بهترین ترکیب رنگ در دکوراسیون منزل

قوانین ترکیب رنگ در دکوراسیون منزل، تا حد زیادی به زیبا و منظم تر نشان دادن دکوراسیون و نحوه چیدمان منزل کمک می‌کند. اینکه بدانید چه رنگی را به چه رنگی ست کنید، یا تاثیر یک رنگ در مقابل چه رنگی بیشتر است، معرف کاربرد قوانین ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی است. رنگ بندی دکوراسیون منزل و استفاده از مکمل رنگ‌های برای چیدمان لوازمی مثل مبلمان از موارد مهم در رعایت و پیروی از قوانین ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی است. همیشه استفاده از لوازم خاص و لوکس برای زیبا نشان دادن یک منزل کافی نیست گاهی با استفاده از معجزه رنگ در دکوراسیون منزل با ساده ترین لوازم هم می‌توانید، یک منزل شیک و خاص داشته باشید.

ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی پذیرایی

ترکیب رنگ دکوراسیون پذیرایی در منزل و همین طور ترکیب رنگ مبلمان منزل با توجه به مکمل رنگ‌ها از جمله نکات مهم در کاربرد قوانین ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی است. شما با تکیه بر ذوق و سلیقه خود می‌توانید با کمی دانش درباره رنگ‌ها محیط زندگی خود را به یک فضای زیبا و پر انرژی تبدیل کنید.

 

رنگ بندی دکوراسیون منزل

تبعیت و استقبال از قوانین ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی و همین طور رنگ بندی دکوراسیون منزل از نظر روانشناسی تا حد زیادی روی رفتار و خلق و خوی افراد خانواده تاثیر دارد. استفاده از نور و رنگ در چیدمان منزل در ایجاد فضایی آرام و دلچسب در محیط خانه موثر است. برای ایجاد یک رنگ بندی مناسب در دکوراسیون منزل شناخت ماهیت رنگ‌ها بسیار اهمیت دارد. هر رنگ دارای سه مشخصه اصلی است

  • ته مایه رنگ (hue): آنچه از یک رنگ به چشم ما می‌آید مثل: زرد، آبی، بنفش و…
  • خلوص رنگ (saturation): به میزان خلوص و روشنی رنگ از نظر ترکیب با رنگ خاکستری گفته می‌شود. هر چه خاکستری به رنگ اضافه شود، درجه خلوص آن کم می‌شود.
  • درجه و ارزش رنگ (value): به میزان روشنی و تاریکی یک رنگ در هنگام ترکیب با رنگ سفید وسیاه گفته می‌شود. سیاه و سفید به ترتیب کمترین و بیشترین ارزش رنگ را دارند.

برای استفاده از قوانین ترکیب رنگ در کوراسیون داخلی دانستن مشخصه‌های اصلی رنگ بسیار تاثیر گذار است. طیف رنگ‌ها و ترکیب آنها با هم به اندازه‌ای وسیع است که این امکان را برای شما بوجود می‌آورد، با هر سلیقه و نگرشی به انتخاب رنگ‌های مورد نظر پرداخته و از آنها برای رنگ بندی دکوراسیون منزل استفاده کنید.

ترکیب رنگ دکوراسیون پذیرایی

طراحی و رنگ آمیزی اتاق پذیرایی در نوع خود باید متفاوت تر از رنگ آمیزی سایر اتاق‌ها باشد. علاوه بر این مساله رنگ آمیزی اتاق پذیرایی تا حد زیادی در چیدمان و رنگ لوازم این اتاق تاثیر دارد. ترکیب رنگ دکوراسیون پذیرایی وابسته به رنگ و کاغذدیواری پوششی بر روی دیوار و همین طور پایه رنگ لمینت و سرامیک در پذیرایی با در نظر گرفتن قوانین ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی انتخاب می‌شود. با در نظر گرفتن سلیقه خود در این زمینه به راحتی می‌توانید رنگ‌های مکمل و مناسب برای دکوراسیون پذیرایی خود انتخاب کرده و یک فضای خاص و زیبا را ایجاد کنید.

 

ترکیب رنگ مبلمان منزل

از اساسی ترین لوازمی که در کاربرد قوانین ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی نقش دارد، می‌توان به رنگ ست مبلمان اشاره داشت. انتخاب یک ترکیب رنگ مبلمان مناسب تا حد زیادی روی فضای منزل تاثیر دارد. با کمی ذوق و سلیقه به خرج دادن برای تعیین رنگ پارچه مبلمان و تطابق آن با پایه مبل می‌توانید یک فضای خاص و هیجان انگیز را به منزل خود هدیه دهید.

استفاده از قوانین ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی این امکان را برای شما به وجود می‌آورد که با هزینه کمتری در دکوراسیون منزل خود تنوع ایجاد کنید. در انتخاب ترکیب رنگ مبلمان منزل با تطابق رنگ‌های تضاد و یا ایجاد هارمونی با رنگ‌های همسان یک چشم انداز زیبا و منظم را به منزل خود ببخشید.

رنگ‌ها و مکمل آن ها در دکوراسیون

قوانین ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی، شامل تمامی رنگ‌ها می‌شود، و هیچ رنگی از این قاعده مستثنی نیست. هر کسی متناسب با سلیقه خود می‌تواند چندین رنگ مشخص را برای دکوراسیون منزل خود انتخاب کند. اما انتخاب رنگ مکمل در زیبا تر نشان دادن رنگ پایه بسیار موثر بوده و بهتر است با دقت بیشتری انتخاب گردد.

 

پیشنهاد نویسنده: بزرگتر نشان دادن خانه

همچنین می توانید برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری مجموعه دکوریار از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

0 دیدگاه روشن بهترین ترکیب رنگ در دکوراسیون منزل

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.