معجزه رنگ قرمز در دکوراسیون داخلی منزل + عکس

معجزه رنگ قرمز در دکوراسیون داخلی منزل + عکس

یکی از رنگ هایی که بسیار می توان درباره اثرات آن در محیط و روی روحیه و روان افراد در دکوراسیون داخلی صحبت کرد رنگ قرمز است.رنگ قرمز می توان مکمل خوبی برای رنگ های دیگر باشد که در ادامه آن هارا معرفی می کنیم. در دکوراسیون داخلی منزل خود می توانید رنگ قرمز را در دیوار ها یا المان های دیگر مانند لوازم منزل خود داشته باشید.

رنگ قرمز به تنهایی ممکن است باعث خستگی و اذیت شدن چشم های شما شود ولی زمانی که با رنگ های اصولی دیگر ترکیب شود می تواند جلوه چشم نوازی را به دکوراسیون داخلی خانه شما دهد.

دکوریار در این مقاله معجزات و تاثیر های رنگ قرمز در دکوراسیون داخلی خانه شما را بررسی می کند و در انتها به تمام سوالات شما درباره رنگ قرمز در دکوراسیون داخلی منزل شما پاسخ خواهد داد. بنابراین با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

فهرست محتوا

روانشناسی رنگ قرمز در دکوراسیون داخلی

رنگ قرمز نمادی از احساس عشق، شادی و عزم راسخ و قدرت است. رنگ قرمز می تواند احساس عشق و هیجان زندگی را برای مخاطب زنده کند به همین خاطر است که در خانه های بیشتر تازه عروس و داماد از دکوراسیون داخلی با رنگ قرمز استفاده می کنند. طیف های مختلف رنگ قرمز هر کدام می توانند احساسات متفاوتی را در مخاطب ایجاد کنند. برای مثال قرمز روشن، نمادی از شادی اشتیاق و عشق می باشد.

یا یکی دیگر از طیف های رنگ قرمز که قرمز تیره است اگر در دکوراسیون داخلی خانه شما بکاربرده شود می تواند حس رهبری، راسخ بودن، خشم و عصبانیت، اراده و شجاعت را ایجاد کنند.

یکی از نکات بسیار عجیب رنگ قرمز در دکوراسیون داخلی به گفته افرادی که در روانشناسی رنگ ها کار می کنند این است که رنگ قرمز هیچ وقت کسل کننده نمی شود و برای مخاطب خسته کننده نمی شود.

 


پیشنهاد نویسنده

برای آشنایی بیشتر با رنگ ها می توانید از مقاله مقایسه رنگ های سرد و گرم در خانه خواندن کنید.

۵ مورد از بهترین مکمل های رنگ قرمز

انتخاب رنگ برای خانه یکی از هیجان انگیزترین بخش های طراحی دکوراسیون داخلی است. و هر زمان که قرمز را در طرح رنگ خود قرار می دهید، انرژی نشاط آوری را به آن اضافه می کنید.

اما بسته به رنگ‌هایی که با قرمز ترکیب می‌کنید، خانه شما می‌تواند زیبایی خانه‌ای مزرعه‌ای، بهشتی غیرمتعارف یا ظاهری کاملاً مدرن ایجاد کند.

مکمل رنگ بنفش با قرمز

اگر دوست دارید با ترند های رنگی همراه باشید، ممکن است این رنگ را به عنوان رنگ سال 2022 پنتون بشناسید. Pantone Very Peri را به عنوان رنگی توصیف می کند که “حضور شجاعانه آن ابتکار و خلاقیت شخصی را تشویق می کند.” روندهای دنیای دیجیتال نقش مهمی در انتخاب این رنگ ایفا کردند، زیرا بسیاری از پلتفرم‌های دیجیتال از سایه‌هایی از بنفش سرد و آبی پررنگ استفاده می‌کنند.

رنگ بسیار صورتی کاملاً بهاری است، بنابراین سعی کنید آن را با رنگ قرمز تمشکی یا رنگ های مشابه دیگر ترکیب کنید. اما این تنها گزینه شما نیست؛ اگر به دنبال کنتراست پررنگ هستید، سعی کنید آن را با قرمز پررنگ جفت کنید. ممکن است یک دیوار بسیار پری در یک اتاق نشیمن با مبلمان قرمز قرار دهید. یا برای چیزی ظریف تر، چند لهجه قرمز را به اتاق Very Peri اضافه کنید.

 


پیشنهاد نویسنده

رنگ سال ۱۴۰۳ چیه؟

مکمل رنگ سبز و قرمز

شاید تعجب کنید اگر بشنوید که بسیاری از طراحان دکوراسیون داخلی ترکیب سبز نعنایی را با قرمز توصیه می کنند. لورن فلاناگان، طراح داخلی که برای The Spruce می نویسد، خاطرنشان می کند که رنگ روشن نعناع با چیزی گرمتر یا تیره تر هماهنگ می شود.

نعناع به اندازه کافی انعطاف پذیر است تا با سایه های مختلف قرمز هماهنگ شود. برای داشتن حسی مدرن و پرانرژی، سعی کنید آن را با قرمزهای مرجانی یا مرجانی ترکیب کنید. یا برای ظاهری با الهام از سبک قدیمی، آن را با یک مبل سفالی-قرمز عمیق ترکیب کنید.

اگر رنگ سبز نعنایی که انتخاب می کنید به اندازه کافی کم رنگ باشد، حتی می تواند به عنوان یک رنگ خنثی در طرح رنگ شما عمل کند. اگر به دنبال اتاقی سبک و با احساس با یک یا دو قرمز پررنگ هستید، این انتخاب خوبی است. بسته به ذائقه دقیق خود، می توانید تقریباً از هر رنگ سبز نعنایی در دکوراسیون داخلی منزل خود استفاده کنید.

مکمل رنگ سفید گرم با قرمز

قرمز با هر رنگ خنثی می‌آید، اما دقیقاً خنثی‌ای که انتخاب می‌کنید تأثیر زیادی بر حس کلی اتاق دارد. رنگ‌های سفید خنک‌تر از زیبایی‌شناسی مدرن‌تری پشتیبانی می‌کنند، اما اگر می‌خواهید احساس نرم‌تر و قدیمی‌تری داشته باشید، سفیدهای گرم‌تر را انتخاب کنید.

یکی از سرگرم کننده ترین راه ها برای ترکیب این دو رنگ، استفاده از سایه قرمز گوجه ای (قرمز با تن گرم) در الگوهایی با رنگ سفید گرم است. یک روتختی قرمز و سفید در یک اتاق خنثی ظاهر می شود. از طرف دیگر، ممکن است بخواهید یک اتاق سفید گرم با در قرمز یا دیوار برجسته قرمز را انتخاب کنید. البته، یک اتاق سفید گرم با مبلمان قرمز پررنگ همیشه یک شرط مطمئن است.

سفید گرم نیز به زیبایی با رنگ قرمز هوازده یا مزرعه ای جفت می شود. هنگامی که این رنگ‌ها با هم ترکیب می‌شوند، زیبایی به سبک وینتیج و خانگی ایجاد می‌کنند. اگر می خواهید انرژی بالای قرمز را کمی خاموش کنید، این ترکیب یک انتخاب عالی است.

حتی اگر ممکن است رنگ سفید گرم را با طرح‌های رنگی الهام‌گرفته از کلاسیک مرتبط کنید، یک ترکیب گرم سفید و قرمز می‌تواند بسیار مدرن به نظر برسد.

مکمل رنگ مشکی با قرمز

ترکیب قرمز و سیاه کلاسیک و دراماتیک است. اما از آنجایی که این کنتراست جسورانه و سنگین است، ایده خوبی است که از آن نسبتاً کم استفاده کنید. قرمز اولیه در کنار مشکی خالص کاملاً چشمگیر به نظر می رسد، اما اگر چیزی کمی ملایم تر می خواهید، رنگ مشکی گرم تری را با رنگ قرمز گلگون یا تمشکی امتحان کنید.

برای زیبایی‌شناسی مدرن که هنوز نسبتاً باز به نظر می‌رسد، رنگ‌های سفید سرد، خاکستری ملایم یا سایر رنگ‌های خنثی سرد را با هم ترکیب کنید. یک اتاق نشیمن با دیوارهای عمدتا سفید، یک دیوار خاکستری برجسته، کاناپه های قرمز و یک یا دو میز مشکی برجسته بهترین کنتراست سیاه و قرمز را بدون به نظر رسیدن خیلی بسته به شما می دهد.

مکمل رنگ نارنجی روشن و قرمز

ترکیب قرمز و نارنجی روشن برای افراد ضعیف مناسب نیست. اما اگر اتاقی شاد و پر انرژی می خواهید، این یک ترکیب عالی است. این یک ترکیب عالی برای آشپزخانه است، زیرا نارنجی با خلاقیت و شادی همراه است. قرمز با عشق و فکر برای تحریک اشتها همراه است.

یک دیوار برجسته طرح‌دار یا پشتی با رنگ قرمز، سفید و نارنجی به‌ویژه چشمگیر به نظر می‌رسد. اگر ترجیح می‌دهید از زیبایی‌شناسی طرح‌دار اجتناب کنید، یک دیوار نارنجی با لهجه‌های قرمز آشپزخانه (حوله‌های آشپزخانه و غیره) همچنان می‌تواند از هر دو مزیت استفاده کند.

اگر ایده کلی رنگ قرمز را دوست دارید اما می خواهید کمی گرما را کاهش دهید، یک اتاق عمدتاً نارنجی با مقداری قرمز نیز انتخاب خوبی است. نارنجی به اندازه‌ای گرم است که رنگی پرانرژی باشد، اما کمی کمتر از قرمز است.

 


پیشنهاد نویسنده

برای دکوراسیون خانه خود چه رنگ مبلی را انتخاب کنیم؟

۱۰ ایده طراحی دکوراسیون داخلی جذاب با رنگ قرمز

با توجه به روانشناسی رنگ قرمز و مکمل هایی که بهترین تناسب را با رنگ قرمز دارند در پایین برای شما ۱۰ تصویر از جذاب ترین دکوراسیون های داخلی که با رنگ قرمز طراحی شده اند را می گذاریم تا بتوانید از آن ایده بگیرید.


دکوراسیون داخلی جذاب ۱


دکوراسیون داخلی جذاب۱۰


دکوراسیون داخلی جذاب۲


دکوراسیون داخلی جذاب۳


دکوراسیون داخلی جذاب۴


دکوراسیون داخلی جذاب۵


دکوراسیون داخلی جذاب۶


دکوراسیون داخلی جذاب۷


دکوراسیون داخلی جذاب۸


دکوراسیون داخلی جذاب۹

سوالات متداول

آیا رنگ قرمز در خانه تکراری می شود؟

طبق گفته اکثر افرادی که در روانشناسی رنگ ها فعالیت می کنند، طراحی دکوراسیون دکوراسیون داخلی خانه با رنگ قرمز هیچگاه کسل کننده و خسته کننده نمی شود.

رنگ قرمز را در کجای خانه استفاده کنیم؟

از رنگ قرمز در دکوراسیون خانه خود می توانید در دیوار ها یا سایر لوازم و المان های خانه خود استفاده کنید.مثل مبلمان خود

1 دیدگاه روشن معجزه رنگ قرمز در دکوراسیون داخلی منزل + عکس

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.