چگونه یک آشپزخانه مدرن داشته باشیم

دکوراسیون داخلی آشپزخانه مدرن

کفپوش و دیوارپوش و کابینت های آشپزخانه از مهم ترین عناصری هستند که در نگاه اول مورد توجه هر فردی قرار می گیرند و اگر شما تمایل دارید محیط آشپزخانه تان بی نظیر و شیک به نظر برسد بهتر است در هنگام انتخاب این عناصر مهم و ضروری وسواس لازم را به خرج دهید.اگر تمایل دارید فضایی مدرن را در آشپزخانه منزل تان ایجاد کنید باید طرح و رنگ کابینت ها را نیز به صورت مدرن انتخاب نمایید زیرا کابینت ها بیشترین فضا از آشپزخانه را اشغال می کنند.

اگر سبک طراحی آن ها با سبک دکوراسیون داخلی آشپزخانه مطابقت نداشته باشد فضای آشپزخانه نامطلوب به نظر می رسد.کابینت های فلزی و ام دی اف و هایگلاس برای آشپزخانه ها با سبک مدرن انتخابی ایده آل و مناسب محسوب می شوند و شما می توانید رنگ این کابینت ها را از بین رنگ های خنثی انتخاب کنید زیرا رنگ های خنثی با هر سبک دکوراسیونی مطابقت دارند.

 

دکوراسیون آشپزخانه مدرن با کابینت های رنگی

به گفته طراحان داخلی، انتخاب رنگ های غیر منتظره در حال حاضر برای دکوراسیون آشپزخانه مدرن به کار می رود. رنگ هایی مانند:

  • آبی
  • سبز
  • سیاه
  • سفید

از جمله پرکاربردترین این رنگ ها بوده و البته بیش تر هم در تنالیته های تیره دیده می شوند. رنگ هایی مانند خاکستری و سفید برای کابینت ها همچنان پیشتاز بوده و در بازسازی ها رایج تر از بقیه هستند. پیشنهاد طراحان برای به کار بردن رنگ های خاص کابینت در این است که تا حد ممکن دیوارهای آشپزخانه ساده در نظر گرفته شده و با کابینت ها رنگ وارد فضا شوند.

چگونه یک آشپزخانه مدرن داشته باشیم

نصب شلف های باز در آشپزخانه مدرن

در طراحی های امروزی برای یک آشپزخانه مدرن، دکوراتورها بر این عقیده هستند که استفاده از شلف های باز می توانند فضای یک آشپزخانه را دلبازتر و با کیفیت تر نشان بدهند. چیدمان صحیح در این قفسه ها، نه تنها باعث شلوغی و بهم ریختگی آشپزخانه مدرن نمی شود بلکه می تواند نظم و ترتیب خوبی را به افراد القا نماید. به طور مثال در یک آشپزخانه با تنالیته های رنگی خنثی، وجود شیشه های رنگی حبوبات و آجیل، طراحی مینیمال بسیار جذابی را خلق خواهد کرد. همچنین ادامه یافتن شلف ها تا نزدیکی سقف به بزرگ تر نشان داده شدن آشپزخانه مدرن کمک زیادی می کند.

 

وجود نظم، از اصلی ترین گزینه ها در طراحی آشپزخانه مدرن

طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن، به خلوت بودن و نظم و ترتیب فضای عمومی آشپزخانه، اهمیت بسیار زیادی می دهد. آشپزخانه شما هر سبک و سیاقی که داشته باشد، باید مرتب باشد و اشیاء آن، در بهترین جای خود قرار داشته باشند. از شلوغ کردن فضای عمومی آشپزخانه مدرن بپرهیزید و سعی کنید آشپزخانه ی خود را خلوت نگهدارید.

 

نورپردازی دکوراسیون داخلی آشپزخانه مدرن

طراحی نورپردازی برای فضای آشپزخانه از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا اغلب فعالیت های روزمره نظیر پخت و پز و نظافت و … در آشپزخانه انجام می شود. برای طراحی نورپردازی آشپزخانه های مدرن می توانید از نورهای مخفی استفاده کنید این مدل نورپردازی فضای آشپزخانه مدرن را متفاوت تر نشان می دهد و برای آشپزخانه های کم نور انتخابی مناسب و ایده آل محسوب می شود همچنین می توانید برای ایجاد نورپردازی مناسب در فضا و سقف آشپزخانه از لوستر بزرگ و لامپ های سقفی آویز و … استفاده نمایید.

چگونه یک آشپزخانه مدرن داشته باشیم
محصولات روشنایی مناسب برای روی اپن و کانتر

دکوراسیون مدرن آشپزخانه کوچک

اگر منزل کوچکی دارید و در آن آشپزخانه مدرن کوچکی در اختیار شما قرار دارد نیازی نیست که هر وسیله ای که در خانه های دیگر مشاهده میکنید در فضای آشپزخانه کوچک شما هم همان وسایل قرار داشته باشد و وسایلی که در آشپزخانه های خیلی بزرگتر جای دارند باعث شلوغی بیش از حد و ایجاد ظاهر آشفته و نامنظم در آشپزخانه شما می شوند.

پس بهتر است نظم و ترتیب در آشپزخانه کوچک برقرار باشد تا فضا بازتر دیده شود و اگر رنگ های روشن برای دیوارها استفاده کنید فضا باز تر دیده می شود و می توانید از میز ناهارخوری های کمجا استفاده کنید یا از اپن آشپزخانه مدرن به عنوان میز ناهارخوری استفاده کنید.

 

بازسازی آشپزخانه به صورت مدرن

برای بازسازی آشپزخانه باید سعی کنید ساختار های قدیمی مانند دیوارها و کاشی های قدیمی و رابیتس کاری ها را کنار بگذارید و حتی اگر نیاز شد به تعویض کابینت ها دست بزنید.گاهی اوقات حتی نیاز است که کاشی آشپزخانه یا سرامیک ها و لوله کشی ها هم تغییر کند تا بازسازی آشپزخانه به بهترین نحو ممکن انجام شود.البته تصمیم به بازسازی آشپزخانه با خود شماست و می توانید یا کل ساختار آشپزخانه به همراه وسایل را تعویض کنید و یا می توانید تنها با تغییر بعضی از وسایل اصلی این کار را انجام دهید.

ولی اگر تصمیم دارید که به صورت کلی بازسازی آشپزخانه مدرن شما انجام شود، بهتر است که کف آشپزخانه، پرده ها، کابینت ها و وسایل برقی و سایر وسایل را تغییر دهید. اما با توجه به اینکه بازسازی کلی هزینه زیادی خواهد داشت، می توانید به تغییر کاشی ها و یا زدن برچسب بسنده کنید.

خوشبختانه روش های مختلف زیادی برای ایجاد تنوع در فضای آشپزخانه به وجود آمده که شما می توانید با هزینه کم و ایجاد یک سری تغییرات ساده آشپزخانه قدیمی خود را به بهترین شکل ممکن بازسازی کنید.چنانچه قصد تعویض کابینت ها را دارید می توانید از کابینت های هایگلاس یا کابینت ممبران استفاده کنید. البته کابینت های ممبران بیشتر برای علاقه مندان به سبک کلاسیک گزینه مناسبی است و کسانی که به سبک مدرن علاقه دارند می توانند به هنگام تعویض کابینت آشپزخانه، از کابینت های هایگلاس استفاده کنند.

برای بازسازی آشپزخانه باید علاوه بر نوسازی درب کابینت ها، از وسایل جدید و مدرن تری در فضای آشپزخانه استفاده کنید و کف آشپزخانه را هم نوسازی کنید.ارتفاع کابینت ها می تواند با توجه به نوع سبک تغییر کند و قرار دادن یک کانتر یا جزیره زیبا در ورودی آشپزخانه یکی از نکات بسیار هوشمندانه است و اگر تمام وسایل با هم در هارمونی و تناسب باشند این زیبایی چندین برابر خواهد شد.

چگونه یک آشپزخانه مدرن داشته باشیم

وجود تکنولوژی در آشپزخانه مدرن

حضور تکنولوژی در آشپزخانه مدرن فقط به داشتن وسایل مدرن محدود نمی شود، بلکه در مورد استفاده راحت تر از وسایل نیز ظاهر می شود. یکی از مواردی که از اهمیت بالا برخوردار بوده، جانمایی صحیح پریزها و کابل ها برای استفاده روزانه افراد خانه در آشپزخانه است. از آن جایی که این محیط با آب، رطوبت و مواد غذایی سروکار داشته و همین می تواند تهدید جدی برای وسایل الکتریکی باشد، در نتیجه باید در هنگام طراحی، به همه این موضوعات فکر شده و راحت ترین و امن ترین راه حل ها به کار برود.

 

پیشنهاد نویسنده: اتاق ناهار خوری مدرن

برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.