرح پاییز یا زمستان را هنوز روی دیوار دارید، آنها را با تابلوها ویا اکسسوارهای روشن و رنگی جایگزین کنید.

 

 اتاق خواب بهاری را به طور کامل تمیز و گردگیری کنید

هرگونه گرد و غبار به جا مانده از زمستان را از اتاق و پنجره ها پاک کنید، اگر لامپی در اتاقسوخته، آن را تعویض کنید، در صورت نیاز، قالیچه اتاق را بتکانید و هر گوشه مخفی و غیرمخفی اتاق را کاملا تمیز کنید.

 

ایده های دکوراسیون اتاق خواب بهاری

در ادامه ایده هایی ساده و دوست داشتنی از دکوراسیون بهاری اتاق خواب را مشاهده خواهید کرد:

  • یک بالش در طرح گلدار، یک پتو صورتی و یک ریسه از برگ و گل های صورتی مصنوعی، دکوراسیون اتاق خواب زیر را بهاری کرده است.
  • یک تابلوی هنری صورتی، روتختی پاستیلی رنگ و از همه مهم تر یک گلدان پر شده از گل های تازه حس بهار را وارد دکور اتاق کرده است.
  • پرده طرح دار، روتختی گلدار و حتی یک قالیچه در طرح راه راه روشن، همگی با هم تصویری از یکاستایل بهاری وینتج را شکل داده است.
  • رنگ آبی روشن و زرد خورشیدی روتختی از جمله کنتراست های رنگی هستند که در کنار تابلوی دکوری به اتاق خواب جلوه بهاری و تابستانی داده اند.
  • گل های صورتی مصنوعی چسبانده شده روی دیوار و بالش های هلویی و نارنجی موجب بهاری شدن دکور می شوند.
  • گیاهان طبیعی تازه در گلدان و بالش های طرح گیاهان، اتاق خواب بهاری در رنگ خنثی را کاملا متفاوت و شاداب می کند.

پیشنهاد نویسنده: ایده هایی جذاب برای دکوراسیون اتاق نوزاد

همچنین می توانید برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری مجموعه دکوریار از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

1 دیدگاه روشن ایده هایی برای داشتن دکوراسیون اتاق خواب بهاری

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.