مبل چند بخشی چیست؟

مبل چند بخشی یا Sectional انواع مختلفی دارند که دارای کاربرد‌های زیادی نیز هستند. امروزه در بیشتر خانه‎ ها از این نوع مبلمان استفاده‌های زیادی می‌شود. انواع مختلف این مبلمان در خانه‌ها با دکوراسیون مختلف ست می‌شود که باید به نکاتی در این عمل دقت کرد. مبل‌های بخش بندی شده به شکل حرف L و به شکل دایره و دیگر اشکال وجود دارند.

هر کدام از این نوع مبلمان برای خانه‌های مختلف با چیدمان و دکوراسیون مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. مبلمان بخش بندی شده در اندازه‌های مختلف یافت می‌شوند که بر اساس اندازه و متراژ خانه‌ها انتخاب میشوند. در این نوشته می‌خواهیم چند نمونه از انواع مختلف مبل بخش بندی شده را معرفی کنیم و درباره‌ آن توضیحات مختصری بدهیم تا با انواع آن آشنا شوید.

مبل چند بخشی به شکل ال

اکثر ما با مبل چند بخشی به شکل L یا همان مبل ال آشنا هستیم. این نوع از مبلمان بیشتر در خانه‌هایی به کار می‌روند که دارای زوایای نود درجه در گوشه‌های خانه هستند. دیگر استفاده‌های این نوع مبل برای جدا سازی دو قسمت خانه از یکدیگر است.

اکثر افراد بر این باورند که مبل‌های L فقط در خانه‌های بزرگ کاربرد دارد ولی این بدان معنا نیست که نتوان از آن‌ها در خانه‌های کوچک استفاده کرد. استفاده از این نوع مبلمان در فضاهای کوچک و خانه‌هایی با متراژ پایین تکنیک‌های خودش را دارد که می‌توان از طراحی‌های موجود در این زمینه کمک گرفت. در این طرح از مبلمان که از مبل بخش بندی شده L استفاده شده است فضای پشت مبل را از جلوی آن جدا کرده و اتاق را به دو بخش تقسیم کرده است.

در این طراحی از تکنیک همرنگ کردن و یا ست کردن مبلمان با دکوراسیون موجود در اطراف آن نیز استفاده شده است. این نوع طراحی نیاز به خلاقیت فردی دارد. قرار دادن مبلمان در کنار نورگیر‌های بزرگ برای افزایش فضای بصری نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ترکیب دو رنگ خنثی با یک دیگر که در این طراحی مشاهده می‌کنید خلاقیت طراح را به نمایش گذاشته است. می‌توان از مبلمان بخش بندی در هر جایی از خانه استفاده کرد. لزومی ندارد که حتما آن را در زوایا و یا گوشه های خانه بگذارید. خلاقیت در طراحی و چیدمان چیزی است که ما به آن احتیاج داریم. ترتیب چیدمان مبل‌ها را به یک گودال گفتگو تبدیل کرده. هم رنگ بودن مبلمان با دیوار‌ها و محیط توانسته یک اثر خارق‌العاده را خلق کند. فضای پشت مبل‌ها را برای رفت و آمد خالی گذاشته شده است.

مبل چند بخشی به شکل U

مبل بخش بندی به شکل U یا همان مبل های یو شکل یکی از طرح‌های محبوب در خانه‌‌ها است. در این طراحی منحصر به فرد می‌توان هماهنگی بین تمامی اجزا بک اتاق با مبل بخش بندی شده به شکل u را مشاهده کرد. رنگ بندی فوق‌العاده زیبا و شیک که آن را به اتاقی زیبا و اثری شگفت انگیر تبدیل کرده است. این نوع مبلمان را می‌توان در خانه هایی با متراژ و اندازه‌های مختلف استفاده کرد. در این طراحی از مبل U شکل در انتهای اتاق برای پر کردن تمامی دیوار‌ها که یک طراحی هشمندانه است استفاده شده.

 

قرار گرفتن مبلمان پشت به نورگیر‌ها نیز طرحی خوب و جالب است. این طراحی می‌تواند برای کسانی که موقعیت و امکان طراحی و ساخت گودال گفتگو را ندارند مناسب باشد و در گذراندن اوقات خود در آن نهایت لذت را در کناره دوستان و خانواده ببرند. این نوع چیدمان را می‌توان مانند یک گودال گفتگو در هر جایی از خانه که فضای بزرگ یا کوچک دارد قرار داد و از دکوری های مناسب در اطراف آن استفاده کرد.

مبل چند بخشی به شکل دایره‌ای یا گرد

در این نمونه از مبلمان بخش بندی شده گرد استفاده شده است. مبلمان گرد عموما در خانه‌هایی که فضایی بزرگ و باز دارند مورد استفاده قرار می گیرد. در خانه‌های کوچک که فضای کمی دارند طراحی و قرار دادن این نوع مبلمان کاری دشوار است که زیاد مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. طراحی بسیار ساده و شیک این اتاق با مبلمان بخش بندی شده گرد آن را به اثری زیبا تبدیل کرده.

مبلمان بخش بندی شده گرد محیطی صمیمی را برای ما مهیا می‌کند. از فضای پشت مبل می‌توان استفاده های بسیاری کرد. قرار دادن گل و گیاه در گلدان و یا دکوری‌های زیبا و ست شده با محیط و مبلمان یکی از کاربرد‌های فضای پشت مبلمان گرد است. مبلمان گرد انواع مختلفی دارد که از کاناپه و راحتی نیز می‌شود استفاده کرد. با قرار دادن دو تکه مبل بخش بندی شده روبروی هم آن را تبدیل به یک گودال گفتگو کرده اند. این طراحی خلاقانه بی شک می‌تواند یک اثر فوق‌العاده باشد.

در این نوشته ما چند نمونه از انواع مبلمان بخش بندی شده را بررسی کردیم و به نکاتی در رابطه با آن‌ها اشاره کردیم تا بیشتر با آن‌ها آشنا شوید. مبل‌های بخش بندی شده انواع مختلفی با توجه به محیط خانه شما دارند که با در نظر گرفتن شرایط خانه انتخاب می‌شوند. در انتخاب مبلمان بخش بندی شده باید به اندازه و متراژ و همچنین به مدل ساخت خانه توجه کرد. خلاقیت بخشی جدا نشدنی از طراحی یک محیط گرم و صمیمی یا محیطی رسمی است.

پیشنهاد نویسنده: همه چیز درمورد مبل توگو

همچنین می توانید برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری مجموعه دکوریار از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

1 دیدگاه روشن مبل چند بخشی چیست؟

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.