طراحی دکوراسیون مغازه

نکاتی در طراحی دکوراسیون مغازه

بارها دیده شده که دو مغازه با یک کیفیت اجناس و حتی با یک قیمت، تفاوت عجیبی در فروش دارند! حالا که همه فاکتورها یکسان است، رفتار هر دو فروشنده خوب است، اجناس کیفیت مشابه و مدل مشابه دارند و همچنین قیمت یکسان است چطور ممکن است فروش یکی از دیگری بیشتر باشد! اینجاست که اهمیت دکوراسیون مغازه به چشم میخورد راز فروشنده موفق تر چیزی نیست جز طراحی دکوراسیون مغازه به صورت اصولی! در این نوشته قصد داریم برای صاحبان اصناف محترم نکاتی برای جذاب کردن دکوراسیون مغازه ارائه دهیم، همراه دکوریار باشید!

طراحی دکوراسیون مغازه

راز دکوراسیون جذاب برای مغازه

مهم‌ترین نکته‌ای که شما به عنوان یک صاحب مشاغل آزاد در مغازه خود در نظر داشته باشید، توجه به جزئیات طراحی است؛ جزئیات یعنی چگونه اجناس را در مغازه خود بچینیم که هم جذاب باشد و هم مشتری را مشغول کند که مدت بیشتری در مغازه بماند.

 

نقش ویترین در طراحی دکوراسیون مغازه

ویترین شما، جلد کتاب مغازه شماست! تنها تاثیری که بر رهگذران می توان گذاشت با ویترین است، این تاثیر اولیه باعث می شود مشتریان تصمیم بگیرند وارد مغازه شما بشوند یا نشوند، همیشه دقت کنید چگونه ویترین را می چینید، بهترین و خوش قیمت ترین اجناس خود را در ویترین بگذارید، به چیدمان رقبا دقت کنید.

 

طراحی ورودی در دکوراسیون مغازه

پس از این که ویترین شما موثر واقع شد و مشتری وارد مغازه شد حالا نوبت به ورودی می رسد، ورودی باید راحت باشد، بوی خوبی به مشام برسد، موسیقی نباید بلند باشد، نباید آزاردهنده باشد، نباید به سوی مشتری حمله کنید. اجازه بدید با آرامش وارد مغازه شود، برخورد شما تاثیر بسیار خوبی روی مشتری خواهد گذاشت، پس هر فعالیتی دارید قطع کنید و سلام گرمی بدهید.

طراحی دکوراسیون مغازه
محصولات روشنایی در جذاب شدن محیط شما تاثیر بسزایی دارد.

استفاده از نورپردازی مناسب

نورپردازی معجزه می کند و حیف است از چنین تاثیری بی بهره بمانید. با نورپردازی می توانید اجناس خود را گران تر و باکیفیت تر نشان دهید.

 

تاثیر چیدمان محصولات در دکوراسیون مغازه

قفسه ها باید جوری باشند که یک فرد با قد متوسط بدون سختی راحت به آن ها دسترسی داشته باشد، اجناسی با قیمت مناسب و کیفیت خوب و همچنین محبوب و پرفروش را باید در این قسمت قرار دهید.

 

توجه به طراحی قسمت راست در دکوراسیون مغازه

روانشناسی ثابت کرده که افراد هنگام وارد شدن در مغازه در نود درصد مواقع به سمت راست نگاه می کنند و قدم زنان به راه خود ادامه می دهند. مغازه داران حرفه ای و متخصصین طراحی داخلی هم این را خوب می دانند. جالب است بدانید که حتی به این بخش از مغازه نام دیوار قدرت را داده اند! خودتان با این اوصاف می دانید این بخش از مغازه اهمیت حیاتی خواهد داشت.

طراحی دکوراسیون مغازه

اهمیت محل پرداخت در دکوراسیون مغازه

محل پرداخت نباید برای مشتری ناراحت باشد. مشتری نباید سر راه دیگر مشتریان قرار بگیرد و احساس کند که محصور شده است. محلی راحت برای پرداخت مشتری تعبیه کنید و با خوشرویی تمام ظاهر شوید. کارتخوان را در سمت مشتری قرار دهید و اجازه دهید خود مشتری رمز را بزند.

 

نکته آخر چیدمان مغازه خوب

به عنوان نکته آخر قفسه ها باید جوری باشند که یک فرد با قد متوسط بدون سختی راحت به آن ها دسترسی داشته باشد، اجناسی با قیمت مناسب و کیفیت خوب و همچنین محبوب و پرفروش را باید در این قسمت قرار دهید. همچنین روانشناسی ثابت کرده که افراد هنگام وارد شدن در مغازه در نود درصد مواقع به سمت راست نگاه می کنند و قدم زنان به راه خود ادامه می دهند.

مغازه داران حرفه ای و متخصصین طراحی داخلی هم این را خوب می دانند. جالب است بدانید که حتی به این بخش از مغازه نام دیوار قدرت را داده اند! خودتان با این اوصاف می دانید این بخش از مغازه اهمیت حیاتی خواهد داشت. تنها تاثیری که بر رهگذران می توان گذاشت با ویترین است، این تاثیر اولیه باعث می شود مشتریان تصمیم بگیرند وارد مغازه شما بشوند یا نشوند، همیشه دقت کنید چگونه ویترین را می چینید، بهترین و خوش قیمت ترین اجناس خود را در ویترین بگذارید، به چیدمان رقبا دقت کنید.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.