نکاتی پیرامون دکوراسیون خانه مینیمالیستی

خانه مینیمالیستی در واقع به الگوهای ساده، طراحی داخلی، مد و موسیقی اشاره می کند. اگر به آرامش نیاز دارید و از شلوغ شدن و نیز نامنظم شدن محیط خود بیزار هستید بهتر است این سبک را انتخاب کنید.

بایستی بدانید این سبک بر نحوه چیدمان و نیز استایل وسایل و نیز تجهیزات تمرکز می کند، در این سبک دکوراسیون داخلی شما بایستی از شلوغ شدن محیط پرهیز کنید و از نظم خاصی پیروی کنید. هدف اصلی و پایه این سبک ایجاد یک نظم خاص برای بالا بردن انرژی مثبت در فضا و محیط است. جالب است بدانید این سبک از قانون فنگ شویی پیروی می کند.

نکاتی پیرامون دکوراسیون خانه مینیمالیستی

اساس سبک خانه مینیمالیستی

ساده‌ گرایی و ساده‌پسندی اساس این سبک است. مینیمالیسم جنبشی در اشکال مختلف هنری، به ویژه در هنرهای تجسمی و موسیقی است، به طور کلی اساس و پایه این سبک بر از بین بردن تمام اشکال، رنگ ها، فرم ها و … غیر ضروری است. مینیمالیسم یکی از سبک های طراحی داخلی است که بر ساده بودن عناصر و اشکال دلالت می کند.

 

پیشنهاد نویسنده برای خانه مینیمالیستی: نورپردازی خانه بزرگ

 

تاریخچه سبک خانه مینیمالیستی

سبک خانه مینیمالیستی از اوایل قرن بیستم و تقریبا در سال 1920شروع شد. بعد از جنگ جهانی طراح و معماری به نام لود ویگ مایس ون از سبک مینیمال پرده برداشت. این معمار از این سبک در طراحی و نیز دکوراسیون فضای خود استفاده کرد و بعد از مدت کوتاهی استفاده از سبک مینیمال آن را متوقف کرد. ساده گرايي سبک مینیمال به شکل هاي مختلفي از هنر، موسيقي و طراحي داخلي اشاره میکند.

سبک مینیمال پس از جنگ جهاني دوم در غرب متولد شد. هنرمندان هنرهاي تجسمي آمريکايي در اواخر دهه 1960 و اوايل دهه 1970 ميلادي از این سبک استفاده کردند. به طور کلی این سبک بر پایه سادگی است، طراحان سبک مینیمال بر این باورند که از اشکال ساده و پایه بایستی در طراحی و نیز دکوراسیون فضا استفاده کرد.

 

هنرمندان سبک مینیمال

از هنرمندان اين سبک ميتوان به ديويد اسميت، دونالد جاد، ارنست تروا، سول لويت، کارل آندره، دن فلاوين، رابرت رايمن، رونالد بلادن و ريچارد سرا اشاره کرد. ساده‌گرایی را می‌توان زاییده هنرمندان روس دوره پس از انقلاب روسیه دانست، به طور کلی این سبک در ایالات متحده به سرعت تبدیل به یک جنبش هنری خاص شد.

هنرمندان آن دوره از خطوط صاف برای خلق آثار خود استفاده می کردند. به عنوان مثال جنبش ساده‌ گرایی را می‌توان در آثار تونی اسمیت، دانالد جاد، کارل آندره، دان فلاوین، رابرت موریس، سول لوویت، جان مک کراکن مشاهده کرد.

نکاتی پیرامون دکوراسیون خانه مینیمالیستی

اصل سبک مینیمال

همان طور که در بالا برای شما شرح دادیم اساس و اصل این سبک بر سادگی است. به طور کلی برای پیاده سازی این سبک ابتدا بایستی به استایل و نیز نوع چیدمان خانه توجه کنیم. استفاده از این الگو تنها به گروه خاصی محدود نمی شود. امروزه این سبک بسیار پر طرفدار است، با استفاده از سبک مینیمال شما می توانید خانه ای منظم و خاص داشته باشید و از حضور در محیط لذت ببرید.

در مجموع اساس این سبک بر پایه سادگی، زیبایی و استفاده از تمام فضا ها و نظم بخشیدن به زندگی است. با استفاده از سبک مینیمال شما خانه ای منظم، خاص و زیبا دارید و به هیچ وجه از حضور در چنین فضایی خسته نمی شوید.

 

 

قوانین پایه در دکوراسیون خانه مینیمالیستی

استایل مینیمال یا در کل مینیمالیست، به معنای سادگی و بی آلایشی چیدمان شما است. در استایل مینیمال، ما هیچ آیتم پرزرق و برق نداریم و پالت رنگی ما محدود است. همچنین در این استایل از وسایل تزیینی کمتر استفاده می کنیم. این الگو بسیار شیک، ساده و همچنین جذاب است و قادر می باشد محیط زندگی شما را زیباتر کند.

 

استفاده مفید از فضاهای خانه مینیمالیستی و ایجاد فضای ذخیره سازی

امروزه بیشتر خانه ها دارای ابعاد و اندازه کوچکی هستند، به همین دلیل توجه و نیز استفاده بهینه از فضاها یک اصل مهم و اساسی است. بهتر است محیط خانه خود را بررسی کنید و از هر فضای کوچکی به صورت بهینه استفاده کنید. رعایت و نیز پیروی کردن از این اصل به شما در ایجاد نظم بیشتر کمک می کند. از تجهیزات و نیز وسایل مختلف استفاده کنید و محیط خود را با نظم خاصی چیدمان کنید. پیروی کردن از این اصل ظاهر خانه شما را منظم می کند و از آشفته شدن آن جلوگیری می کند، به طور کلی نداشتن نظم حال روحی افراد را بد می کند.

 

ترجیح کیفیت بر کمیت

وقتی قرار است طرحی هم عملکردی باشد و هم زیبا و ساده موضوع کمی پیچیده می شود. باید قبل از هر کاری محیط خود را دقیق بررسی کنید. برای چیدمان و استفاده از الگو خاصی وقت بگذارید و محیط خود را بازرسی کنید. چیزی را انتخاب کنید که خوش‌ساخت و بادوام باشد و با الگوهای روز هم خوانی داشته باشد.

 

استفاده از بافت های مختلف در خانه مینیمالیستی

به طور کلی استفاده از یک الگو ساده، اتاق را بی روح و کسل کننده می ند، بهتر است از چند الگو در یک راستا استفاده کنید. به طور کلی می توانید از پارچه های پشمی و تزئینات مخملی استفاده کنید و به محیط گرما ببخشید و از سوی دیگر الگو مینیمال را رعایت کنید.

فقط یادتان باشد از بافت های مختلف با الگوهای متفاوت استفاده نکنید. اگر رنگ پایه شما سفید است بهتر است برای انرژی بخشیدن به محیط آن را با رنگ‌های بژ، خاکستری و برنز یا مکمل‌هایی که در طبیعت است، ترکیب کنید. این سبک بر پایه صحت و دقت است و هيچ شلوغی و نامرتبی در زیر گروه این سبک قرار نمی گیرد. پایه اصلی این سبک سادگي و بي آلايشي است. رنگ هاي مورد استفاده در اين سبک ممکن است خيلي تيره و خسته کننده يا روشن باشد. از خطوط صاف و ساده در این سبک استفاده می شود.

نکاتی پیرامون دکوراسیون خانه مینیمالیستی

الگوهای ساده برای دکوراسیون خانه مینیمالیستی

الگوهای ساده و بی آلایش از نشانه های اصلی این خانه مینیمالیستی است. معماران بر این عقیده هستند که قبل از طراحی و نیز چیدمان فضا بایستی آن را کاملا بررسی کنید، بازرسی و مشاهده دقیق فضا از پرت شدن آن جلوگیری می کند. این سادگی یا بهتر است بگوییم این ساده گرایی باعث ایجاد وضوح و آرامش در معماری بیرونی و دکوراسیون داخلی خانه می‌شود. اشکال ساده، فضای کاربردی باز، دیوارهای داخلی کم، مکان‌های ذخیره سازی زیاد، منظم بودن فضا، همگی از نشانه های سبک خانه مینیمالیستی است.

همچنین می توانید برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری مجموعه دکوریار از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

0 دیدگاه روشن نکاتی پیرامون دکوراسیون خانه مینیمالیستی

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.