بهترین و بدترین رنگ برای اتاق غذاخوری

رنگ‌ها می‌توانند بر میزان سیری یا گرسنگی ما تأثیر بگذارند و اشتهای ما را سرکوب و یا تحریک کنند؛ بنابراین باید بهترین رنگ برای اتاق غذاخوری خود انتخاب کنید. اما می‌دانید که بهترین و بدترین رنگ‌ها برای اتاق غذاخوری کدامند و کدام رنگ ها را نباید برای اتاق غذاخوری انتخاب کنیم؟

 

روانشناسی رنگ در اتاق غذاخوری

رنگ ها تاثیرات زیادی در دنیای ما دارند و به جز اینکه می توانند افکار و احساسات ما را تحت سلطه خویش درآورند، می توانند بر درجه سیری یا گرسنگی ما تأثیر بگذارند و اشتهای ما را سرکوب و یا تحریک کنند. انتخاب رنگ اتاق غذا خوری بسیار مهم است در اشتهای مهمانان تاثیر فراوان دارد. بسیاری از رستوران دارها از علم رنگ شناسی برای جذب مشتری استفاده می کنند و رستوران های خود را به رنگی در می آورند که اشتها را بیشتر تحریک کند. در ادامه 3 رنگی که باعث کاهش اشتها و 3 رنگی که باعث افزایش آن می شوند را به شما معرفی خواهیم کرد تا برای اتاق غذا خوری خود از آن بهره ببرید!

3 رنگ مناسب برای اتاق غذاخوری که باعث افزایش اشتها می شوند

 

رنگ قرمز یکی از مناسب ترین رنگ ها برای اتاق غذاخوری

رنگ ها ارتباط تنگاتنگی با اشتها دارند و رنگ قرمز موجب افزایش اشتها می شود . اگر سالن غذا خوریتان به رنگ قرمز است حتما توجه کنید که غذای کافی برای مهمانانتان آماده کرده باشید زیرا با دیدن این رنگ اشتهای آن ها تحریک می شود.

 

رنگ زرد از بهترین رنگ ها برای اتاق غذاخوری

رنگ زرد از جمله رنگ های گرمی است که یادآور سرخوشی، روزهای آفتابی، و فضاهای شاد می باشد. این رنگ باعث افزایش اشتها می شود و برای سالن غذا خوری بسیار مناسب است زیرا باعث صمیمی شدن فضا می شود . رنگ زرد فضای غذا خوریتان را زیباتر می کند و موجب می گردد مهمانان تمام غذای خودشان را تا انتها بخورند. رنگ زرد از جمله رنگ‌های گرم بوده و یادآور سرخوشی، روزهای آفتابی، و فضاهای شاد است. این رنگ نیز باعث افزایش اشتها می‌شود و برای سالن‌های غذا خوری بسیار مناسب است، زیرا باعث صمیمی شدن فضا می‌شود. رنگ زرد فضای غذا خوری‌تان را زیباتر می‌کند و موجب می‌شود مهمانان، غذایشان را تا انتها با اشتها بخورند.

 

رنگ نارنجی از رنگ های اشتها آور و مناسب برای اتاق غذاخوری

رنگ نارنجی از جمله رنگ های اشتها بر انگیز است. با دیدن این رنگ اشتهایتان تحریک می شود و احساس گرسنگی به شما دست می دهد. بهتر است از رنگ نارنجی با سایه ای از رنگ طالبی اتاق غذا خوریتان را رنگ آمیزی کنید و با این کار اشتهای مهمانانتان را بر انگیزید.

3 رنگ نامناسب برای اتاق غذاخوری که باعث کاهش اشتها می شوند

 

رنگ آبی یکی از بدترین رنگ ها برای اتاق غذاخوری

اگر در رژیم غذایی به سر می برید بهتر است غذا خوریتان را رنگ آبی بزنید زیرا رنگ آبی سرکوب کننده اشتها است و با استراحت و آرامش ارتباط مستقیمی دارد . استفاده این رنگ در اتاق غذا خوری سبب می شود مهمانانتان گرسنه بمانند و اشتهایشان کم شود. یکی دیگر از رنگ های آرام بخش اما سرکوب کننده اشتها رنگ آبی است . رنگ آبی موجب کاهش اشتها می شود ، استفاده این رنگ در سالن غذا خوری با تناژ خاکستری یا آبی موجب می گردد مهمانانتان از غذای لذیذ شما لذت نبرند.

 

سبز زمردی نامناسب ترین رنگ برای اتاق غذاخوری

رنگ سبز زمردی، رنگیست که باعث پر انرژی شدن افراد می شود اما بعد ازمدتی از این رنگ خسته می شوند. انتخاب این رنگ برای سالن غذا خوری مناسب نیست زیرا اشتها را کاهش می دهد و سبب می شود مهمانان شما به علت خستگی خیلی زود میز غذا را ترک کنند.

 رنگ صورتی از بدترین رنگ ها در اتاق غذاخوری

یکی دیگر از رنگ‌های آرام بخش اما سرکوب کننده اشتها رنگ صورتی است. این رنگ نیز مانند رنگ آبی موجب کاهش اشتها می‌شود، استفاده از این رنگ در سالن غذا خوری با تناژ خاکستری یا آبی موجب می‌شود مهمانانتان از غذای لذیذ شما لذت نبرند.

 

پیشنهاد نویسنده: بهترین روش ها برای چیدمان مبل چستر

همچنین می توانید برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری مجموعه دکوریار از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

0 دیدگاه روشن بهترین و بدترین رنگ برای اتاق غذاخوری

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.