۴ دلیل برای استفاده از گیاهان در دکوراسیون داخلی

۴ دلیل برای استفاده از گیاهان در دکوراسیون داخلی

بکار بردن گیاهان در دکوراسیون داخلی یکی از مهم ترین نکاتی هست که نباید از آن غافل شد، چراکه با گیاهان می شود دکوراسیون داخلی را تکمیل کرد و به فضای داخلی روح و زندگی بخشید. بسیاری از گیاهان هستند که برای استفاده در دکوراسیون داخلی مناسب هستند و باید توجه داشت که برخی از گیاهان نیز مناسب قرار دادن در دکوراسیون داخلی نیستند و برای فضا های خارجی مناسب هستند و اگر اشتباها در فضای خارجی خانه قرار دهید به مرور زرد و خشک می شوند.

در ادامه ۴ دلیل بسیار مهم که باید بنابرآن در دکوراسیون داخلی از گیاهان استفاده کنید را بررسی میکنیم و در پایان به سوالات متداول شما عزیزان درباره استفاده از گیاه در دکوراسیون داخلی پاسخ خواهیم داد. با ماه همراه باشید.

فهرست محتوا

استفاده از گیاهان برای پر کردن فضا های خالی

یکی از کاربرد و اهمیت های استفاده از گیاهان در دکوراسیون داخلی برای فضاهای خالی است. شما منزل یا دفتر کار شما نیز اینگونه باشد که چندتا جای خالی دارد که خیلی به چشم میخورند و چیزی هم برای اینکه در این فضا ها جایگذاری کنید پیدا نکردید برای اینکه هر وسیله ای جای مخصوص به خود را دارد برای مثال مبلمان میز و صندلی را نمی توان هرجا که خالی باشد چید و باید فضای مخصوص و درستی را به آن اختصاص داد. اینجاست که نقش گیاهان پر رنگ می شود.

باید توجه داشته باشید که چه گیاهی را می خواهید برای پر کردن فضای خالی منزل خود در نظر بگیرید. اگر این فضای خالی جایی باشد که نور مناسبی ندارد باید از گیاهی استفاده کنید خیلی به نور زیاد نیاز نداشته باشند که اکثر گیاهانی که مخصوص خانه و آپارتمان هستند این ویژگی را دارند.

 


پیشنهاد نویسنده

برای شناخت بیشتر گیاهان مناسب برای دکوراسیون داخلی می توانید از مقاله محبوب ترین گیاه در دکوراسیون داخلی دیدن کنید.

ایجاد تناسب در دیوارهای بزرگ

هنگام دیزاین و دکور کردن دیوار های بزرگ در دکوراسیون داخلی حتی اگر وسیله بزرگی را هم در جلوی این دیوار قرار دهید ممکن است متناسب نباشد و کوچک به چشم بیاید. برای ایجاد تناسب در دیوار های بزرگ می توانید در کنار وسایلی که جلوی این دیوار می گذارید که می توانند مبل،میز،صندلی،تلویزیون و … باشد، گیاهان را هم قرار دهید تا تناسب بین این وسایل و دیوار بزرگ را رعایت کنید.

 


پیشنهاد نویسنده

برای اینکه دید بازتری نسبت به ایجاد تناسب در دیوار های بزرگ در دکوراسیون داخلی داشته باشید پیشنهاد می کنم تا مقاله چگونه خانه های بزرگ را پر نشان دهیم را مطالعه کنید.

نرم کردن خطوط تیز در دکوراسیون داخلی

قطعا هر محیطی دارای کنج و گوشه می باشد. این قسمت ها باعث بوجود اومدن خطوط تیز در دکوراسیون داخلی می شوند که زیاد جلوه خوشایندی ندارد.گرچه در طراحی های دکوراسیون جدید خطوط تیز محیط ها تا جای ممکن رفع شده است و نرم و منحنی شده اند. اگر در دکوراسیون داخلی منزل شما خطوط تیز وجود دارد می توانید با قرار دادن گیاهان مخصوص فضای داخلی این مشکل را در دکوراسیون داخلی خود بر طرف کرده و اصطلاحا خطوط تیز را نرم کنید.

گیاهان به دکوراسیون زندگی و روح می بخشند

شاید تا به حال این حس به شما دست داده باشد که فضایی دارید در آن ‌زندگی می کنید بی جان و بی روح است و انرژی کافی و لازم را برای انجام فعالیت به شما نمیدهد. از دلایل مهم بروز این مشکل نداشتن نورکافی در خانه و نداشتن گل و گیاه می باشد.

گیاهان با سبزی خود به زندگی و دکوراسیون داخلی ما روح می بخشند پس ضروریست تا جایی برای گذاشتن گل و گیاه در خانه داشته باشید.

 


پیشنهاد نویسنده

برای آشنایی با گیاهان مناسب برای دکوراسیون داخلی می توانید از مقاله گل آپارتمانی مقاوم به سرما و گرما دیدن کنید.

1 دیدگاه روشن ۴ دلیل برای استفاده از گیاهان در دکوراسیون داخلی

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.