همه چیز درمورد سبک دکوراسیون مینیمال

وقتی نام سبک دکوراسیون مینیمال و ساده بودن و سبک دکوراسیون مینیمال به گوشمان می خورد، تصور می کنیم جذابیت هم مانند همه ی عناصر دیگر در این فضاها به حداقل می رسد، اما واقعیت چیز دیگری است. بیایید از منظری متفاوت به این سبک نگاه کنیم. دکوراسیون مینیمال به ما و چشم و ذهن مان فرصت نفس کشیدن و آسودن می دهد. برای رسیدن به چنین حسی در دکوراسیون منزل مان، شاید تنها راه مینیمال بودن نباشد اما بدون شک یکی از بهترین روش ها است.

 

سبک دکوراسیون مینیمال چیست؟

شارون بلاستاین (Sharon Blaustein)، طراح اصلی در B Interior LLC می گوید “من فکر می کنم مینیمالیسم و ​​عملکردها دست به دست هم می دهند. یک فضای طراحی شده به سبک مینیمال شامل یک نقشه کف باز ، نور زیاد و وسایل ساده خطی است که به خوبی ساخته شده و راحت است. همه اینها یک فضای آرامش بخش و جذاب را ایجاد می کند.”

پیشنهاد دکوریار : هنر ست کردن در خانه

 

طراح داخلی رابرت براون (Robert Brown) می گوید: ” سبک دکوراسیون مینیمال اجازه می دهد چیزی غیر از فضا مورد توجه قرار گیرد. به عنوان مثال، افراد موجود در فضا یا منظره از پنجره ممکن است از دکوراسیون اتاق مهم تر باشند .” ” [همه چیز] باید کاربردی باشد و برای فضا ارزش افزوده باشد. شما برای عملکرد آن هنوز به همه موارد موجود در یک فضا نیاز دارید، اما در دکوراسیون مینیمالیستی،” فرم”  بسیار مهم است. به عنوان مثال، در یک اتاق ناهار خوری ، به میز و صندلی نیاز دارند. این قطعات باید با یکدیگر صحبت کنند و در رابطه با مواردی مانند خط، رنگ، جرم و غیره مربوط باشند. آنها باید با شکل اصلی خود به خوبی کار کنند. ”

 

مبلمان گلچین در سبک دکوراسیون مینیمال

آیا همه ی قطعات مبلمان که در منزل تان دارید، کاربردی، راحت و دوست داشتنی هستند؟ اگر پاسخ تان منفی است، یکی از آن ها را حذف کنید و ببینید چه تأثیری دارد. معمولا صندلی هایی که برای روز مبادا نگه داشته می شوند، میزها و ویترین های کوچک، هیچ خاصیتی جز ایجاد بی نظمی و ریخت و پاش در فضا ندارند.

بی رحم باشید و به سادگی آپارتمانی فوق‌العاده شیک به سبک مینیمال داشته باشید! در این فضای غیر عادی، میز و صندلی های غذاخوری شفاف تمرکز را به سوی کف و دیوارهای مینیمال اما دوست داشتنی می کشانند.  با وجودی که تلفیق سبک های دکوراسیون و دوره ها به نظر جذاب می رسد، اما در عمل کاری دشوار می باشد. راهکار آسان تر این است که به یک سبک پایبند باشیم. بازگشت پیروزمندانه ی مبلمان اواسط قرن بیستم وام دار مشخصات ساده و غیر شلوغ، کاربری آسان و ست شدن آن ها با دکوراسیون معاصر است.

سادگی در رنگ ها

رنگ ها این قدرت را دارند که دکوراسیون و زندگی شما را آرام یا پیچیده کنند. انتخاب یک پالت تک رنگ، روشی مناسب در دکوراسیون مینیمال است برای ایجاد سادگی و آرامش در فضا و ایجاد فرصت برای تزریق رنگ در آینده است. بافت ها در فضاهای داخلی تک رنگ بسیار مهم هستند. مثلا این فضای اتاق خواب، تنوع را از بافت پارکت های چوبی کف و رنگ کرم دیوار گرفته است.

 

تعداد رنگ های کلیدی خود را به سه محدود کنید. دو سایه از یک رنگ مشابه به علاوه ی یک رنگ متضاد در کنار آن رنگ های خنثی. در دکوراسیون مینیمال، سادگی و مینیمال بودن به معنای بی رنگ بودن نیست، مثلا ترکیب رنگی سیاه، آبی و سفید با وجودی که رنگ هایی قوی هستند اما به خوبی با این فضای مینیمال ست شده اند.

 

رعایت تعادل در دکوراسیون مینیمال

تعادل راهکار دیگری برای ساده کردن یک فضا از نظر بصری است. چشم های ما از تقارن لذت می برند، زیرا تشخیص جریانی که در فضا وجود دارد را برای مغز آسان تر می کنند. تقارن به صورت ناخودآگاه آسایش بخش و آرامش بخش است. در دکوراسیون مینیمال از طراحی دکوراسیون به همین سادگی لذت ببرید.

همچنین می توانید برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری مجموعه دکوریار از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

1 دیدگاه روشن همه چیز درمورد سبک دکوراسیون مینیمال

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.