بزرگتر نشان دادن خانه

اگر در مرحله تزیین یک خانه کوچک هستید ممکن است از کمبود جا ناراحت باشیم اما این را بدانید دلایل زیادی هم برای بهتر بودن فضاهای کوچک و بزرگتر نشان دادن خانه وجود دارد: تزئین فضاهای کوچک آسان تر است. از طرفی تمیز نگه داشتن خانه های کوچک آسان تر و نظم آنها راحت تر انجام می شود. اما می توانید از همان فضای کوچک به گونه ای استفاده کنید تا بزرگ تر به نظر برسد.

شلوغی را از بین ببرید

در حقیقت فضاهای کوچک با داشتن وسایل زیاد و شلوغ کردن، احساس تنگی ایجاد می کند. روش هایی را برای بیرون راندن وسایل غیرضروری فراهم کنید. اغلب با داشتن قفسه هایی مرتب و منظم و زدن شلف هایی می توانند وسایل تزئینی خود را در آن جا قرار دهند. با مرتب و منظم  کردن وسایل و دور از دید کردن آن ها، فضایی که در معرض دید هستند، منظم و باز احساس می شوند.

 

راه ها را باز کنید

هنگامی که مبلمان و لوازم جانبی از ورود به یک اتاق جلوگیری می کنند، فضای آن تنگ به نظر می رسد. با جابجایی وسایل یا  خارج کردن آن ها از فضای خود، فضا را باز کرده و فضای آن را بزرگتر می کنید. شما همچنین می توانید مبلمان کوتاه مانند عثمانی، صندلی باز بدون بازو یا میز کم ارتفاع را انتخاب کنید و قطعات بزرگ و بلندی را در امتداد دیوار قرار دهید تا فضای شما  بازتر شود. هرچقدر ما کاری کنیم که  کف ساختمان شما  دیده شود، فضای آن بزرگتر به نظر می رسد.

 

انتخاب های رنگ های روشن

در حالی که رنگ های تیره و گرم باعث ایجاد فضای دنج و صمیمی در فضا می شوند، رنگ های روشن و سرد باعث می شوند فضای ما  باز و هوایی شود. برای جلوه بهینه هم می توانید از رنگ های ملایم آبی و سبز استفاده کنید.

 

سعی کنید از  یک رنگ استفاده کنید

رنگ هایی را انتخاب کنید که در یک خانواده قرار داشته باشند و از پارچه های تودوزی بافته شده تن، دیوارهای بافت دار و پارچه های تونال استفاده کنید. رنگ های سرد و رنگ های گرم ظریف در اکثر سطوح، فضای بازتری به اتاق کوچک داده است.

 

رنگ دیوار و مبلمان را با یکدیگر هماهنگ کنید

رنگ های متضاد باعث شکسته شدن یک فضا می شوند و باعث می شوند فضای ما حتی کوچکتر از اندازه موجود به نظر برسد. مبلمان متناسب با رنگ دیوار کمتر تداخل دارند و تمایل دارند با فضا ترکیب شوند و توهم یک اتاق بزرگتر را ایجاد می کنند.

از نورهای طبیعی و مصنوعی در فضای خانه بیشتر استفاده کنید

هر اتاق اگر از نور خوبی برخوردار باشد، چه با نور طبیعی و چه با نور مصنوعی بزرگتر به نظر می رسد. از پارچه های سنگین خلاص شوید و پنجره ها را باز کنید تا نور فضای بیرون به فضا راه یابد. لامپ های بیشتری اضافه کنید یا نورپردازی مسیر یا نور فرو رفتگی را نصب کنید. بسیاری از افراد جلوی پنجره ها را میبندند و این کار بسیار اشتباهی است.تحت هیچ شرایطی نورهای طبیعی را با وسایل و مبلمان خود مسدود نکنید. از نورهای طبیعی بیشترین استفاده را بکنید.

 

از شیشه، آینه و طرح های شفاف استفاده کنید

از وسایلی استفاده کنید که  شفاف و قابلیت بازتاب نور داشته باشند، در نتیجه هر چیزی فراتر از آن دورتر به نظر می رسد. به عنوان مثال، در یک حمام کوچک، از یک محفظه دوش شیشه ای استفاده کنید و از طرح های مات خلاص شوید و یک محفظه شفاف و بدون قاب را جایگزین آن کنید.

 

سطوح بازتاب دهنده نور را به دکوراسیون داخلی خود اضافه کنید

از یک آینه بزرگ قاب شده بر روی دیوار استفاده کنید، یا می توانید یک آینه با قاب بزرگ در مقابل دیوار قرار دهید. همان جلوه بزرگتر اتاق را مانند دیوار آینه دار، اما با سبک بیشتر دریافت خواهید کرد. اتاق و نور منعکس می شوند، و در نتیجه احساس بازتری ایجاد می شود. یک میز قهوه یا میز کناری را با یک تکه آینه صفحه ای مورب بالا قرار دهید، یا یک کشوی آینه دار بخرید تا جلوه ای مشابه داشته باشد.

پیشنهاد نویسنده: پرده اتاق خواب باید چگونه باشد؟

همچنین می توانید برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری مجموعه دکوریار از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

0 دیدگاه روشن بزرگتر نشان دادن خانه

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.